Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti

prosím poradí mi niekto aké sú podmienky pri uzatvorení dohody o pracovnej činnosti, je niečim limitovaná, odprac.hodiny, mzda, a aké sú odvody?
Ďakujem
Usporiadat
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Môže byť niečo podobné:
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Dobrý den Tamila, nedá sa mi otvoriť tá dohoda. Poradte ako ju otvoriť?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Mne sa to otvorí cez OpenOffice.org 2.0
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

31Jankal Pozri príspevok
Nikto to nemá?


Dobrý deň Janka, pozrite si SS.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Pozrela som si ale na mail mi prišiel len mail o tom že mám novú ss. A tam som nič nenašla.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

31Jankal Pozri príspevok
Pozrela som si ale na mail mi prišiel len mail o tom že mám novú ss. A tam som nič nenašla.
Janka, SS si pozrieš na PORADe - vpravo hore máš moje notifikácie ...
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

tu máš tlačivko

bola by som zvedavá kto ho vymazal...
Naposledy upravil Danielle369 : 07.12.09 at 17:19
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

poslala som vám to už druhý krát na email, nedá sa mi to prilepiť na poradu
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

kovex, ja som si to pozerala tam hore ale nie sú tam žiadne prílohy iba ss, a na mail mi zatiaľ nič neprišlo. Tak toto nechápem

dan, ja potrebujem dodatok k DPC.
0 0
AMM AMM

AMM je offline (nepripojený) AMM

Môže dohodár dostať odmenu napr. 70 EUR + prémie 200 EUR?
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

AMM Pozri príspevok
Môže dohodár dostať odmenu napr. 70 EUR + prémie 200 EUR?
Dohodára môžete platíť len podľa dohodnutých podmienkok v dohode. T.j. podľa dohodnutého rozsahu pracovného času a dohodnutej odmeny za vykonávanú prácu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

susann2 Pozri príspevok
Dohodára môžete platíť len podľa dohodnutých podmienkok v dohode. T.j. podľa dohodnutého rozsahu pracovného času a dohodnutej odmeny za vykonávanú prácu.
Ešte doplním odvody, platí len zamestnáv. do SP a to Garančné 0,8% a Úrazové poistenie 0,25%.
0 0
AMM AMM

AMM je offline (nepripojený) AMM

susann2 Pozri príspevok
Dohodára môžete platíť len podľa dohodnutých podmienkok v dohode. T.j. podľa dohodnutého rozsahu pracovného času a dohodnutej odmeny za vykonávanú prácu.
Kto a na základe čoho môže napadnúť, keď dohodár dostane 70 EUR odmenu + 200 EUR prémie? Veď prémie prideľuje zamestnávateľ podľa svojho uváženia, nie?
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

AMM Pozri príspevok
Kto a na základe čoho môže napadnúť, keď dohodár dostane 70 EUR odmenu + 200 EUR prémie? Veď prémie prideľuje zamestnávateľ podľa svojho uváženia, nie?
Nikto, ak je táto výška odmeny uvedená v dohode.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
AMM Pozri príspevok
Môže dohodár dostať odmenu napr. 70 EUR + prémie 200 EUR?
Môže. Základná odmena, teda mzda by mala zodpovedať výške, ktorá je uvedená na Dohode o pracovnej činnosti. Mimoriadnu odmenu si zamestnávateľ odôvodní písomným vyjadrením. Obyčajne sa používa k tomu tlačivo na vyplatenie " mimoriadnej odmeny" za.........Toto tlačivo zostáva priložené k mesačnému mzdovému výkazu.
0 0
jolaj jolaj

jolaj je offline (nepripojený) jolaj

Bol som zamestnaný v účtarni na HPP do 30.11. Z organizačných dôvodov ma prepustili s 2-mesačným odstupným. Od 1.1.2010 nastupuje opäť do tej istej firmy na dohodu o pracovnej činnosti na 10 hod/týždenne. Mám nárok na odstupné? Nebudem ho musieť vrátiť, kedže nastupujem do tej istej firmy ale na inú prácu /sprostredkovanie obchodu/ ?
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

jolaj Pozri príspevok
Bol som zamestnaný v účtarni na HPP do 30.11. Z organizačných dôvodov ma prepustili s 2-mesačným odstupným. Od 1.1.2010 nastupuje opäť do tej istej firmy na dohodu o pracovnej činnosti na 10 hod/týždenne. Mám nárok na odstupné? Nebudem ho musieť vrátiť, kedže nastupujem do tej istej firmy ale na inú prácu /sprostredkovanie obchodu/ ?
Áno, máš nárok na odstupné.
Zákonník práce § 76 ods. 3
(3) Ak zamestnanec po skončení pracovného pomeru nastúpi opäť k tomu istému zamestnávateľovi alebo k jeho právnemu nástupcovi do pracovného pomeru pred uplynutím času určeného podľa poskytnutého odstupného, je povinný vrátiť odstupné alebo jeho pomernú časť. Pomerná časť odstupného sa určí podľa počtu dní od opätovného nástupu do pracovného pomeru do uplynutia času vyplývajúceho z poskytnutého odstupného.

Ty nastupuješ na dohodu o prac.činnosti.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
jolaj Pozri príspevok
Bol som zamestnaný v účtarni na HPP do 30.11. Z organizačných dôvodov ma prepustili s 2-mesačným odstupným. Od 1.1.2010 nastupuje opäť do tej istej firmy na dohodu o pracovnej činnosti na 10 hod/týždenne. Mám nárok na odstupné? Nebudem ho musieť vrátiť, kedže nastupujem do tej istej firmy ale na inú prácu /sprostredkovanie obchodu/ ?
Dohoda o pracovnej činnosti nemá nič spoločné s Tvojím ukončeným pracovným pomerom výpoveďou, resp. dohodou s výpovedným dôvodom zrejme nadbytočnosti. To odstupné, ktoré si dostal pri skončení pracovného pomeru Ti patrí oprávnene, vrátiť ho nebudeš musieť.
Naposledy upravil terezamaria : 09.12.09 at 19:31
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Chcem sa opýtať, prosím Vás, ked tu máme dohodárov /DVP,DPC/ sú na úrade práce poberajú dávku v hmotnej núdzi alebo nezamestnanecké treba im robiť potvrdenie o príjme alebo ročné zúčtovanie dane, ked u nás zarobia najviac 70€ za mesiac? Dakujem
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

31Jankal Pozri príspevok
Chcem sa opýtať, prosím Vás, ked tu máme dohodárov /DVP,DPC/ sú na úrade práce poberajú dávku v hmotnej núdzi alebo nezamestnanecké treba im robiť potvrdenie o príjme Áno alebo ročné zúčtovanie dane, ked u nás zarobia najviac 70€ za mesiac? Dakujem
Odpoveď v texte.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať