Zavrieť

Porady

trzba v prevadzke s prechodom dna a DPH

ahoj poradaci!
chcem sa podelit o uvahu/otazku na tuto temu:

predstavte si prevadzku, ktora ma otvaracie hodiny napr. od 16:00 do 01:00 dalsieho dna. trzby eviduje na registracnej pokladnici, pasku vyhadzuje na konci smeny. kedy podla vas vznika danova povinnost?

ja osobne som toho nazoru, ze povinnost vznika az v den ukoncenia smeny, t.j. ten den, v ktory o 2:00 je urobena zavierka.

druha alternativa: obcas, ked evidentne nie je a nebude klientela, zamestnanci prevadzku zavru skorej a urobia zavierku. moze sa stat, ze to je pred polnocou. trzba by vsak viac-menej podla zavedeneho systemu mala patrit az do dalsieho dna, nakolko smena mala normalne koncit az o 2:00.

tu sa mi zdaju prijatelne obidva datumy - jeden z dovodu, ze bola urobena zavierka (a ten by bol asi bernym aj pre danovy urad), ale aj druhy z dovodu poriadku a toho, ze smena mala byt az do 2:00 dalsieho dna.

a este jedna alternativa: v urcitom rocnom obdobi sa otvaracie hodiny tejto prevadzky zmenia a su napr. od 16:00 do 24:00. paska sa vyhadzuje na konci smeny, spravidla tesne pred 24:00, ale stane sa, ze paska je vyhodena aj po polnoci, teda na "nasledujuci den". co teraz?

tu by som skor povedal, ze povinnost patri este do stareho dna - toho pred polnocou, to ze sa zavierka nedopatrenim urobila az po polnoci nemeni nic na veci, ze trzby boli inkasovane do polnoci.

co hovorite?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Ja by som tržbu uzatvárala vždy za jednotlivé dni. Do Knihy pokladnice a tržieb zapisujeme denné obraty, takže uzávierku by som robila pred polnocou.
    Ak sa stane, že uzávierku urobili po pol noci a nebolo by to pravidelne, tak by som ju považovala za predchádzajúci deň.
    To je môj názor.

    trzba v prevadzke s prechodom dna a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.