Zavrieť

Porady

vyhlasenie k zdaneniu prijmov zo ZC

Chcela by som sa poradit. Od 1.7.2004 som nastupila zo zamestnania na matersku dovlenku.Od januara 2005 som na rodicovskej dovolenke...cize poberam len rodicovsky prispevok, avsak v mesiaci januar 2005 mi bola preplatena od zamestnavatela nevycerpana dovolenka. Ako to bude u mna s rocnym zuctovanim dane za rok 2005? Mam podpisat u zamestnavatela vyhlasenie o zuctovani dane? Ako sa mi uplatni nezdanitelna suma na danovnika, kedze preplatena vyska dovolenky nebola az v takej vyske. Moze si cast uplatnit manzel vo svojom rocnom zuctovani...na manzelku bez prijmu? Ako mame postupovat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    bui
    Chcela by som sa poradit. Od 1.7.2004 som nastupila zo zamestnania na matersku dovlenku.Od januara 2005 som na rodicovskej dovolenke...cize poberam len rodicovsky prispevok, avsak v mesiaci januar 2005 mi bola preplatena od zamestnavatela nevycerpana dovolenka. Ako to bude u mna s rocnym zuctovanim dane za rok 2005? Mam podpisat u zamestnavatela vyhlasenie o zuctovani dane? Ako sa mi uplatni nezdanitelna suma na danovnika, kedze preplatena vyska dovolenky nebola az v takej vyske. Moze si cast uplatnit manzel vo svojom rocnom zuctovani...na manzelku bez prijmu? Ako mame postupovat?
    Áno, podpíš u zamestnávateľa vyhlásenie, ten Ti vykoná zúčtovanie dane. Budeš ju mať síce nulovú, ak náhrada dovolenky nepresiahne nezdaniteľný základ, pretože rodičovský príspevok nie je zdaniteľným príjmom.

    Zúčtovanie dane potom manžel pripojí k svojmu zúčtovani dane a uplatní si rozdiel mezi Tvojím príjmom a nezdaniteľnou časťou na manželku. Opäť rodičkovské príspevky sa do toho nezahŕňajú.

    Neide mi len do hlavy, prečo Ti zamestnávateľ dovolenku preplatil, ak si nekončila PP?

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    aby mal pokoj s evidovanim.....mam u neho ciste konto co sa tyka dovolenky..

    Jano22 je offline (nepripojený) Jano22

    Jano22
    Kde by som si mohol stiahnuť tlačivo Vyhlasenie na zdanenie príjmov
    fyzických osôb zo zavislej činnosti podľa zákona....
    Nejako som to nenašiel na tlačivách. Vedeli by ste ma ponavigovať
    niekto na stiahnutie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jano22
    Kde by som si mohol stiahnuť tlačivo Vyhlasenie na zdanenie príjmov
    fyzických osôb zo zavislej činnosti podľa zákona....
    Nejako som to nenašiel na tlačivách. Vedeli by ste ma ponavigovať
    niekto na stiahnutie?
    Je to stránka www.drsr.sk

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Jano22
    Kde by som si mohol stiahnuť tlačivo Vyhlasenie na zdanenie príjmov
    fyzických osôb zo zavislej činnosti podľa zákona....
    Nejako som to nenašiel na tlačivách. Vedeli by ste ma ponavigovať
    niekto na stiahnutie?
    Našla som ho na porade v tlačivách http://www.porada.sk/downloads/DT%20...5B93235%5D.pdf

    vyhlasenie k zdaneniu prijmov zo ZC

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.