Zavrieť

Porady

Mám veľký problém ?!?

Naša klientka FO (kamionová doprava) si v lete založila s.r.o. s tým, že keď bude mať všetky náležitosti týkajúce sa prepravy (povolenky, karnety, zábezpeky atd.) tak nám oznámi odkedy máme kamiony prehlásiť z FO na PO.
Potom zavolala, že zmena je od 1.9.2010. Za september nemala takmer žiadnu dopravu vyfaktúrovanú, iba s dátumom dodania august a pretože je 1/4 ročný platca DPH, nemali sme doklady až do minulého týždňa. Všetky vydané faktúry má na starú firmu a aj všetky náklady ! Ja jej nemôžem účtovať náklady aj výnosy do FO, ked v nej nemá autá ! Tiež zamestnanci sú už v novej firme !
Ak mám teraz z toho vykorčuľovať s čo najmenšími škodami? Urobiť zmeny v prihláškach na DU ? Existuje žiadosť na zrušenie oznámenia vzniku a zániku daňovej povinnosti DzMV ?
Prosím poraďte Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    No v prvom rade si myslím, že chybu urobila klientka. Postupovali ste podľa jej inštrukcii. A to,že ona nezmenila svoje fakturačné údaje na novú firmu, a tak isto neoznámila dodávateľ túto skutočnosť by mala riešiť ona. A nie ty s nejakým zrušením oznámenia na DÚ.

    Inak neviem si predstaviť, ako by sa doriešil prípad zamestnancov v SP a ZP.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    rieš to s klientkou. Možno by sa dalo po dohode urobiť vzájomnú fakturáciu FO-SRO

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Tu ani nejde o to kto urobil chybu, myslím, že dôležitejšie je to, aby sa to vyriešilo k spokojnosti klientky, aby nebol problém.

    Skúsim zrekapitulovať, ak niečo je inač, tak ma oprav. A možno sú tam aj iné skutočnosti, ktoré nepoznáme.

    FO
    - fakturovala
    - znášala náklady (aké ?? PHM , poplatky a tak ???)

    PO
    - vlastní autá
    - predpokladám, platí PZP
    - zamestnáva ľudí

    Autá na daň z MV sú prihlasené ešte na FO.

    Teoreticky ak sú už faktúry vystavené, sú u odberateľov, možno sú aj zaplatené .....
    možno by pripadala možnosť , aby PO:

    - prenajala autá FO (napr. do 31.12.2011)

    - prenajala pracovnú silu FO (PO by bola kmeňový zamestnávateľ)

    - daňovníkom dane z MV by ostala do konca roka FO
    (len toto až tak jednoznačné nevidím). Je isté, že daň z MV by sa platila iba u jedného, len boli polemiky, či ju má platiť prenajímateľ, alebo nájomca.

    A od 1.1.2010 by sa to už dalo do koľají.
    Nejako sa to vyriešiť musí, toto by som videla celkom priechodné.
    Možno prispejú ďalší poraďaci svojimi názormi.
    Naposledy upravil azla : 13.12.10 at 20:29 Dôvod: opravený dátum

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    preto som písala - rieš to s klientkou. jednak musí vidieť, že urobila chybu a kde.
    popravím v tvojom príspevku
    .....A od 1.1.2010 by sa to už dalo do koľají............
    má byť od 1.1.2011, ale je jasné ako si to myslela.
    ===================
    tú fakturáciu je možné spojiť do služieb kamionovej dopravy - teda fakturovať nájom aj s poskytnutím vodičov.
    DMV - ak vlastníctvo už prešlo, treba urýchlene nahlásiť na DMV zmenu. Je tam len ohlasovacia povinnosť, lepšie neskoro ako nikdy. DMV vypíše FO aj PO správne - každý za seba.

    Zuna111 je offline (nepripojený) Zuna111

    Zuna111
    Dakujem za rady, jasné, prefaktúrácia medzi PO a FO to vyrieši a s "babou" už do budúcna začínam pracovať so všetkým iba proti podpisu.
    Ďakujem

    Mám veľký problém ?!?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.