Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti

prosím poradí mi niekto aké sú podmienky pri uzatvorení dohody o pracovnej činnosti, je niečim limitovaná, odprac.hodiny, mzda, a aké sú odvody?
Ďakujem
Usporiadat
Luboslava 101 Luboslava 101

Luboslava 101 je offline (nepripojený) Luboslava 101

Dobrý deň. Mám jednu otázočku.
Ak mám len jedno dievča na dohodu a zarobí mesačne 100 eur v čistom,tak nemusím odvádzat jej 19% z príjmu,pretože jej príjmi sú nižšie ako nezdaniteňá čiastka.??? A v takomto prípade prehlady ,ktore podávam kvartálne na danový úrad sú nulové? je toto správne?
A má niečo spoločné s týmto vyhlasenie k dani? (alebo ako sa to správne volá)
Ďakujem
Naposledy upravil Luboslava 101 : 04.05.11 at 15:11
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Luboslava 101 Pozri príspevok
Dobrý deň. Mám jednu otázočku.
Ak mám len jedno dievča na dohodu a zarobí mesačne 100 eur v čistom,tak nemusím odvádzat jej 19% z príjmu,pretože jej príjmi sú nižšie ako zdaniteňá čiastka.??? A v takomto prípade prehlady ,ktore podávam kvartálne na danový úrad sú nulové? je toto správne?
Ďakujem
Má to dievča u teba podpísané vyhlásenie na zdanenie príjmov? Ak nie tak daň za ňu musíš odvádzať bezohľadu na to koľko zarobí.

http://www.drsr.sk/NS/data/tlaciva/d...asenie2011.rtf

viď tlačivo
4 0
Lubica.h Lubica.h

Lubica.h je offline (nepripojený) Lubica.h

dobrý deň, prosím poradiť, ak mám dohodára DoPČ,a jeden mesiac nerobí vôbec, musím ho odhlásiť zo SP?Ďalší mesiac zasa bude pracovať. ĎAkujem
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Lubica.h Pozri príspevok
dobrý deň, prosím poradiť, ak mám dohodára DoPČ,a jeden mesiac nerobí vôbec, musím ho odhlásiť zo SP?Ďalší mesiac zasa bude pracovať. ĎAkujem
Nie je potrebné ho odhlasovať.
1 0
Lubica.h Lubica.h

Lubica.h je offline (nepripojený) Lubica.h

Ďakujem.
0 0
Luboslava 101 Luboslava 101

Luboslava 101 je offline (nepripojený) Luboslava 101

Má to dievča u teba podpísané vyhlásenie na zdanenie príjmov? Ak nie tak daň za ňu musíš odvádzať bezohľadu na to koľko zarobí.
0 0
Luboslava 101 Luboslava 101

Luboslava 101 je offline (nepripojený) Luboslava 101

s týmto tlačivom som bola na danovom úrade sa informovat, aby som mala všetko správne.tam mi povedali,že to tlačivo nemá nič spojené s odvádzanim daní. že ak ma malé prijmy tak jednoducho len neodvediem dan.Vraj je to len moje akokeby potvrdenie,že urobím ročné zúčtovanie pre moju pracovníčku. kde je pravda?? :-(
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Luboslava 101 Pozri príspevok
s týmto tlačivom som bola na danovom úrade sa informovat, aby som mala všetko správne.tam mi povedali,že to tlačivo nemá nič spojené s odvádzanim daní. že ak ma malé prijmy tak jednoducho len neodvediem dan.Vraj je to len moje akokeby potvrdenie,že urobím ročné zúčtovanie pre moju pracovníčku. kde je pravda?? :-(
Ak si jej jedinou zamestnáv., podpíše Vyhlásenie k zdaneniu, uplatní si NČ- bude mať nárok na nezdaniteľnú časť dane, ktorú jej budeš pri výplate odmeny uplatňovať., t.j. o túto časť jej ponížiš základ dane.
0 0
Luboslava 101 Luboslava 101

Luboslava 101 je offline (nepripojený) Luboslava 101

Teraz je len u mna.Ale ak po prázdninách pojde niekde inde ,može to podpísat dalšiemu zamestnávatelovi?
A prehlady na danovom úrade budu nulové kedže nebudem odvádzat dan?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

[QUOTE=Luboslava 101;1735181]Teraz je len u mna.Ale ak po prázdninách pojde niekde inde ,može to podpísat dalšiemu zamestnávatelovi? Áno.
A prehlady na danovom úrade budu nulové kedže nebudem odvádzat dan? ÁNo, prehľad bude teda bez dane. QUOTE]
V texte.
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

Timka1 Pozri príspevok
do príjmu na posúdenie výšky dávky v hmotnej núdzi sa nezapočítava

- príjem z príležitostných činností, náhodné a jednorazové príjmy a príjmy získané na základe dohody o vykonaní práce do výšky 2-násobku životného minima získané za 12 mesiacov

- príjem z DoPČ sa započitáva vo výške 75 %


Nechcem uškodiť zamestnancovi , koľko teda môže zarobiť na DoPČ aby neprišiel o dávku?
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

katka 23 Pozri príspevok
[/COLOR]

Nechcem uškodiť zamestnancovi , koľko teda môže zarobiť na DoPČ aby neprišiel o dávku?
O dávku v nezamestnanosti, alebo o dávku v hmotnej núdzi ?
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

o dávku v hmotnej núdzi
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

katka 23 Pozri príspevok
o dávku v hmotnej núdzi
Odmena z Dohody o prac. činnosti sa zaratáva ako príjem a ponižuje dávku v hmotnej núdzi. Aby ho nevyradili z evidencie - jeho mesačná odmena nesmie presiahnuť 136,61 €. Škoda, že ste s ním neuzatvorili Dohodu o vykonaní práce, lebo táto sa sa do výšky 2 násobku život. minima za 12 mesiacov za príjem nepovažuje, čiže sa dávka v hmotnej núdzi nekráti. Dohoda o vykonaní práce sa však uzatvára na jednorázovú činnosť-nie opakujúcu sa.
Naposledy upravil katka50 : 11.05.11 at 17:26
3 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

Práveže som urobila ( alebo neurobila ) chybu. Mal DoVP do 31.03 ale jeho práca je opakujúca sa činnosť tak som mu dala DoPČ od 01.04..Nosil potvrdenia na ÚP všetko bolo OK a teraz mi oznámil že mu znížili dávku. Neviem či mu mám zas dať DoVP ale z pohľadu zamestnávateľa nie, čo robiť?
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

katka 23 Pozri príspevok
Práveže som urobila ( alebo neurobila ) chybu. Mal DoVP do 31.03 ale jeho práca je opakujúca sa činnosť tak som mu dala DoPČ od 01.04..Nosil potvrdenia na ÚP všetko bolo OK a teraz mi oznámil že mu znížili dávku. Neviem či mu mám zas dať DoVP ale z pohľadu zamestnávateľa nie, čo robiť?
Ak je to opakujúca sa činnosť-urobila si správne. Ak jeho odmena z dohody o vykonaní práce presiahla 2 násobok život.minima /185,38x2=370,76 € / tak aj tak by mal dávku v hmotnej núdzi krátenú.
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

Výšku odmeny na DoVP som si "strážila " , som začiatočník samouk,veľmi si cením tvoju ochotu a ďakujem.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať