Zavrieť

Porady

zivnost + zamestnanie

Dnes sa na mna obratil jeden znamy s otazkou: Je zamestnanec a zaroven ma prijem zo zivnost asi 8.000,-, vydavky 2.500,-. Vraj pocul, ze nemusi podavat DP pokial ma prijem zo zivnost nizsi ako 10.000,-.Ja som to nikde nenasla, neviete mi niekto poradit, ak je to pravda pod akym paragrafom to mam hladat. Viem, ze niekedy sa to tykalo ostatnych jednorazovych prijmov. Dakujem vsetkym dopredu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Nie je to pravda, DP musí podávať ak:
    - má stratu
    - má celkový príjem vyšší ako 43968 Sk a v tom má čo len korunu príjmu zo živnosti.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    V danom prípade stratu nemá, príjem zo živnosti je 8000. Takže ak v súčte s príjmom zo závislej činnosti (zamestnanca) jeho príjem je nad 43968 Sk, čo asi aj je, musí podať DP.

    Viď § 32 ZDP

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Dakujem velmi pekne za odpoved, ja som mu to hned povedala, ale chcela som si to este potvrdit.

    emir je offline (nepripojený) emir

    emir
    Ahojte!Ja mám podobný problém.Podnikám v autodoprave, manžel poberal podporu v nezamestnanosti,ktorá mu v tomto mesiaci končí.Keby pracoval u mňa, ako šofér,potrebujem sním uzavrieť pracovnú zmluvu?Alebo ako mám postupovať, poraďte mi prosím.Ďakujem.

    zivnost + zamestnanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.