Zavrieť

Porady

odpocet DPH

Ahojte,mozete mi poradit?
mozem si uplatnit odpocet DPH
1) kupili sme havarovane auto,dali sme ho opravit a uzatvoril sme nan Leasing-sme prenajimatelia,ako som mala zauctovat opravu? na ucet 511/321
343/321
alebo na 042 /321
343/321 ja som to dala na 042 nakolko som ho leasovala dalej a navysovala som OC, a tu mi bolo povedane ze ked to dam do obstatania nemam narok na odpocet DPH /jedna sa o osobne auto/ a to ma uz uplne doplietlo


a este mam jednu otazku
firma X ide refakturovat mzdu firme Y -za vedenie uctovnictva ktore sa robi na dohodu ,cize mala by som fakturovat mzdy s DPH? ked sa jedna o sluzbu? alebo je to inak ? dakujem
Naposledy upravil boitana : 18.10.05 at 10:01
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no s tym obstaranim je to tak...pri oprave ano ak to navysite do OC tak nie..no a co sa tyka prenajmu zamestnancov...????tiez by ma to zaujimalo

    Monika1 je offline (nepripojený) Monika1

    Monika1
    DPH sa odvádza z pridanej hodnoty, keď teda len refundujete mzdu, dala by som to bez DPH, podľa mňa nebola poskytnutá služba.

    boitana je offline (nepripojený) boitana

    boitana
    Monika1
    DPH sa odvádza z pridanej hodnoty, keď teda len refundujete mzdu, dala by som to bez DPH, podľa mňa nebola poskytnutá služba.
    Ano je to refundacia vsetky nakaldy im prerefundujeme-dakujem za radu

    boitana je offline (nepripojený) boitana

    boitana
    Vladimír Ozimý
    no s tym obstaranim je to tak...pri oprave ano ak to navysite do OC tak nie..no a co sa tyka prenajmu zamestnancov...????tiez by ma to zaujimalo
    dakujem za radu,ale este sa opytam ,a keby to bolo uzitkove vozidlo kde je narok pri kupe na odpocet DPH a opravujem ho a opravu dam do OC tam mam narok na odpocet?-dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.