Zavrieť

Porady

Nekonečné citácie, nekonečné príspevky - niečo s tým treba robiť!!!

Som tu dosť dlho na to, aby som si mohla vytvoriť názor na účelnosť niektorých "nástrojov" Porady.

Nebudem sa vyjadrovať k systému hodnotenia príspevkov, pretože takmer každý, kto investoval čas a prečítal príspevok v ktorejkoľvek téme, vie si vyhodnotiť, či čas investoval účelne.

Skôr sa chcem vyjadriť k prehľadnosti a efektivite príspevkov.
Jednotlivé témy sú zahlcované všetkým možným, som skeptik, preto neverím, že sa to tá zmeniť. Ale, čo by sa zmeniť dalo, to je sprehľadnenie Porady odstránením napr. citácií. To nekonečné citovanie príspevkov, aj na celú stranu, je "morom" tém, v ktorom sa strácajú jednotlivé príspevky. Podľa mňa by sa tiež mala obmedziť dĺžka príspevkov tak, ako v miniporadách, medzi 1000 až 2000 znakmi. Určite by to prispelo k tomu, že užívatelia Porady by boli nútení vyjadrovať sa stručne a jasne, nepoužívať tisíc bodiek a tisíc smajlov, ktorými sú príspevky zahltené. Tiež za úplne zbytočné považujem citovanie iných textov do príspekov, hoci by oni mohli byť v prílohe. No a tiež by bolo treba zvážiť koľko farieb písma by bolo účelné ponechať. Niektoré príspevky farebne pripomínajú skôr papagája, než by vyjadrovali niečo rozumné. Podľa mňa je čas, niečo s tým urobiť.

Keďže Porada sa neustále mení, tak tie zmeny, o ktorých som písala, by mali u mňa veľké pochopenie a podporu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
nic v zlom, ale nie je to koli Kamilovi?
0 1
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Video, bola by som ti vďačná, keby si sa vyjadril k tomu, o čom som v téme písala.
0 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak, ak by neboli citacie, neviem, ako by som vedela, k comu sa dotycny vyjadruje,.
3 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
ale ved to s tym suvisi , ved vieme vsetci kto to robi , presne to co si popisala.

no a s tymi zmenami suhlasim
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Je viac ako jednoduché napísať:
Pre: XY a v texte hádam napíšem k čomu sa vyjadrujem.
0 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Súhlasím so skrátením, resp. obmedzením dlžky príspevkov na 2000 znakov. Na stránke najdise.cz (podobná stránka ako porada.sk) sú citácie vyriešené, že sa zobrazia pri kliknutí na nick prispievatela. Možno by to bolo vhodné riešenie aj na Porade. Inak odpovede bez citácii by strácali zmysel.

http://diskuze.najdise.cz/
Naposledy upravil veronikasad : 20.08.11 at 14:57
5 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Vrátim sa k tým citáciam, v princípe sa im nebránim, ale nekonečné citácie toho istého celého textu aj v desiatich príspevkoch, je podľa mňa neúčelné. A možnosť upravovať text citácie, ako aj jej autora, považujem za veľmi nebezpečné. Môžu byť aj citácie, ak by bolo vyriešené to, aby nezaberali v téme toľko miesta, že pomaly bude platiť rovnica: 1 citácia = 1 príspevok na jednej strane.
Možno aj citácia by sa mohla započítať do počtu znakov.
Naposledy upravil Petra Nová : 20.08.11 at 15:49
3 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Peťka, pozri sa na ten odkaz. Celkom sa mi takto vyriešené citácie páčia ... Opravovať sa v nich nedá nič.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Veronika, tie citácie neviem nájsť. Ale ak sa oni objavia len ak na ne kliknem, potom je to podľa mňa dobrý nápad. Uvedomujem si, že mne je ľahké napísať, to by bolo treba urobiť, alebo to by som chcela. A ďalších 100 ľudí nechce. A tie zmeny narážajú aj to na, že ktosi ich musí premietnuť do programu.

Ale tým, že sa zúžilo čítacie pole príspevkov na úkor reklám, tak to rolovanie na koniec stránky je nekonečné a celkové videnie stránky mizerné. Aj preto tá racionalizácia. Podľa mňa by sme mohli o tom aspoň hovoriť a Richard nech si to vyhodnotí podľa seba. Ja si len myslím, že by to bolo užitočné.
0 1
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Video, ale to nie je problém len u jedného nicku. To je extrém. Ja si myslím, že tú neprehľadnosť, nekonečnosť citácií a príspevkov už možno zovšeobecniť.
0 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Na niekoho radu (nepamätám už koho), som si zmenila nastavenie. Najnovší príspevok sa mi objaví ako prvý - nemusím rolovať na koniec stránky.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
cit:..že užívatelia Porady by boli nútení vyjadrovať sa stručne a jasne, nepoužívať tisíc bodiek a tisíc smajlov,....

..nechcela som sa sem miešať a ani nebudem,len toľko, že tí, ktorým sa porada znepáčila, kašlú na ňu a žijú na fejsbuku, kde si môžu písať ako chcú a čo chcú..a tí, ktorým porada ešte niečo hovorí a odrazu by mali skrátiť svoje príspevky a počítať znaky, tak ju okašlú tiež...a aj takéto trápne návrhy ich k odchodu len povzbudia...a tí, čo tu možno zostanú zo závislosti, tak prečítajú to múdre, čo tu bude a zostane a pôjdu het tiež...
...bodky, smajle a citácie slúžia ľuďom a na to sem boli dané...na dobrú, slušnú, múdru a spoločenskú komunikáciu...
...nepotrebujem vysvetlenia, ani komentáre k mojim písmenkám,odpovedať tu už nebudem...
5 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Veronika, čože tak zostra ? V oddychových témach nech si píše kto chce ako chce. Ale v odborných témach - mne sa tiež nechce čítať dlhý príspevok, radšej naň ani nereagujem ...

A kvoli tomu ma na fejsbuk nevyženieš - nie som tam registrovaná.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Možno by tiež nebolo od veci, keby každý hovoril sám za seba a prestali sme hovoriť za druhých.

Áno, je tu veľa trápnych vecí, k ním je škoda sa vyjadrovať. A kto sa nechce miešať, alebo nemá čo povedať, tak neviem prečo to robí.

Ale hlavne, že sa objímame a bočkávame, a nič iné nepotrebujeme.
0 1
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

video1983 Pozri príspevok
nic v zlom, ale nie je to koli Kamilovi?
Ale veď ja píšem stručne (až tak, že niektorí ani nerozumejú)
0 1
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Petra Nová Pozri príspevok
Vrátim sa k tým citáciam, v princípe sa im nebránim, ale nekonečné citácie toho istého celého textu aj v desiatich príspevkoch, je podľa mňa neúčelné. A možnosť upravovať text citácie, ako aj jej autora, považujem za veľmi nebezpečné. Môžu byť aj citácie, ak by bolo vyriešené to, aby nezaberali v téme toľko miesta, že pomaly bude platiť rovnica: 1 citácia = 1 príspevok na jednej strane.
Možno aj citácia by sa mohla započítať do počtu znakov.
stačí obmedziť dĺžku príspevku = nebude čo citovať

PS
som dosť stručný ???
Naposledy upravil Chobot : 20.08.11 at 22:42
0 1
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Petra Nová Pozri príspevok
Veronika, tie citácie neviem nájsť. Ale ak sa oni objavia len ak na ne kliknem, potom je to podľa mňa dobrý nápad. Uvedomujem si, že mne je ľahké napísať, to by bolo treba urobiť, alebo to by som chcela. A ďalších 100 ľudí nechce. A tie zmeny narážajú aj to na, že ktosi ich musí premietnuť do programu.

Ale tým, že sa zúžilo čítacie pole príspevkov na úkor reklám, tak to rolovanie na koniec stránky je nekonečné a celkové videnie stránky mizerné. Aj preto tá racionalizácia. Podľa mňa by sme mohli o tom aspoň hovoriť a Richard nech si to vyhodnotí podľa seba. Ja si len myslím, že by to bolo užitočné.
Navrhni vyhodiť reklamy
5 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Petra Nová Pozri príspevok
Možno by tiež nebolo od veci, keby každý hovoril sám za seba a prestali sme hovoriť za druhých.

Áno, je tu veľa trápnych vecí, k ním je škoda sa vyjadrovať. A kto sa nechce miešať, alebo nemá čo povedať, tak neviem prečo to robí.

Ale hlavne, že sa objímame a bočkávame, a nič iné nepotrebujeme.

Súhlas
(a pred vyše 2 rokmi som navrhoval do Etikety : Hovoriť pravdu (neprešlo)
A nech sa

Ale so skrátením príspevkov cca na 15 riadkov súhlasím
1 0
misstka misstka

misstka je offline (nepripojený) misstka

S tými citáciami s tebou vôbec nesúhlasím, lebo podľa mňa by to bolo potom dosť neprehľadné, nakoľko jeden nick môže dať v tej téme aj viac príspevkov a napísať len nick by bolo neprehľadné a to aj vtedy, keby sa snažil človek popísať na čo reaguje, lebo príspevkov býva niekedy veľa a ten kto by to čítal, by musel hľadať aj na niekoľkých stranách na aký príspevok bola tá reakcia a možno by sa ani nedopátral.
K smajlom a farbám asi toľko, že sa veľmi nestretávam s ich zneužívaním, aj ked je pravda, že všetky porady nečítam ani zdaleka.
2 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Poviem sám za seba- myslím, že je to dobré tak ako to momentálne je...a v tomto prípade ,nejaké zmeny by asi k lepšiemu neviedli...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať