Zavrieť

Porady

DPH na výstupe ?

Prosím všetkých o radu : Slovenská firma poskytuje na Slovensku mobil francúzskemu kolegovi zo sesterskej firmy. Nie je to náš zamestnanec. Faktúru od T- mobile dostanem, uplatním DPH na vstupe, ale zaujíma ma, keď francúzska firma predloží francúzske IČ DPH, či na faktúru uvádzam DPH, či sa jedná o dodanie, podľa akého par., odvádzam DPH, či nie. Nazdávam sa, že spotreba hovorov nastala na Slovensku. Zaradím to normálne do riadku 3 a odvediem daň na riadku 2 DPH priznania? Žiadnu zmluvu nemáme, maximálne ústnu .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Braňo
    Vyjadrí sa niekto?
    Čítam, čítam v zákona o dph a § 15 miesto dodania služby, ktorá je v odseku 8 je podľa odseku 7 vo Francúzsku. Teda fakturovať treba bez DPH.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Nazdávam sa, že miesto dodania (a spotreby) služby je na Slovensku, Francúz používa mobil na Slovensku.
    Monika Kováčová
    par. 8 zákona o DPH
    (8) Službami, pri ktorých sa určí miesto dodania podľa odseku 7 vrátane ich sprostredkovania v mene a na účet inej osoby a prijatia záväzku zdržať sa vykonávania týchto služieb, sú

    a) reklamné služby,
    b) poradenské, inžinierske, technické, právne, účtovné, audítorské, prekladateľské, tlmočnícke a iné podobné služby vrátane služieb spracovania údajov a poskytovania informácií,
    c) bankové, finančné, poisťovacie a zaisťovacie služby s výnimkou nájmu bezpečnostných schránok,
    d) prevod alebo postúpenie autorských a im príbuzných práv, poskytnutie práv na predmety priemyselného vlastníctva a poskytnutie podobných majetkovo využiteľných práv,
    e) pridelenie zamestnancov,
    f) nájom hnuteľného hmotného majetku s výnimkou nájmu dopravných prostriedkov,
    g) telekomunikačné služby,
    h) služby rozhlasového vysielania a televízneho vysielania,
    i) elektronicky dodávané služby,
    j) prenos emisných kvót pre skleníkové plyny,
    k) poskytnutie prístupu a prepravy alebo prenosu cez rozvodné systémy zemného plynu a elektriny a dodanie ostatných priamo súvisiacich služieb.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ermon
    par. 8 zákona o DPH
    (8) Službami, pri ktorých sa určí miesto dodania podľa odseku 7 vrátane ich sprostredkovania v mene a na účet inej osoby a prijatia záväzku zdržať sa vykonávania týchto služieb, sú

    a) reklamné služby,
    b) poradenské, inžinierske, technické, právne, účtovné, audítorské, prekladateľské, tlmočnícke a iné podobné služby vrátane služieb spracovania údajov a poskytovania informácií,
    c) bankové, finančné, poisťovacie a zaisťovacie služby s výnimkou nájmu bezpečnostných schránok,
    d) prevod alebo postúpenie autorských a im príbuzných práv, poskytnutie práv na predmety priemyselného vlastníctva a poskytnutie podobných majetkovo využiteľných práv,
    e) pridelenie zamestnancov,
    f) nájom hnuteľného hmotného majetku s výnimkou nájmu dopravných prostriedkov,
    g) telekomunikačné služby,
    h) služby rozhlasového vysielania a televízneho vysielania,
    i) elektronicky dodávané služby,
    j) prenos emisných kvót pre skleníkové plyny,
    k) poskytnutie prístupu a prepravy alebo prenosu cez rozvodné systémy zemného plynu a elektriny a dodanie ostatných priamo súvisiacich služieb.
    Som rada, že si mi potvrdil správnosť môjho príspevku.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Braňo
    A DPH na vstupe bude súčasťou fakturovanej sumy, že?
    Budeš fakturovať iba cenu bez dane. DPH neodvedieš štátu. Prenesie sa daňová povinnosť na Francúza.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ermon
    Aj ja si myslím, to čo TWEETY.
    Dík, použijem moju obľúbenú frázu." Marečku potešil ste mně, aj Ja Vás poteším"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.