Zavrieť

Porady

zlúčenie spoločnosti

Ahojte, chcela by som sa opýtať, dokedy treba podať daňové priznanie k dani z príjmu za firmu, ktorá sa zlúčila s inou firmou
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    All je offline (nepripojený) All

    All
    Ahoj Janka, je to v zakone o dani z prijmu v spolocnych ustanoveniach. Su to tri mesiace od ukoncenia, alebo tak nejak.Presne znenie z hlavy neviem. Ale pozri si to blizsie, lebo mna trapi ten isty problem. Aj ja mam podobnu atazku polozenu, zatial nikdo neodpovedal.

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    danove priznanie pri zluceni, presnejsie za spolocnost, ktora zanika bez likvidacie zlucenim s druhou spolocnostou, ktora sa stava jej pravnym nastupcom §49 ods. 6 - 3 mesiace od datumu zrusenia spolocnosti
    ja som k 27.05.2004 mala jedno zlucenie, a takyto zanik spolocnosti bez likvidacie, tak ak by ste nieco potrebovali, tak sa ma kludne opytajte, ak budem vediet, rada pomozem
    ale som tu len dnes, obmedzeny cas a potom az o dva tyzdne, kedze idem dovolenkovat

    All je offline (nepripojený) All

    All
    Este by som doplnila, ze ak sa meni len pravna forma, tak DP sa podava do 1-mesiaca.
    Luckasari, ja by som strasne potrebovala v tomto poradit, ale ide o FO, ktoru zmluvne prebera s.r.o. Aj ked citam zakony, tak mi je kazda rada vzacna. Diky moc

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    Neviete mi pomôcť ?
    Už som sa niekde na zlúčenie spoločností pýtala, ale teraz je to už reálne a nakoniec sa zlúčujú 2 sro do 1.

    Sú 3 firmy s.r.o. A, B, C,
    Firma A a firma B sa zlučujú do existujúcej sro C. Dátum zlúčenia je 27. 12. 2006.
    Ktorá firma má čo teraz urobiť ?
    Firmy A a B urobia iba mimoriadnu účtov. závierku k 27.12.2006 a nič viac?
    Tieto firmy už nepodávajú daňové priznanie ?
    Firma A je štvrťročným platcom DPH. Kto podá priznanie DPH za 4.Q/06 ?

    Nerozumiem, ako firma C podá za firmy A a B daňové priznanie a ako za seba.
    Firma C urobí teraz tiež mimoriadnu účt.záv. ? A podá daňové priznanie k 27.12.2006 a potom k 31. 12. 2006 ?

    Možno sa aj zle pýtam, lebo vôbec neviem, čo sa mám pýtať.
    Nemáte nejaký vzor - príklad ?
    Prosím, pomôžte.
    Naposledy upravil Janinkaaa : 28.12.06 at 14:35

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Maj pri sebe hlavne " zmluvu o zlúčení ", ktorá obsahuje veľmi dôležité údaje.

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    Ak môžem ešte k zlúčeniu spoločnosti.
    Stále mám okolo toho zlúčenia kopec nejasností.

    Prosím Vás neodkazujte ma na iné stránky, verte mi, že všetko som už preštudovala, ale stále sú mi veci nejasné.

    Spoločnosť A a spol. B sa zlúčujú do spoločnosti C.
    Zmluva a zlúčení spoločnosti je zo dňa 15.12.2006, kedy aj zmluva nadobudla platnosť. Dátum výmazu spoloč. A aj B z obch.reg. je 22. 12. 2006.
    Spoloč. A a B majú urobiť mimoriadnu účt.záv. k 15. 12. 2006 alebo 22.12.2006 ?
    Spoloč. C má urobiť daňové priznanie za spol. A a spol. B. za obdobie 01.01.2006 - 22.12.2006 ?
    Konečné stavy zo spol. A a B sa zaúčtujú na účty spoloč.C. Cez aký účet mám tento prevod zaúčtovať ? 211/???
    Spoločnosť C urobí riadnu účt. závierku a daň. priznanie k 31.12.2006 ?

    Nakoľko sme nevedeli presný dátum zlúčenia v spoloč. A a B sa ešte robili nejaké prevody cez ich bankový účet ešte po 22.12.2006. O týchto pohyboch na účtoch už potom musí účtovať spoločnosť C, aj keď ešte účet znie na meno spol. A a B ?

    Ďakujem za každú pomoc.
    Naposledy upravil Janinkaaa : 15.01.07 at 15:34

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Janinkaaa
    Ak môžem ešte k zlúčeniu spoločnosti.
    Stále mám okolo toho zlúčenia kopec nejasností.

    Prosím Vás neodkazujte ma na iné stránky, verte mi, že všetko som už preštudovala, ale stále sú mi veci nejasné.

    Spoločnosť A a spol. B sa zlúčujú do spoločnosti C.
    Zmluva a zlúčení spoločnosti je zo dňa 15.12.2006, kedy aj zmluva nadobudla platnosť. Dátum výmazu spoloč. A aj B z obch.reg. je 22. 12. 2006.
    Spoloč. A a B majú urobiť mimoriadnu účt.záv. k 15. 12. 2006 alebo 22.12.2006 ?

    Podľa mňa sa urobí mimoriad.účtovná závierka k 22.12.06, dňom výmazu z OR.


    Spoloč. C má urobiť daňové priznanie za spol. A a spol. B. za obdobie 01.01.2006 - 22.12.2006 ?

    Spoloč.C má povinnosť podať daňové priznanie za A,B do 3 mesiacov od jeho zrušenia § 49 ods.6 zákon o dani z príjmu za obdobie 1.1.06 - 22.12.06.

    Konečné stavy zo spol. A a B sa zaúčtujú na účty spoloč.C. Cez aký účet mám tento prevod zaúčtovať ? 211/???
    Spoločnosť C urobí riadnu účt. závierku a daň. priznanie k 31.12.2006 ?

    Spoloč.C urobí riadnu účt.závierku a podá daňové priznanie do troch mesiacov po uplinutí zdaňovacieho obdobia § 49 ods.2 . Ak spoloč.C má zdaňovacie obdobie 1.1 - 31.12.06, tak podá daň.priznanie do 31.3.07.


    Nakoľko sme nevedeli presný dátum zlúčenia v spoloč. A a B sa ešte robili nejaké prevody cez ich bankový účet ešte po 22.12.2006. O týchto pohyboch na účtoch už potom musí účtovať spoločnosť C, aj keď ešte účet znie na meno spol. A a B ?


    v § 49 ods.6 je spomenuté, že majetok, závazky odo dňa zrušenia bez likvidácie (spol.A,B) až do dňa zániku prechádzajú na právneho nástupcu teda na spol.C.

    Ďakujem za každú pomoc.
    Určite ma aj niekto iný doplní.

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    Ďakujem veľmi pekne Reníčka.
    Ani nevieš, ako si mi pomohla a ako sa mi uľavilo, že už viem robiť ďalej.

    Ď a k u j e m.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Ja doplním:6) Ak zaniká daňovník bez likvidácie, je daňovník alebo jeho právny nástupca povinný podať daňové priznanie v lehote uvedenej v odseku 2 počítanej od jeho zrušenia za časť zdaňovacieho obdobia, ktoré sa končí dňom jeho zrušenia. Majetok a záväzky vzniknuté odo dňa zrušenia daňovníka bez likvidácie do dňa jeho zániku sú súčasťou majetku jeho právneho nástupcu./ Zák.o dani z príjmov/ Venuj taktiež pozornosť obdobiu - zrušenie-zánik.

    lsulekova je offline (nepripojený) lsulekova

    lsulekova
    Spoločnosť A zanikla bez likvidácie zlúčením so spoločnosťou B. Spoločnosť B mala 50% podiel na ZI. Účtované v spoločnosti B na 061 spoločnosť A 411. Pri zlúčení ale tento podiel zanikol. Ako zruším 061? Daňová poradkyňa mi poradila 365/061.
    Naposledy upravil lsulekova : 07.03.07 at 10:01

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.