Zavrieť

Porady

Školenie DPH - máte otázky? - friško, fčul!!!

sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
....utekám o 30 min na to školenie DPH - ak máte niečo konkrétne hoďte to sem - stručne e jasne , je to so super odborníčkou na DPH - popýtam sa.....


Naposledy upravil sway : 10.11.05 at 04:50
Usporiadat
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Prosim ak mozes opýtaj sa , ako je to to s nadobudnutim tovaru z EU, ked je faktura vystavena vopred. Napr.faktura vystavená 27.10.2005 v Taliansku, na fakture je EXWORK, tovar opusti Talianko 1.11.2005 a k nám príde 4.11.2005. Kedy do DPH?
Bud den vystavenia faktury t.j. 27.10., alebo až 15.12.? Sú tu na porade na to rozne názory, skús sa prosim opýtat.
0 0
lethei lethei

lethei je offline (nepripojený) lethei

Opýtaj sa, prosím ťa, či organizačná zložka zriadená v SR môže fakturovať inému podnikateľovi do krajiny zriaďovateľa. Všetky subjekty sú platiteľmi DPH...

Ďakujem!!!
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
apsgroup
Prosim ak mozes opýtaj sa , ako je to to s nadobudnutim tovaru z EU, ked je faktura vystavena vopred. Napr.faktura vystavená 27.10.2005 v Taliansku, na fakture je EXWORK, tovar opusti Talianko 1.11.2005 a k nám príde 4.11.2005. Kedy do DPH?
Bud den vystavenia faktury t.j. 27.10., alebo až 15.12.? Sú tu na porade na to rozne názory, skús sa prosim opýtat.
presne toto som sa chcela opýtať aj ja (pri DPH za 10-2005 sa nám to vyskytlo) ... my sme to pre tento prípad dali do 10-2005 ... ale rada si počkám na názor odborníčky
Naposledy upravil vladan : 10.11.05 at 10:17
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
utekám, dobre babulky, popýtam sa čo ma napadne a dám večer vedieť.....
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Príklad z publikácie Ing.Kováčikovej, ktorú sme dostali na pondelkovom seminári:

Platiteľ dane nadobudol tovar z Rakúska. Tovar bol v hodnote 10 000,- euro. Tovar bol prepravený 29.5.2005. Platiteľ obdržal faktúru 7.6.2005, dátum vystavenia faktúry je 31.5.2005 - teda daňová povinnosť z nadobudnutia tovaru vznikla dňom vystavenia faktúry.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

V tomto pripade je faktura vystavená až po odoslani tovaru a vtedy je to v poriadku.
Nie je tam príklad, že je faktura vystavená pred odoslaním?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
sway
utekám, dobre babulky, popýtam sa čo ma napadne a dám večer vedieť.....
Tak som múdra akoby som spapkala rádio....
nestíham, aspoň prikladám metodické pokyny - stiahla som ich na základe rady, vždy na konci sú príklady, ak máte čas študujte....sú ozaj dobré, ale časovo a rozumovo náročné..., priložím aj konkrétne odpovede zo včera, ale trošku neskôr... ,
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
apsgroup
Prosim ak mozes opýtaj sa , ako je to to s nadobudnutim tovaru z EU, ked je faktura vystavena vopred. Napr.faktura vystavená 27.10.2005 v Taliansku, na fakture je EXWORK, tovar opusti Talianko 1.11.2005 a k nám príde 4.11.2005. Kedy do DPH?
Bud den vystavenia faktury t.j. 27.10., alebo až 15.12.? Sú tu na porade na to rozne názory, skús sa prosim opýtat.
Tak úplne jednoznačne bolo povedané 15.12.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Ivka, bola si na dobrom školení
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Zuziana
Ivka, bola si na dobrom školení
Áhojček, ANO a už to pomaly trávim - mám hlabu jak balón.... idem robiť a potom sem hodím veci....:p
0 0
lethei lethei

lethei je offline (nepripojený) lethei

sway
Tak som múdra akoby som spapkala rádio....
nestíham, aspoň prikladám metodické pokyny - stiahla som ich na základe rady, vždy na konci sú príklady, ak máte čas študujte....sú ozaj dobré, ale časovo a rozumovo náročné..., priložím aj konkrétne odpovede zo včera, ale trošku neskôr... ,
Tieto metodické pokyny sú zverejnené na stránke www.drsr.sk pod pokynmi daňového riaditeľstva.
0 0
lejka lejka

lejka je offline (nepripojený) lejka

Žilinčanka, 3 dospelí synovia, od 13.4.2013 som vdovou, byt, chalupa, záhrada, pes-vlčiak RONY ...viac
Nerozumiem čo sa stalo 15.12.?Prosím o vysvetlenie.Ďakujem.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
lejka
Nerozumiem čo sa stalo 15.12.?Prosím o vysvetlenie.Ďakujem.
príde k samozdaneniu - uplatnenie i odpočtu DPH zo zahraničnej faktúry došlej - je to k príspevku č,9.:p
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
lejka
Nerozumiem čo sa stalo 15.12.?Prosím o vysvetlenie.Ďakujem.
15.12. je deň podľa § 20 ods. 1a) zákona o dani z pridanej hodnoty
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
vladan
presne toto ............
Ďakujéééém.... :p
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
lethei
Opýtaj sa, prosím ťa, či organizačná zložka zriadená v SR môže fakturovať inému podnikateľovi do krajiny zriaďovateľa. Všetky subjekty sú platiteľmi DPH...

Ďakujem!!!
K tomuto som sa na tom školení nedostala, ale napíš viac info... o čo konkrétne ide - skúsime podumať....
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Vladi, je to citácia z tvojho príspeku č.4, len ostatné je "odstrihnuté".
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Vladi, to ďakujéééém bolo k mojej SS .....
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
sway
Tak úplne jednoznačne bolo povedané 15.12.
ak sa táto téma ešte niekde rozoberala (presne takýto prípad), prosím, propojte mi link, nech sa na to pozriem, ďakujem

je pekné, že "jednoznačne 15.12.", ale otázka znie, či to správne chápem, že je to na základe § 20 ods. 1a) a následne § 11 ods. 1?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
vladan
ak sa táto téma ešte niekde rozoberala (presne takýto prípad), prosím, propojte mi link, nech sa na to pozriem, ďakujem

je pekné, že "jednoznačne 15.12.", ale otázka znie, či to správne chápem, že je to na základe § 20 ods. 1a) a následne § 11 ods. 1?
http://www.porada.sk/showthread.php?...udnutie+tovaru
http://www.porada.sk/showthread.php?...udnutie+tovaru

Pokyn DRSR (od str. 19, najmä strana 20):
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...a/mp_19_21.doc
Naposledy upravil Jana Acsová : 15.11.05 at 13:24
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať