Zavrieť

Porady

Registračná pokladňa

Predstavte si situáciu: Podnikateľ A má ERP, ktorú predal podnikateľovi B. B na ňu predával tovar, ale pokladňu nepreregistroval na Daňovom úrade na seba a teda používal pôvodné DKP pokladne. Obidvaja sú plátcami DPH. Ktorý z nich má zaplatiť DPH z predaných vecí?

Prosím napíšte svoj názor..... Ďakujem.
Naposledy upravil Stanicka : 24.10.05 at 03:11
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Stanicka
    Predstavte si situáciu: Podnikateľ A má ERP, ktorú predal podnikateľovi B. B na ňu predával tovar, ale pokladňu nepreregistroval na Daňovom úrade na seba a teda používal pôvodné DKP pokladne. Obidvaja sú plátcami DPH. Ktorý z nich má zaplatiť DPH z predaných vecí?

    Prosím napíšte svoj názor..... Ďakujem.
    Podľa mňa podnikateľ A.
    Doplň ešte aké DIČ bolo na blokoch.
    Naposledy upravil evina : 24.10.05 at 05:32

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Stanicka
    Predstavte si situáciu: Podnikateľ A má ERP, ktorú predal podnikateľovi B. B na ňu predával tovar, ale pokladňu nepreregistroval na Daňovom úrade na seba a teda používal pôvodné DKP pokladne. Obidvaja sú plátcami DPH. Ktorý z nich má zaplatiť DPH z predaných vecí?

    Prosím napíšte svoj názor..... Ďakujem.
    Asi by som to riešila v tom istom zdaňovacom období takto: A má odviesť DPH (ak má takú činnosť v predmete podnikania - ak nie napísať k tomu vysvetľujúci list - ako prílohu k faktúre) a obratom si uplatniť na vstupe faktúru čo mu musí vystaviť B na presnú sumu, čo bola aj na RP. Z toho vyplynie povinnosť A aj B, ale B bude mať len povinnosť (z tej faktúry čo vystaví)- koruny ostanú štátu a A bude mať aj odpočet, takže je v podstate na nule....

    Stanicka je offline (nepripojený) Stanicka

    Stanicka
    Na bločkoch sú všetky identifikačné údaje od B, okrem DKP. Bolo to v 1.štvrťroku 2005.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Mne sa to veru nezdá až také jednoduché. Tu ide nielen o DPH, ale aj o registrovaný príjem, ktorý neskôr kadečo ovplyvní . Asi by som napriek možnej pokute spätne ERP preregistrovala.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Stanicka
    Na bločkoch sú všetky identifikačné údaje od B, okrem DKP. Bolo to v 1.štvrťroku 2005.
    Myslela som že je to aktuálne 3Q - to by sa dalo spraviť, ale ak je to také staré, súhlasím s PAULOU.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Stanicka
    Na bločkoch sú všetky identifikačné údaje od B, okrem DKP. Bolo to v 1.štvrťroku 2005.
    Opravujem svoj prvý príspevok takto :

    Podľa § 2 písmeno d Vyhlášky o ERP bol podnikateľ A povinný:

    ... Pri vyradení pokladnice z majetku subjekt požiada daňový úrad o zrušenie daňového kódu najneskôr do desiatich kalendárnych dní odo dňa jej vyradenia,

    To znamená, že treba dať s DÚ do poriadku túto povinnosť preregistrácie /určite pod sankciou/. Ak bolo používané DIČ podnikateľa B, tak DPH by mal podľa mojej mienky odviesť podnikateľ B. Riešila by som to však všetko v súčinnosti s DÚ.
    Naposledy upravil evina : 24.10.05 at 06:08

    Stanicka je offline (nepripojený) Stanicka

    Stanicka
    Dnes idem na DÚ a skúsime to vyriešiť.
    Na to, že ERP nepreregistrovali, som prišla až minulý týždeň, keď A dostal kontrolu na DPH 1Q. Až na DÚ prišli na to, že ju nepreregistroval a tak sme sa dopátrali k B, že on podnikal aj bez nového DKP.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Stanicka
    Dnes idem na DÚ a skúsime to vyriešiť.
    Na to, že ERP nepreregistrovali, som prišla až minulý týždeň, keď A dostal kontrolu na DPH 1Q. Až na DÚ prišli na to, že ju nepreregistroval a tak sme sa dopátrali k B, že on podnikal aj bez nového DKP.
    A oni pritom neurčili žiadny postup, keď to zistili?

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Iba dodávam, že je tam pokuta 2.000,-SK.
    DPH odvádza B ako už bolo v skorších príspevkoch.

    Stanicka je offline (nepripojený) Stanicka

    Stanicka
    Presne to isté si myslím aj ja. Preto som chcela vedieť názor iných ľudí, aby som sa s nimi mohla hádať a vyriešiť to čo najlepšie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.