Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane zo závislej činnosti za rok 2009

Ahojte poraďáci,

chcem vás poprosiť, ak už existuje táto téma tak ma nasmerujte kde si ju môžem pozrieť, ak nie tak prosím o radu ako mám správne vypísať žiadosť o vykonanie výpočtu dane..... a kde sa podrobne dočítam o postupoch ako správne vykonanť roč. zúčtov. , keďže ma zamestnávateľ neposiela na žiadne potrebné školenia, všetko si musím hľadať na internete.
Ďakujem za všetky rady.
Usporiadat
čarodejka čarodejka

čarodejka je offline (nepripojený) čarodejka

ja viem, že žiadosť si vypisuje každý sám ale povedzme si úprimne, taký priemerný robotník netuší čo znamená ten či ten § !!
preto som chcela vedieť, či je podrobný postup na to ako to vypísať, po minulé roky to bolo jednoduchšie a ak mi tie žiadosti budú ludia nosiť a nebude to dobre vypísané, tak pri 150 žiadostiach sa z toho aj zbláznim....
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

Myslím, že žiadny postup na to nie je. Pozrieť v zákone čo ktorý § znamená a opýtať sa zamestnanca, či sa ho to týka... a vypísať.
Pri toľkých zamestnancoch nezávidím. Zamestnanec namá ani šajnu o tom, čo je napr. zamestn. prémia....a nie to, či má na ňu nárok...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

RZD sa vykonáva podľa Zákona o dani z príjmov, takže štúdium treba začať tam - §38.
Žiadosti o RZD sa zase až tak nemenia. V prvom rade si ju poriadne preštuduj ty - ona vôbec nie je náročná, len mať pri seba zákon a pozrieť si §§, na ktoré sú tam odvolávky.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

čarodejka Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,

chcem vás poprosiť, ak už existuje táto téma tak ma nasmerujte kde si ju môžem pozrieť, ak nie tak prosím o radu ako mám správne vypísať žiadosť o vykonanie výpočtu dane..... a kde sa podrobne dočítam o postupoch ako správne vykonanť roč. zúčtov. , keďže ma zamestnávateľ neposiela na žiadne potrebné školenia, všetko si musím hľadať na internete.
Ďakujem za všetky rady.
Zamestnávateľ ťa nepošle na školenie, kým si školenie sama nevyberieš a nevysvetlíš mu nutnosť vzdelávania. Vybrala si si prácu založenú na sústavnom vzdelávaní a nemôžeš to nechať len na ľubovôli zamestnávateľa. Musíš sa venovať aj samoštúdiu .
0 0
čarodejka čarodejka

čarodejka je offline (nepripojený) čarodejka

Johanka, ver mi, že ak by som na to školenie mohla ísť tak idem. Nie je to na mne ale na mojom zamestnávateľovi.
Kebyže ma táto práca nebaví tak ju už dávno nerobím, ale ďakujem za názor, malo by to byť tak ako si napísala.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Čarodejka vbehni do prvého kníhkupectva a kúp si nejakú odbornú literatúru, aj keď na vlastné náklady. Však Ty ideš robiť 150 zamestnancom RZD a skoro o tom nič nevieš. A medzitým sleduj a čítaj Poradu !!
0 0
čarodejka čarodejka

čarodejka je offline (nepripojený) čarodejka

Ročné zúčtovanie som robila aj minulý rok aj predminulý, takže o tom "niečo" viem, len som chcela poprosiť o radu, či je niekde dajaký návod ako to robiť po novom... budem to tu sledovať a ak budem mať problém tak napíšem :-)
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
čarodejka Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,

chcem vás poprosiť, ak už existuje táto téma tak ma nasmerujte kde si ju môžem pozrieť, ak nie tak prosím o radu ako mám správne vypísať žiadosť o vykonanie výpočtu dane..... a kde sa podrobne dočítam o postupoch ako správne vykonanť roč. zúčtov. , keďže ma zamestnávateľ neposiela na žiadne potrebné školenia, všetko si musím hľadať na internete.
Ďakujem za všetky rady.
Chcem sa ťa len spýtať, aký program používaš. V slušnom SW by malo byť zapracované aj tlačivo Žiadosť o RZD. Ja si vytriedim najprv zamestnancov, ktorí by mali požiadať o RZD, vytlačím im žiadosť a obyčajne aj pripnem k nej lístoček s najzákladnejšími pokynmi a hlavne s dátumov vrátenia. Tie špecifické prípady aj tak musím riešiť individuálne.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

ja vkladám veľké nádeje do videoškolenia aj keď to nejaký ten rok robím, púšťam si ho po etapách (koľko stíham chápať) , kombinujem s prečítaním zákona a keď sa mi to ujasní, idem o kúsok ďalej

teda zatiaľ mám len videoškolenie o DPH, ale veľmi som s ním spokojná, tak som si teraz objednala balík v akcii a už som na to zvedavá
0 0
čarodejka čarodejka

čarodejka je offline (nepripojený) čarodejka

Takže zohnala som si brožúru zo školenia pána Mihála, všetko som si to prefotila a budem teda študovať :-)
Používam program Money S3, to je odpoveď Ančičke.
0 0
Aknazuz Aknazuz

Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

certifikovaná účtovníčka
MONEY S3 používam aj ja, žiadosti v ňom budú, akurát s pomerne veľkým oneskorením. Takže čakajme spolu, vo verzii 11.054 sú ešte platné pre rok 2008 /"chýba" zamestnanecká prémia/.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Ak Ťa zamestnávateľ nechce poslať na školenie, skús ho popýtať aspoň o kúpu videoškolenia, veľmi výhodný je balíček RZD + RZZP. Ja sa tiež na to chystám, tak dúfam, že pochodím, aj keď názor zamestnávateľov býva dosť často taký, že však načo, naštuduj si to, aj tak nemáš čo iné na práci.
Mala by som len otázočku. Sú nejaké podstatné zmeny oproti RZD v minulom roku? Nové tlačivá a zamestnanecká prémia, o tom viem.
0 0
andrea palcova andrea palcova

andrea palcova je offline (nepripojený) andrea palcova

už čoskoro mamičkou :)
Včera na stránke www.vszp.sk - v sekcii Ročné zúčtovanie, boli pridané nové tlačivá týkajúce sa RZZP pre rok 2009, link: http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=774, možno to niekomu pomôže
0 0
čarodejka čarodejka

čarodejka je offline (nepripojený) čarodejka

Tento mesiac sme prijali nových zamestnancov, ak mi predložia žiadosť o vykonaní výpočtu dane.... môžem im ho spraviť?? alebo si musia požiadať u polsledného zamestnávateľa v roku 2009???
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

čarodejka Pozri príspevok
Tento mesiac sme prijali nových zamestnancov, ak mi predložia žiadosť o vykonaní výpočtu dane.... môžem im ho spraviť?? alebo si musia požiadať u polsledného zamestnávateľa v roku 2009???
Musia požiadať u posledného zamestnávateľa v r. 2009.
0 0
čarodejka čarodejka

čarodejka je offline (nepripojený) čarodejka

ďakujem
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
katka50 Pozri príspevok
Musia požiadať u posledného zamestnávateľa v r. 2009.
Alebo si podať DP sami
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

katka50 Pozri príspevok
Musia požiadať u posledného zamestnávateľa v r. 2009.
Nie je to celkom presné, mali by požiadať toho zamestnávateľa u ktorého si ako u posledného zamestnávateľa v roku 2009 uplatňovali nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a daňový bonus.
0 0
marmal marmal

marmal je offline (nepripojený) marmal

Ked si zamestnanec uplatnuje nezdanitelnu cast na manzelku, treba prilozit k ziadosti aj nejaky doklad (myslim napr. sobasny list) alebo nie ?

Dakujem

Marta
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

marmal Pozri príspevok
Ked si zamestnanec uplatnuje nezdanitelnu cast na manzelku, treba prilozit k ziadosti aj nejaky doklad (myslim napr. sobasny list) alebo nie ?

Dakujem

Marta
Sobášny list - áno.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať