Zavrieť

Porady

Neustále štekanie psa

SLSP SLSP

SLSP je offline (nepripojený) SLSP

Susedia si zakúpili psa, ktorý neustále bez prestávky šteká a zavýja, pokiaľ majitelia psa neprídu domov z roboty. Je to neznesiteľné, dokonca kvôli štekaniu moje dieťa nevie cez deň spať. Oni tvrdia, že nerušia nočný kľud, a s tým uzavreli tému. Vadí to aj ostatným susedom...
Dá sa s tým niečo spraviť?
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
SLSP Pozri príspevok
Susedia si zakúpili psa, ktorý neustále bez prestávky šteká a zavýja, pokiaľ majitelia psa neprídu domov z roboty. Je to neznesiteľné, dokonca kvôli štekaniu moje dieťa nevie cez deň spať. Oni tvrdia, že nerušia nočný kľud, a s tým uzavreli tému. Vadí to aj ostatným susedom...
Dá sa s tým niečo spraviť?
http://www.porada.sk/t162981-stekanie-psa.html
http://www.porada.sk/t98833-susedom-zavyja-pes.html
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
SLSP SLSP

SLSP je offline (nepripojený) SLSP

Ďakujem.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Tu je o tejto téme popísané veľa, tam sa toho dozvieš dosť. V tomto prípade si asi nepomôžete. Záleží od majiteľov psíka, veď im musí byť ľúto, že psík za nimi celý deň smúti.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

A čo keby ste vy začali štekať na majiteľa psa, že ho týra?!
1 0
energetik1 energetik1

energetik1 je offline (nepripojený) energetik1

Jedna rodina v paneláku podo mnou mala psa - veľké teľa. Keď odišli do práce, hrozne zavýjal. Viacerí sme sa sťažovali, ale nepomohlo to - majitelia tvrdili, že to nie je možné, veď keď sú doma, tak pes ani nekňukne.
Tak som teda vždy, keď boli doma, z frekvenčného generátoru púšťal 20 kHz cez výkonový zosilňovač a reproduktory. Človek tie frekvencie nepočuje, ale pes sa šiel zblázniť. Zavýjal deň, dva,... Po týždni to nevydržali, dali ho preč a v dome zopäť zavládol kľud.
Inak - mám psov rád, ale do paneláku rozhodne nepatria. Je to týranie psa aj susedov...

Doplnené:
- po fyzikálnej stránke to bolo presne to isté, ako keď niekto v dome hrá na husle (vyludzujú aj vysoké tóny, ktoré ľudia nepočujú, ale psy v susedných bytoch ho hudobne sprevádzajú - zavýjajú), resp. keď na dedinách zapnú miestny rozhlas (generuje vysoké harmonické frekvencie) a psy vyjú na stĺpy s ampliónmi - žartom sa vraví, že komentujú správy miestneho rozhlasu.
Naposledy upravil energetik1 : 23.03.11 at 09:00 Dôvod: Doplnenie
4 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Pes ma dnes väčšie PRÁVA ako bežny človek OBČAN ,

takže NIČ nezmožete

PES si može robiť čo len CHCE
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Pes predsa nemá rozum, má ho majiteľ a od neho všetko závisí.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

SLSP Pozri príspevok
Susedia si zakúpili psa, ktorý neustále bez prestávky šteká a zavýja, pokiaľ majitelia psa neprídu domov z roboty. Je to neznesiteľné, dokonca kvôli štekaniu moje dieťa nevie cez deň spať. Oni tvrdia, že nerušia nočný kľud, a s tým uzavreli tému. Vadí to aj ostatným susedom...
Dá sa s tým niečo spraviť?
Ako dlho ho majú? Keď si doniesli psa naši susedia, tiež štekal, pokiaľ neboli doma. Niekedy aj vtedy, keď doma boli. A štekal na všetko, čo sa pred bytovkou pohlo. Po nejakom čase si zvykol, že je doma sám a štekať prestal.

Inak, neverím, že neustále a bez prestávky šteká a zavýja.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

energetik1 Pozri príspevok
Jedna rodina v paneláku podo mnou mala psa - veľké teľa. Keď odišli do práce, hrozne zavýjal. Viacerí sme sa sťažovali, ale nepomohlo to - majitelia tvrdili, že to nie je možné, veď keď sú doma, tak pes ani nekňukne.
Tak som teda vždy, keď boli doma, z frekvenčného generátoru púšťal 20 kHz cez výkonový zosilňovač a reproduktory. Človek tie frekvencie nepočuje, ale pes sa šiel zblázniť. Zavýjal deň, dva,... Po týždni to nevydržali, dali ho preč a v dome zopäť zavládol kľud.
Inak - mám psov rád, ale do paneláku rozhodne nepatria. Je to týranie psa aj susedov...
Zaujímavé, že si týral psa a vôbec ti to nevadilo Ale bývanie psa v byte za týranie považuješ
0 0
energetik1 energetik1

energetik1 je offline (nepripojený) energetik1

Llívia Pozri príspevok
Zaujímavé, že si týral psa a vôbec ti to nevadilo Ale bývanie psa v byte za týranie považuješ
No - susedom vôbec nevadilo, že týrali psím zavýjaním celý dom. Tak som si len dovolil im ukázať, čo vlastne robia. Je na to také slovenské príslovie - ako sa do hory volá, tak sa z nej ozýva...
Pes má mať voľný výbeh a tým byt určite nie je. Hlavne pre veľkého psa. No a tie kôpky psích ..oné... okolo panelákov veru nie sú práve príťažlivé. Ani to zavýjanie pre uši susedov. A psy za to naozaj nemôžu - zamyslieť nad sebou by sa mali majitelia.
Mimochodom - nie ste náhodou psíčkarka? S veľkým psom v paneláku?
Želám príjemný večer, prípadne ničím nerušené venčenie na detskom ihrisku...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

energetik1 Pozri príspevok
No - susedom vôbec nevadilo, že týrali psím zavýjaním celý dom. Tak som si len dovolil im ukázať, čo vlastne robia. Je na to také slovenské príslovie - ako sa do hory volá, tak sa z nej ozýva...
Pes má mať voľný výbeh a tým byt určite nie je. Hlavne pre veľkého psa. No a tie kôpky psích ..oné... okolo panelákov veru nie sú práve príťažlivé. Ani to zavýjanie pre uši susedov. A psy za to naozaj nemôžu - zamyslieť nad sebou by sa mali majitelia.
Mimochodom - nie ste náhodou psíčkarka? S veľkým psom v paneláku?
Želám príjemný večer, prípadne ničím nerušené venčenie na detskom ihrisku...
Ha-ha-ha, som sa pobavila. Žeby som išla na detské ihrisko venčiť mojich škrečkov? No, nedá sa povedať, žeby sa mi kvôli tomu chcelo prejsť XY km, aby som nejaké našla.
PS: Aby sa vám po čase nezačalo ozývať...
0 0
energetik1 energetik1

energetik1 je offline (nepripojený) energetik1

Už sa ozvalo. Zvolili ma za zástupcu vlastníkov, okrem iného aj čistím detské ihrisko pod oknami a vyhadzujem z neho psíčkarov. No a trocha korenia na miestach v dome, ktoré psy pravidelne oštiavali, tiež dokázalo zázraky...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja mam tiez psika mensieho vzrastu, nebyva skoro nikdy sam doma, ale obcas ano. A nesteka. Teraz sa vsak stahujeme a dufam, ze si na nove prostredie rychlo zvykne a nebude susedom otravovat zivot.

ja som sice "psickar", no neverim tomu, ze sa s tym neda nic robit ked psik cez den steka. Treba psika natocit na kameru, zistit co cez den robi, preco steka, a pripadne sa odborne s niekym poradit. Ked sa vie pes naucit robit kotrmelce, verim tomu ze sa vie naucit aj byt ticho.

Takze ja si osobne myslim ze na 99 percent za to moze lahostajnost majitelov.

Peace !
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

ZK24, 1000 % súhlas.
(Na NGC dávajú dokumentárny seriál "Znalec psej duše". Ten chlap dokáže zázraky - psov vie odnaučiť a prevychovať aj od iných zlozvykov/návykov než je len štekanie.)
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Poznam ten serial, mam ho na DVD vsetky diely Je super. A takisto este: "Já, nebo pes".

Ked niekomu poviete ze jeho pes steka, tak vam akurat odvrkne - "A co mam s tym robit". Tak ja mam protiotazku teda: "A co ste sa uz pokusil spravit preto, aby prestal".....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

energetik1 Pozri príspevok
Jedna rodina v paneláku podo mnou mala psa - veľké teľa. Keď odišli do práce, hrozne zavýjal. Viacerí sme sa sťažovali, ale nepomohlo to - majitelia tvrdili, že to nie je možné, veď keď sú doma, tak pes ani nekňukne.
Tak som teda vždy, keď boli doma, z frekvenčného generátoru púšťal 20 kHz cez výkonový zosilňovač a reproduktory. Človek tie frekvencie nepočuje, ale pes sa šiel zblázniť. Zavýjal deň, dva,... Po týždni to nevydržali, dali ho preč.
ja som podobne plašil "sráčov" pod našimi balkónmi. pomohlo ale jak tak kukám znovu to budem musieť realizovať lebo kôpky pod balkónmi pribúdajú.


vie niekto poradiť? http://www.porada.sk/t102569-p4-cena...ml#post1697894
Naposledy upravil srska : 23.03.11 at 07:56
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Ja mán v byte psíka stredného vzrastu a nešteká vôbec. Zo začiatku plakal, keď zostal sám ale už sa od toho odnaučil. Mám len jeden problém a to , že dom stojí blízko cesty a keď ide záchranka, tak na jej zvuk odpovedá zavíjaním. Ale za chvíľu prestane. A to robí či sme doma alebo nie. Ako keby cítil, že sa niečo zlé udialo.
Čo sa týka tých "kôpok" tak o tom je tu viacej tém a dalo by sa o tom hovoriť stále dookola.
Môj osobný názor je ten, že poplatok za psov je dosť veľký nato, aby mohlo mesto zakúpiť zakúpiť na tieto hovienka vysávač, ako je to už vo viacerých mestách. A okolo domov - to je zase len a len v ľuďoch, ten psík nevie, že to nemá robiť ale urobiť to predsa musí.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
verkaz Pozri príspevok
Ja mán v byte psíka stredného vzrastu a nešteká vôbec. Zo začiatku plakal, keď zostal sám ale už sa od toho odnaučil. Mám len jeden problém a to , že dom stojí blízko cesty a keď ide záchranka, tak na jej zvuk odpovedá zavíjaním. Ale za chvíľu prestane. A to robí či sme doma alebo nie. Ako keby cítil, že sa niečo zlé udialo.
Čo sa týka tých "kôpok" tak o tom je tu viacej tém a dalo by sa o tom hovoriť stále dookola.
Môj osobný názor je ten, že poplatok za psov je dosť veľký nato, aby mohlo mesto zakúpiť zakúpiť na tieto hovienka vysávač, ako je to už vo viacerých mestách. A okolo domov - to je zase len a len v ľuďoch, ten psík nevie, že to nemá robiť ale urobiť to predsa musí.
Nie celkom súhlasím. Psíčkár vidí len seba, svojho psa a poplatky. Jednoducho si myslí, že ked platí, tak jeho pes môže srať kde chce a kedže má zaplatené tak je povinnosťou vyberateľa poplatkov tie hovná odstrániť. Oproti tomu je právo na nejaký nerušený pohyb pre nepsíčkárov, aby sa mohli prechádzať bez rizik šliapnutia do samosprávou neodprataného exrementu a netušiacich ako sa zachová na voľno pustený pes aj ked by bol s náhubkom, zvlášť ked idú s malým dieťaťom. To, že majiteľ si myslí, že jeho pes je hravý a neškodný, je síce pekné, ale ruku na srdce, ako si tú situáciu vyhodnotíte ako babička na prechádzke, ktorá toho psa vôbec nepozná ? Možno je to zvrhlé, ale ako najlepším riešením by asi bolo spoplatniť vychádzky psa po verejných priestranstvách tak, ako sú spoplatnené nákladiaky na dialniciach. Ak ho máš doma, alebo na svojom dvore poplatok 0 Eur, ak vyjdeš von, platba za prejdené metre.

Ak by bol tender na výber psieho mýta s radosťou sa ho zúčastním,ak podmienky budú podobné ako u tých diaľničných.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Celkom sa mi páči tvoj názor. Mňa ide rozhodiť, keď teraz na jar, keď ešte nie je tráva, tak vidíš len psie extrementy. Veď ten, kto má svojho psa rád, tak mu nevadí po ňom upratať. Ale to by museli byť vyznačené aj odpadkové koše a v prípade tvojho nápadu o spoplatnení venčenia, by musel byť vyhradený priestor, kde by sa mohlo venčiť.
Ale táto téma sa stále točí dookola a tu ju nevyriešime.
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Na čo vlastne slúži poplatok za psa? Čo zaň poskytne mesto/obec vlastníkovi psa?

Lubko6394, keď spoplatňovať, tak všetko. Ideš s deckom na detské ihrisko? Zaplať vstupné, veď tvoje decko opotrebúva vybavenie ihriska a robí bordel + sú ďalšie náklady na údržbu ihriska, ale osoh z neho má len pár vyvolených. Ideš na verejné priestranstvo? Zaplať "mýto" - bude sa zaň odstraňovať bordel, ktorý narobia ľudia. To, že ty bordel nerobíš - no a? Zaplať, lebo sa hľadí na teba ako na vinného z robenia bordelu.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať