Zavrieť

Porady

Riadna dovolenka medzi MD a RD

Neviete mi prosim poradit, ci sa nieco zmenilo v moznosti vycerpat riadnu dovolenku po ukonceni mateskej dovolenky a pred zaciatkom rodicovskej dovolenky? Konkretny priklad, zamestnankyni konci MD 12.9., od 13.9. do 17.10. by chcela cerpat riadnu dovolenku a od 18.10. nastupit na rodicovsku dovolenku. Dalej ma zaujima, ze ak rodicovska dovolenka znamena prerusenie poistenia, vyplyvaju z toho nejake povinnosti pre zenu na RD? Mala by nieco odvadzat dobrovolne? A posledna otazka - nemozem sa dlhsiu dobu dovolat na Inspektorat prace, Dr. Svitekovej. Neviete ci sa zmenilo cislo? DAKUJEM ))
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Ak si požiada o čerpanie dovolenky pred nástupom na rodičovskú dovolenku, treba jej vyhovieť. Na Sociálnu poisťovňu pošlel RLFO - ukončenie MD a od nástupu na rodičovskú dovolenku prerušenie poistenia.

    ala13 je offline (nepripojený) ala13

    pehy na nose ala13
    Je to vyhodne, aby cerpala dovolenku? Nebude mat vyhodnejsie nechat si ju preplatit a sucasne poberat RP?

    JanaKap je offline (nepripojený) JanaKap

    JanaKap
    Firma dava 5 dni dovolenky navyse, ktore sa sa nedaju preplatit, iba vycerpat, a aj to az po vycerpani riadnej dovolenky, preto je pre nu vyhodnejsie cerpat ju teraz.

    Jura je offline (nepripojený) Jura

    Jura
    ala13
    Je to vyhodne, aby cerpala dovolenku? Nebude mat vyhodnejsie nechat si ju preplatit a sucasne poberat RP?
    Preplácať RD môžeš len v prípade SPP.

    Jura je offline (nepripojený) Jura

    Jura
    ala13
    Nemoze si ju nechat ani na obdobie po skonceni RD?
    Vyčerpanie dovolenky najneskôr do konca budúceho k.r. sa výnimočne nevzťahuje na zamestnankyne /zamestnancov/, ktoré nemohli svoju dovolenku v tomto období vyčerpať pre čerpanie rodičovskej dovolenky. ZP zakladá právnu povinnosť zamestnávateľa poskytnúť nevyčerpanú dovolenku
    aj po skončení rodičovskej dovolenky.

    JanaKap je offline (nepripojený) JanaKap

    JanaKap
    Podarilo sa mi dovolat na Inspektorat prace a potvrdili mi, ze zamestnankyna moze vycerpat riadnu dovolenku medzi MD a RD. Tych 5 dni navyse nie je dodatkova dovolenka zo zakona.

    Adelaide je offline (nepripojený) Adelaide

    Adelaide
    Prosim o radu.
    20.3.2010 mi konci materska dovolenka. Za rok 2009 mam este 3 dni nevycerpanej dovolenky a za rok 2010 mi este vznikol narok na 3 dni dovolenky. Neviem, ci je pre mna vyhodnejsie poziadat zamestnavatela o cerpanie dovolenky pred nastupom na rodicovsku dovolenku, alebo nastupit na rodicovsku dovolenku rovno 21.3.2010 a tych 6 dni dovolenky si nechat bud preplatit, alebo cerpat po prichode z rodicovskej dovolenky? Budem mat narok po prichode z rodicovskej dovolenky na plnych 6 dni, alebo sa to nejako krati? Som z toho cela domotana, prosim poradte mi.

    Adelaide je offline (nepripojený) Adelaide

    Adelaide
    Prosim o radu.
    20.3.2010 mi konci materska dovolenka. Za rok 2009 mam este 3 dni nevycerpanej dovolenky a za rok 2010 mi este vznikol narok na 3 dni dovolenky. Neviem, ci je pre mna vyhodnejsie poziadat zamestnavatela o cerpanie dovolenky pred nastupom na rodicovsku dovolenku, alebo nastupit na rodicovsku dovolenku rovno 21.3.2010 a tych 6 dni dovolenky si nechat bud preplatit, alebo cerpat po prichode z rodicovskej dovolenky? Budem mat narok po prichode z rodicovskej dovolenky na plnych 6 dni, alebo sa to nejako krati? Som z toho cela domotana, prosim poradte mi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.