Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane zo závislej činnosti za rok 2009

Ahojte poraďáci,

chcem vás poprosiť, ak už existuje táto téma tak ma nasmerujte kde si ju môžem pozrieť, ak nie tak prosím o radu ako mám správne vypísať žiadosť o vykonanie výpočtu dane..... a kde sa podrobne dočítam o postupoch ako správne vykonanť roč. zúčtov. , keďže ma zamestnávateľ neposiela na žiadne potrebné školenia, všetko si musím hľadať na internete.
Ďakujem za všetky rady.
Usporiadat
5marian5 5marian5

5marian5 je offline (nepripojený) 5marian5

ahojte, ja robim tento rok prvy krat rocne zuctovanie dane. postup ako pocitat uz mam nastudovany. ale v com si nie som isty su papiere. ake papiere, kedy a kam mam poslat? ktore dam zamestnancom a ktore posielam na danovy urad?moc budem povdacny
0 0
spor spor

spor je offline (nepripojený) spor

Tu sa človek naozaj niečo naučí.. super poradáci.. dakkujem
0 0
Kristinka1402 Kristinka1402

Kristinka1402 je offline (nepripojený) Kristinka1402

Naozaj tam je potrebný ten sobášny list? V žiadosti predsa prehlasuje, že je to jeho manželka Nikde som to napísané nevidela...
0 0
Manilla Manilla

Manilla je offline (nepripojený) Manilla

žena
Dobrý večer,
mám problém. Zistila som až teraz, že za rok 2008 som zamestnancovi urobila zlý výpočet RZD. Vyšiel mi preplatok na dani z príjmu fyz. osoby vyšší o 27 €. Ja som mu vlastne vrátila o tých 27 € viac, taktiež som si to vyrovnala s DU.,
Ako mám postupovať pri oprave RZD za rok 2008? Som z toho velmi nešťastná. Prosím, poradte.
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Dobry den, je pravda ze do prijmu zamestnanca sa zapocitavaju aj nemocenske davky? Ked ano od kedy to plati? A ktore davky konkretne, nahrada mzdy za nemoc-prvych 10dni, alebo aj nemoc. davky zo SP? Kde potom tieto davky zapisujem v Potvrdeni o prijmoch a v Rocnom zuctovani? Pripocitam to k CZD?
Som z toho zmätena. Dakujem za kazdu odpoved.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

rennka Pozri príspevok
Dobry den, je pravda ze do prijmu zamestnanca sa zapocitavaju aj nemocenske davky? Ked ano od kedy to plati? A ktore davky konkretne, nahrada mzdy za nemoc-prvych 10dni, alebo aj nemoc. davky zo SP? Kde potom tieto davky zapisujem v Potvrdeni o prijmoch a v Rocnom zuctovani? Pripocitam to k CZD?
Som z toho zmätena. Dakujem za kazdu odpoved.
Nie, nezapočítaváme ich do príjmu daňovníka. Ale započítame ich vtedy, ak si na neho uplatňujeme NČ.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Kristinka1402 Pozri príspevok
Naozaj tam je potrebný ten sobášny list? V žiadosti predsa prehlasuje, že je to jeho manželka Nikde som to napísané nevidela...
Tiež sobášne listy doložené nemám. V žiadosti prehlasuje, že si uplatňuje NČ na manželku, ktorá s ním žila v domácnosti. Nestačí to?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

5marian5 Pozri príspevok
ahojte, ja robim tento rok prvy krat rocne zuctovanie dane. postup ako pocitat uz mam nastudovany. ale v com si nie som isty su papiere. ake papiere, kedy a kam mam poslat? ktore dam zamestnancom a ktore posielam na danovy urad?moc budem povdacny
Zamestnancom urobíš ročné zúčtovanie dane, ktoré im potom aj odovzdáš. Rovnako by si im mala odovzdať aj potvrdenie o príjme. No a výsledky RZD samozrejme vyplatíš alebo zrazíš, podľa toho, čo im vyjde.
Na DÚ neposielaš nič, všetko zostáva založené u zamestnávateľa. Pre DÚ urobíš potom prehľad za 1. štvrťrok 2010 kde to vlastne budú mať vyčíslené.
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Re: Ročné zúčtovanie dane zo závislej činnosti za rok 2009
Citát:
Pôvodca textu príspevku: rennka
Dobry den, je pravda ze do prijmu zamestnanca sa zapocitavaju aj nemocenske davky? Ked ano od kedy to plati? A ktore davky konkretne, nahrada mzdy za nemoc-prvych 10dni, alebo aj nemoc. davky zo SP? Kde potom tieto davky zapisujem v Potvrdeni o prijmoch a v Rocnom zuctovani? Pripocitam to k CZD?
Som z toho zmätena. Dakujem za kazdu odpoved.

Nie, nezapočítaváme ich do príjmu daňovníka. Ale započítame ich vtedy, ak si na neho uplatňujeme NČ.

Takze ked zamestnanec, ktoremu robim RZD, bol PN nie je to jeho prijem. Ale ak by si chcel uplatnit NC na manz. a ona by bola PN,tak je to jej prijem. Dakujem za vysvetlenie, uz mi je to jasne.
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Tweety Pozri príspevok
Nie, nezapočítaváme ich do príjmu daňovníka. Ale započítame ich vtedy, ak si na neho uplatňujeme NČ.
Dakujem za vysvetlenie.
Takze, ak robim RZD zamestnancovi ktory bol PN, nie je to jeho prijem. ale ak by si uplatnoval NC na manz. a ona by bola PN, tak je to jej prijem.
Rozumiem tomu spravne?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

rennka Pozri príspevok
Dakujem za vysvetlenie.
Takze, ak robim RZD zamestnancovi ktory bol PN, nie je to jeho prijem. ale ak by si uplatnoval NC na manz. a ona by bola PN, tak je to jej prijem.
Rozumiem tomu spravne?
Áno, veď som to už v príspevku vyššie uviedla.
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Tweety, nechcela som byt otravna, len som si chcela byt ista, aby som nespravila zbytocnu chybu.
Poznas to: dvakrat meraj a raz strihaj...
Este raz vdaka.
0 0
katarinka1985 katarinka1985

katarinka1985 je offline (nepripojený) katarinka1985

Dobrý deň
potrebujem pomoc, prvý krát idem robit ročné zúčtovanie a este nemam dost skusenosti mzdovom uctovnictve.
problem mam nasledovny v Potvrdení o príjmoch riadok 3- Poistné a príspevky celkom - tato suma sa ma rovnat so sumou ktorý mam v Mzdovom liste - zákonne poistne /odvody za cely rok /.
dufam ze mi dakto poradi...lebo byvala mzdarka mi nevie poradit....a to je dost smutne...
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

katarinka1985 Pozri príspevok
Dobrý deň
potrebujem pomoc, prvý krát idem robit ročné zúčtovanie a este nemam dost skusenosti mzdovom uctovnictve.
problem mam nasledovny v Potvrdení o príjmoch riadok 3- Poistné a príspevky celkom - tato suma sa ma rovnat so sumou ktorý mam v Mzdovom liste - zákonne poistne /odvody za cely rok /.
dufam ze mi dakto poradi...lebo byvala mzdarka mi nevie poradit....a to je dost smutne...
áno, všetky údaje uvedené v Potvrdení...musia sedieť so mzdovým listom
0 0
katarinka1985 katarinka1985

katarinka1985 je offline (nepripojený) katarinka1985

drobeceva Pozri príspevok
áno, všetky údaje uvedené v Potvrdení...musia sedieť so mzdovým listom
dakujem za radu
0 0
ptimka ptimka

ptimka je offline (nepripojený) ptimka

Ahojte poraďáci,
chcela by som sa opýtať, ak idem robiť daňové priznanie/ročné zúčtovanie pre dôchodkyňu, ktorá mala príjmy z dohody za 10,11,12/2009 cca 3000 EUR, aká bude pre ňu nezdaniteľná čiastka? dôchodok poberá strašne nízky, len okolo 230 EUR mesačne, takže ak dobre chápem zákonu § 11 ods. 7, mohla by som jej uplatniť rozdiel medzi NČ a star. dôchodkom? a NČ uplatňujem za celý rok alebo len za tie mesiace, v ktorých mala príjmy z dohody? veľmi pekne vám ďakujem za rady...
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

ptimka Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,
chcela by som sa opýtať, ak idem robiť daňové priznanie/ročné zúčtovanie pre dôchodkyňu, ktorá mala príjmy z dohody za 10,11,12/2009 cca 3000 EUR, aká bude pre ňu nezdaniteľná čiastka? dôchodok poberá strašne nízky, len okolo 230 EUR mesačne, takže ak dobre chápem zákonu § 11 ods. 7, mohla by som jej uplatniť rozdiel medzi NČ a star. dôchodkom? a NČ uplatňujem za celý rok alebo len za tie mesiace, v ktorých mala príjmy z dohody? veľmi pekne vám ďakujem za rady...
urobíš rozdiel medzi celou NČ 4025,70 a príjmom z dôchodku, rozdiel jej môžeš uplatniť ako NČ
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Dobrý den, začínam robiť ročné rzp a neviem ako mám vypisovať určité riadky ked si uplatnuje ZP:
1. riadok 04a - treba napísať NZDC, lebo v r. 09 mi ju pýta?
2. riadok 05 Zdaniteľná mzda - ked si uplatnuje ZP tak treba napísať nulu?
3. riadok 08 počet mesiacov - mala 2 zamestnávateľov počas roka v júni prechádzala od jedného k druhému a v januári bola PN.
Koľko mesiacov mám napísať?
4. riadok 10 - kedže v januári bola PN tak má nárok aj za tento mesiac na DB? Mala základ dane spolu u oboch zamestnávateľov 3551€. Ten potom napíšem do r.12.
5. riadok 09 - bude pri 11.mesiacoch suma 82,65?
6. riadok 18 - bude suma 82,65 + 38.64 /DB za 2 deti za mesiac január/ = 121,29?
Dakujem Vám za všetky odpovede
0 0
autoholik autoholik

autoholik je offline (nepripojený) autoholik

Ahojte. pozrel som niekolko casti fora, ale nenasiel som ....
Od 1.10.2009 som nezamestnany a poberam podporu. Rad by som sa niekde dozvedel, aky termin mam na podanie danoveho priznania /koniec marca?/ - inak povedane, nechcem nic presvihnut. Netusim vsak, ci mi stacit podat danove priznanie ani to, ci mi posledny zamestnavatel ma povinnost dat vyplnene tlacivo "rocne zuctovanie preddavkov na dan" ??? Alebo si to musim usluzne vypytat? Pri odchode zo zam. som od neho dostal akurat zapoctovy list s odprac. rokmi.
Dakujem za kazdu radu, z tychto veci som fakt osol
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

autoholik Pozri príspevok
Ahojte. pozrel som niekolko casti fora, ale nenasiel som ....
Od 1.10.2009 som nezamestnany a poberam podporu. Rad by som sa niekde dozvedel, aky termin mam na podanie danoveho priznania /koniec marca?/ Áno, 31.3. je posledný termín na jeho podanie. - inak povedane, nechcem nic presvihnut. Netusim vsak, ci mi stacit podat danove priznanie ani to,DP podáš na základe Potvrdenia o príjme zo ZČ, ktoré Ti mal dať tvoj zamestnáv. pri skončení PP, takže sa na neho odbráť s tým, že si nesplnil svoju zákonnú povinnosť. . ci mi posledny zamestnavatel ma povinnost dat vyplnene tlacivo "rocne zuctovanie preddavkov na dan" ??? Alebo si to musim usluzne vypytat? Pri odchode zo zam. som od neho dostal akurat zapoctovy list s odprac. rokmi.
Dakujem za kazdu radu, z tychto veci som fakt osol
Odpovede v texte.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať