Zavrieť

Porady

dovolenka

Poradte! K 1.4.2005 sme zamestnali zamestnanca. Zápočtovým listom zdokladoval, že má odrobených 14 rokov, ale k 1.9.2005 bude to 15 rokov. zamestnaný je na dobu neurčitú!

Na akú dovolenku má nárok v tomto roku? Máme vychádzať pri výpočte 20 dní, alebo 25 dní? 20:12=1,6 x 9 = 15 dní v roku nárok na dovolenku ?
25 :12=2,08 x 9 = 18,75 zaokr. 19 dní ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Pretože zamestnanec preukázal nárok na dlhšiu dovolenku v roku 2005, pri výpočte pomernej časti nároku na dovolenku treba vychádzať z 25 dní dovolenky. Pozri § 103 ods. 4 Zákonníka práce.

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Nijakú komplikovanú matematiku tam nepoužívaj. Ak v tomto roku dokazateľne odpracoval 15 rokov, tak v tomto roku má nárok na 5 týždňov dovolenky /aj keby to zdokladoval až 30.12. napríklad/.

    Jura je offline (nepripojený) Jura

    Jura
    vcielka
    Poradte! K 1.4.2005 sme zamestnali zamestnanca. Zápočtovým listom zdokladoval, že má odrobených 14 rokov, ale k 1.9.2005 bude to 15 rokov. zamestnaný je na dobu neurčitú!

    Na akú dovolenku má nárok v tomto roku? Máme vychádzať pri výpočte 20 dní, alebo 25 dní? 20:12=1,6 x 9 = 15 dní v roku nárok na dovolenku ?
    25 :12=2,08 x 9 = 18,75 zaokr. 19 dní ?
    Ak splní podmienku aspoň 15 rokov pracovného pomeru po 18. roku veku do konca kalendárneho roka, tak mu prináleží vyšší nárok dovolenky. Vychádza
    to v jeho prípade na 19 dní .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Luba2
    Nijakú komplikovanú matematiku tam nepoužívaj. Ak v tomto roku dokazateľne odpracoval 15 rokov, tak v tomto roku má nárok na 5 týždňov dovolenky /aj keby to zdokladoval až 30.12. napríklad/.
    Jedna mala chybička se vloudila. V tomto roku nemôže odpracovať 15 r. Rok trvá iba 1. rok.Určite to bolo myslené tak,že ak do konca roka odpracuje.
    príjemný deň praje
    Mária M
    Naposledy upravil Tweety : 07.09.05 at 12:19

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ahojte.

    K dovolenke by som sa chcela opýtať, ako sa zaokrúhľuje.

    Niekde tu bol aj výpočet nároku na dovolenku pre skrátený pracovný čas, ale neviem to nájsť. Neviete náhodou, kde sa to nachádza?

    Ďakujem

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Výpocet nároku na pomernú cast dovolenky sa zaokrúhluje nasledovne:

    ak vychádza do 1,25 - tak sa zaokrúhli na 1 den
    ak vychádza viac ako 1,25 ale menej ako 1,75 - tak sa zaokrúhli na 1,5 dna
    ak vychádza viac ako 1,75 - tak sa zaokrúhli na 2 dni
    Ten výpocet na skátený úväzok skús vyhladat cez klúcové slová.

    ajka je offline (nepripojený) ajka

    ajka
    Ak má zamestnanec prečerpanú dovolenku ?
    Ako to mám vysporiadať? Teraz to riešim prvýkrát....
    Poradí niekto?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ajka
    Ak má zamestnanec prečerpanú dovolenku ?
    Ako to mám vysporiadať? Teraz to riešim prvýkrát....
    Poradí niekto?
    Náhradu za dovolenku musí vrátiť.
    MM

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    QUOTE=ajka]Dám to normálne že -2,5 dňa dovolenky ?[/QUOTE]Sumu náhrady, ktorá mu bola vyplatená dáš mínusom.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    ajka
    Dám to normálne že -2,5 dňa dovolenky ?
    Záleží od tvojho softu, ako ti to vypočíta. Ak to nepôjde mínus dni, daj mínus náhradu za dovolenku presne v sume, ako bola vyplatená naviac.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Chobot
    Výpocet nároku na pomernú cast dovolenky sa zaokrúhluje nasledovne:

    ak vychádza do 1,25 - tak sa zaokrúhli na 1 den
    ak vychádza viac ako 1,25 ale menej ako 1,75 - tak sa zaokrúhli na 1,5 dna
    ak vychádza viac ako 1,75 - tak sa zaokrúhli na 2 dni
    Ten výpocet na skátený úväzok skús vyhladat cez klúcové slová.
    Ďakujem veľmi pekne.

    ajka je offline (nepripojený) ajka

    ajka
    Zita4
    Záleží od tvojho softu, ako ti to vypočíta. Ak to nepôjde mínus dni, daj mínus náhradu za dovolenku presne v sume, ako bola vyplatená naviac.
    No ďakujem všetkým !!

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Chcela by som vedieť, či som vypočítala správne nárok na dovolenku pri skrátenom pracovnom čase.

    Zamestnanec nastúpil 1.8.2005. Postupovala som podľa vzoru poraďáčky, ktorý prikladám v prílohe (ktorej ďakujem) a vyšlo mi, že má nárok 5,5 dňa.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Zita4
    Podľa mňa to máš dobre.
    Prepáč, že tak neskoro..........ale ďakujem ti za potvrdenie môjho výpočtu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.