Zavrieť

Porady

DPH v zmluve

Dobrý deň,

podnikateľ uzavrel s iným podnikateľským subjektom príkaznú zmluvu, kde je uvedená cena za jednotku práce, ale nie je špecifikované, či je s alebo bez DPH. Podnikateľ je platca DPH, a preto by ma zaujímalo, či daná suma už musí byť vrátane DPH alebo si môže na tú uvedenú sumu nabaliť ešte DPH.

Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak nie je uvedené inak, ceny v zmluvách sa považujú za konečné, teda včítane DPH.
    Príkazná zmluva pre platiteľa DPH?.......toto sa mi nevidí.

    ini je offline (nepripojený) ini

    ini
    ďakujem za odpoveď. Tá zmluva bola uzavretá medzi SZČO a vlastníkmi bytov, pričom jej predmetom je činnosť, ktorú má SZČO v predmete podnikania. SZČO je platca DPH, tak teraz neviem, čo mám urobiť. Ešte som sa s týmto nestretla. Viem, že to nie je príjem z podnikania ako takého, tak predpokladám, že sa iba príjem uvedie v inej kolonke daňového priznania a DPH sa tu neodvádza. Len si to potrebujem overiť. Musí sa v takomto prípade vystavovať fa?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    opakujem - mne tá príkazná zmluva nesedí.
    Vlastníci bytov sú ten druhý podnikateľ?
    Ak SZČO má v predmete činnosti niečo, čo má vykonať pre odberateľa, tak tá príkazná zmluva nie je namieste.
    Podľa mňa ide o špekulatívnu snahu vyhnúť sa plateniu DPH.
    mala byť riadna zmluva o dielo.
    prípadne Dohoda o vykonaní práce.

    ini je offline (nepripojený) ini

    ini
    no to už teraz nevyriešiem. Bytové družstvo je sprostredkovateľ, a preto bola uzatvorená príkazná zmluva. Ono si to potom účtuje ako prechodnú položku, keďže sprostredkúva službu v inom mene v iný prospech a nezahŕňa do ZD. No ale to ja neriešim, ja potrebujem vyriešiť ako to teraz zdaním ja, aby to bolo správne. Takže DPH nič a v DP zdaním ako iné príjmy v §6?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.