Zavrieť

Porady

odpredaj šrotu do zahraničia a DPH

PO - platca DPH predala srot /pre nu nepouzitelny material z vyroby/ do Nemecka, platcovi DPH, ktory ho nasledne roztavi a znova pouzije....vystavila som fakturu bez DPH a urobila samozdanenie ako keby sme predavali nas tovar??? je to takto spravne??? doplnit tento predaj aj do mesacneho suhrnneho vykazu o DPH??? zatial som to takto urobila, ale nie som si ista, hoci neviem aky iny typ DPH by som tam mala dat....obaja sme platcovia a je to v ramci EU...

poradi niekto???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Katarína Cigánová
    vanilka Pozri príspevok
    PO - platca DPH predala srot /pre nu nepouzitelny material z vyroby/ do Nemecka, platcovi DPH, ktory ho nasledne roztavi a znova pouzije....vystavila som fakturu bez DPH a urobila samozdanenie ako keby sme predavali nas tovar??? je to takto spravne??? doplnit tento predaj aj do mesacneho suhrnneho vykazu o DPH??? zatial som to takto urobila, ale nie som si ista, hoci neviem aky iny typ DPH by som tam mala dat....obaja sme platcovia a je to v ramci EU...

    poradi niekto???
    Dodanie kovového odpadu / pozri §69 odst.12 / je aj v tuzemsku oslobodené pre dodavteľa a DPH platí nadobúdateľ tovaru.
    Ty dodávaš tovar do EU - dodavateľ ho dodáva s oslobodením . Uvedený tovar si zdaní nadobúdateľ v Nemecku.
    Pre teba je teda dodávka bez DPH - uvádzaš ju v súhrnnom výkaze.

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    dakujem ti, mam to tak ale zmiatol ma predmet fakturacie, ze srot...tak som si nebola ista, ci postupujem rovnako ako pri klasickom predaji tovaru

    odpredaj šrotu do zahraničia a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.