Zavrieť

Porady

Nekonečné citácie, nekonečné príspevky - niečo s tým treba robiť!!!

Som tu dosť dlho na to, aby som si mohla vytvoriť názor na účelnosť niektorých "nástrojov" Porady.

Nebudem sa vyjadrovať k systému hodnotenia príspevkov, pretože takmer každý, kto investoval čas a prečítal príspevok v ktorejkoľvek téme, vie si vyhodnotiť, či čas investoval účelne.

Skôr sa chcem vyjadriť k prehľadnosti a efektivite príspevkov.
Jednotlivé témy sú zahlcované všetkým možným, som skeptik, preto neverím, že sa to tá zmeniť. Ale, čo by sa zmeniť dalo, to je sprehľadnenie Porady odstránením napr. citácií. To nekonečné citovanie príspevkov, aj na celú stranu, je "morom" tém, v ktorom sa strácajú jednotlivé príspevky. Podľa mňa by sa tiež mala obmedziť dĺžka príspevkov tak, ako v miniporadách, medzi 1000 až 2000 znakmi. Určite by to prispelo k tomu, že užívatelia Porady by boli nútení vyjadrovať sa stručne a jasne, nepoužívať tisíc bodiek a tisíc smajlov, ktorými sú príspevky zahltené. Tiež za úplne zbytočné považujem citovanie iných textov do príspekov, hoci by oni mohli byť v prílohe. No a tiež by bolo treba zvážiť koľko farieb písma by bolo účelné ponechať. Niektoré príspevky farebne pripomínajú skôr papagája, než by vyjadrovali niečo rozumné. Podľa mňa je čas, niečo s tým urobiť.

Keďže Porada sa neustále mení, tak tie zmeny, o ktorých som písala, by mali u mňa veľké pochopenie a podporu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Citácie vidím ako správne v témach, kde sa naozaj radí bez akéhokoľvek výsmechu . V témach, ktoré od ich samotného založenia sa stávajú "adeptami na kladku", pretože akosi zákonite prejdú v osočovanie, výsmech, urážky, atd.... a niekedy mám pocit , že príspevky mnohé sú písané pod vplyvom návykovej látky (jedno akej) ....tam by som nielen citácie, ale aj tému zrušila (mať na to páku ).
Súvetie - nesúvetie , len toľko som chcela pošepkať.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

kuk sem: netreba rolovať dole

Petra má pravdu v tom, že je veľa zbytočných citácií.
Vždy mi vyskočí obočie, ak ju niekto dá na pol strany - najlepšie foto, video, alebo vtip a potom k nej pridá pár obdivných slov a bodíky sa naháňajú
Naposledy upravil kukučka : 20.08.11 at 20:27
0 1
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

myslím, že bodíky už dlhšie nikoho netrápia
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

by si sa divila, kvoli nim som zrušila jedno priatelstvo. (nie preto, že nedostávam ja, ale stálym výčitkám, že body nedávam ...)
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

pepsikova Pozri príspevok
cit:..že užívatelia Porady by boli nútení vyjadrovať sa stručne a jasne, nepoužívať tisíc bodiek a tisíc smajlov,....

..nechcela som sa sem miešať a ani nebudem,len toľko, že tí, ktorým sa porada znepáčila, kašlú na ňu a žijú na fejsbuku, kde si môžu písať ako chcú a čo chcú..a tí, ktorým porada ešte niečo hovorí a odrazu by mali skrátiť svoje príspevky a počítať znaky, tak ju okašlú tiež...a aj takéto trápne návrhy ich k odchodu len povzbudia...a tí, čo tu možno zostanú zo závislosti, tak prečítajú to múdre, čo tu bude a zostane a pôjdu het tiež...
...bodky, smajle a citácie slúžia ľuďom a na to sem boli dané...na dobrú, slušnú, múdru a spoločenskú komunikáciu...
...nepotrebujem vysvetlenia, ani komentáre k mojim písmenkám,odpovedať tu už nebudem...
Veruže múdro hovoríš. Veď z Porady už dávno nie je PORADA, ona totiž už svoj prvotný účel dávno splnila, aj to tak vyzerá, závisláci už chodia len keď majú totál brutál absťák, teda napríklad ako moja maličkosť. A Petra asi niekomu požičala svoj nick, ako mne občas požičia Pikoš, lebo toto by ONA napísať a riešiť predsa nemohla. Ona drísta len výnimočne a táto téma drístami perlí.......Petruška, sorry, ja čo na srdci, to na mačacom jazýčku..... Cmuk.

P.S. žišmária, som sa skoro zabudla podpísať.
3 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Ja tiež patrím k tým, čo spotrebujú dosť slov na vyjadrenie myšlienky. Teda, podľa mojich kritérií. A keď ma nič nehamuje, tak píšem. Ale pôsobím aj na inom portáli a tam som "nútena" vyjadrovať sa na malom priestore. A písať vety tak, aby boli k veci a obsahovali všetko, čo chcem povedať. Veru, nijako mi to neuškodilo, práve naopak.
A preniesť tento spôsob písania aj do rád, to by som považovala za veľký krok vpred. Len čosi treba v tom urobiť. Nemám stopercentné riešenia, navrhujem to, čo si myslím, žeby mohlo pomôcť.
0 1
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Paula Pozri príspevok
Citácie vidím ako správne v témach, kde sa naozaj radí bez akéhokoľvek výsmechu . V témach, ktoré od ich samotného založenia sa stávajú "adeptami na kladku", pretože akosi zákonite prejdú v osočovanie, výsmech, urážky, atd.... a niekedy mám pocit , že príspevky mnohé sú písané pod vplyvom návykovej látky (jedno akej) ....tam by som nielen citácie, ale aj tému zrušila (mať na to páku ).
Súvetie - nesúvetie , len toľko som chcela pošepkať.
Dobre si pošepkala. Aj ja píšem pod návykovou látkou. Legálnou.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Paula, to zrušenie citácií bolo hraničné riešenie. V témach o účtovníctve sú zväčša stručné zadania, stručná odpoveď, ale zober napr. témy v rodinnom práve. Už zadanie je nekonečné, potom je X krát citované rôznymi prispievateľmi, možno aby napísali k nemu pár riadkov, nedajbože príspevok na pol strany. Alebo v citácii je vyznačená jedna veta, ku ktorej príspevok smeruje. Načo je teda dobrá tá celá citácia? Práve o tomto píšem, že to nemá žiadny racionálny základ. A ako vidím, ten názor nezdieľam sama.
0 1
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Pikoška, nie som si istá, či tomu čo si napísal rozumiem. Ale však, nemusím rozumieť všetkému.
0 1
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Ja sa vyjadrím ku kvalite porady. Bolo by dosť nešťastné riešenie, aby tento web umelo skončil. Nevylučujem, že môže zaniknúť prirodzenou selekciou. Veď všetko je vo vývoji.
Niekto porovnal v inej téme poradu s pokecom. Nemyslím si to napriek tomu, že som tam nikdy nebola.
Porada je podľa mňa stále unikátna, možno sa stáva univerzálnou. Už samotný názov je výborný, aj keď sa vám zakladajúcim javí, že odchádza podstata zámeru.
Ukážte mi iný web, ktorý by ju v súčasnosti nahradil.
1 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Katalóg
Pre katalóg

Nie je žiadnym tajomstvom, že názory na súčasnú "kvalitu" Porady sú rôzne. Iný názor majú tí, ktorí sú pamätníkmi od začiatku, iný názor majú tí, z roku 2011, keď nájdu návod riešenie svojho problému, a to bezplatne.

Neporozumela som vete o umelom skončení tohto webu. To či skončí právne alebo fakticky môže rozhodnúť len jej majiteľ, nikto iný.

Táto téma nerieši kvalitu Porady, pretože kvalita jednotlivých rád nezávisí od toho, či citácie budú, alebo nebudú, či príspevky budú dlhé. Je to skôr o práci s Poradou tých, čo na nej každý deň pôsobia, ale aj tých, ktorí tu niečo hľadajú. Aj na to sú rôzne názory. Pri troche zjednodušenia ich môžem zhrnúť do dvoch skupín. Komfort pre prispievateľov - v podobe všetko citovať a neobmedzene písať, čo slina prinesie na jazyk. Druhá skupina – mať Poradu prehľadnú, bez brodenia sa v záplave slov.

To, že táto téma nie je len o perlách a trápnych návrhoch ma presvedčila Veronikasad. Poznám ju roky ako nick-človeka, ktorý tu odborne, nezištne a ochotne radí, a trpezlivo odpovedá aj na tie najnaivnešie otázky pýtajúceho sa. Poznám aj to, keď radila mimo Porady, v snahe pomôcť tomu, kto to ozaj potreboval. Ešte je tu takých zopár. A ak Veronika napísala, že sa je niekedy nechce odpovedať len preto, že sa jej nechce čítať siahodlhé zadania, rozumiem jej, pretože mne sa takéto príspevky nechce čítať už dávno. Ale nielen jej rozumiem, ale si myslím, že s tým treba niečo urobiť.
UF, ale som toho napísala.
2 1
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Petra Nová Pozri príspevok
Katalóg
Pre katalóg

Nie je žiadnym tajomstvom, že názory na súčasnú "kvalitu" Porady sú rôzne. Iný názor majú tí, ktorí sú pamätníkmi od začiatku, iný názor majú tí, z roku 2011, keď nájdu návod riešenie svojho problému, a to bezplatne.

Neporozumela som vete o umelom skončení tohto webu. To či skončí právne alebo fakticky môže rozhodnúť len jej majiteľ, nikto iný.

Táto téma nerieši kvalitu Porady, pretože kvalita jednotlivých rád nezávisí od toho, či citácie budú, alebo nebudú, či príspevky budú dlhé. Je to skôr o práci s Poradou tých, čo na nej každý deň pôsobia, ale aj tých, ktorí tu niečo hľadajú. Aj na to sú rôzne názory. Pri troche zjednodušenia ich môžem zhrnúť do dvoch skupín. Komfort pre prispievateľov - v podobe všetko citovať a neobmedzene písať, čo slina prinesie na jazyk. Druhá skupina – mať Poradu prehľadnú, bez brodenia sa v záplave slov.

To, že táto téma nie je len o perlách a trápnych návrhoch ma presvedčila Veronikasad. Poznám ju roky ako nick-človeka, ktorý tu odborne, nezištne a ochotne radí, a trpezlivo odpovedá aj na tie najnaivnešie otázky pýtajúceho sa. Poznám aj to, keď radila mimo Porady, v snahe pomôcť tomu, kto to ozaj potreboval. Ešte je tu takých zopár. A ak Veronika napísala, že sa je niekedy nechce odpovedať len preto, že sa jej nechce čítať siahodlhé zadania, rozumiem jej, pretože mne sa takéto príspevky nechce čítať už dávno. Ale nielen jej rozumiem, ale si myslím, že s tým treba niečo urobiť.
UF, ale som toho napísala.
To už ste dve = pochybujem, že vás Riško vyslyší.
0 1
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Petra Nová Pozri príspevok
Katalóg
Pre katalóg

Nie je žiadnym tajomstvom, že názory na súčasnú "kvalitu" Porady sú rôzne. Iný názor majú tí, ktorí sú pamätníkmi od začiatku, iný názor majú tí, z roku 2011, keď nájdu návod riešenie svojho problému, a to bezplatne.

Neporozumela som vete o umelom skončení tohto webu. To či skončí právne alebo fakticky môže rozhodnúť len jej majiteľ, nikto iný.

Táto téma nerieši kvalitu Porady, pretože kvalita jednotlivých rád nezávisí od toho, či citácie budú, alebo nebudú, či príspevky budú dlhé. Je to skôr o práci s Poradou tých, čo na nej každý deň pôsobia, ale aj tých, ktorí tu niečo hľadajú. Aj na to sú rôzne názory. Pri troche zjednodušenia ich môžem zhrnúť do dvoch skupín. Komfort pre prispievateľov - v podobe všetko citovať a neobmedzene písať, čo slina prinesie na jazyk. Druhá skupina – mať Poradu prehľadnú, bez brodenia sa v záplave slov.

To, že táto téma nie je len o perlách a trápnych návrhoch ma presvedčila Veronikasad. Poznám ju roky ako nick-človeka, ktorý tu odborne, nezištne a ochotne radí, a trpezlivo odpovedá aj na tie najnaivnešie otázky pýtajúceho sa. Poznám aj to, keď radila mimo Porady, v snahe pomôcť tomu, kto to ozaj potreboval. Ešte je tu takých zopár. A ak Veronika napísala, že sa je niekedy nechce odpovedať len preto, že sa jej nechce čítať siahodlhé zadania, rozumiem jej, pretože mne sa takéto príspevky nechce čítať už dávno. Ale nielen jej rozumiem, ale si myslím, že s tým treba niečo urobiť.
UF, ale som toho napísala.
V boji o prehľadnú a stručnú Poradu .
0 2
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Petra Nová Pozri príspevok
Katalóg
Pre katalóg

Nie je žiadnym tajomstvom, že názory na súčasnú "kvalitu" Porady sú rôzne. Iný názor majú tí, ktorí sú pamätníkmi od začiatku, iný názor majú tí, z roku 2011, keď nájdu návod riešenie svojho problému, a to bezplatne.

Neporozumela som vete o umelom skončení tohto webu. To či skončí právne alebo fakticky môže rozhodnúť len jej majiteľ, nikto iný.

Táto téma nerieši kvalitu Porady, pretože kvalita jednotlivých rád nezávisí od toho, či citácie budú, alebo nebudú, či príspevky budú dlhé. Je to skôr o práci s Poradou tých, čo na nej každý deň pôsobia, ale aj tých, ktorí tu niečo hľadajú. Aj na to sú rôzne názory. Pri troche zjednodušenia ich môžem zhrnúť do dvoch skupín. Komfort pre prispievateľov - v podobe všetko citovať a neobmedzene písať, čo slina prinesie na jazyk. Druhá skupina – mať Poradu prehľadnú, bez brodenia sa v záplave slov.

To, že táto téma nie je len o perlách a trápnych návrhoch ma presvedčila Veronikasad. Poznám ju roky ako nick-človeka, ktorý tu odborne, nezištne a ochotne radí, a trpezlivo odpovedá aj na tie najnaivnešie otázky pýtajúceho sa. Poznám aj to, keď radila mimo Porady, v snahe pomôcť tomu, kto to ozaj potreboval. Ešte je tu takých zopár. A ak Veronika napísala, že sa je niekedy nechce odpovedať len preto, že sa jej nechce čítať siahodlhé zadania, rozumiem jej, pretože mne sa takéto príspevky nechce čítať už dávno. Ale nielen jej rozumiem, ale si myslím, že s tým treba niečo urobiť.
UF, ale som toho napísala.
Petra, musím zareagovať- totiž, mňa niekedy hnevá keď čítam že starí poraďáci boli lepší alebo podobné veci- napr. aj teraz sú kvalitní news poraďáci- takže učite by som netvrdil, čo hovoria niektorí poraďáci, že stará porada bola lepšia alebo kvalitnejšia - je to ako všade- vždy, všade sú aj dobrí aj zlí ľudia a aj niektorí noví hráči na porade priniesli kvalitný materiál a preskočili zopár rokov na porade za polroka jedným skokom...

Všimni si jednu vec- aj porada zažíva takí jav, volá sa to ako výmena "generácii"- človek je tu tak 4-5 rokov a odchádza a prichádzajú noví- ja tu tiež už dlho nebudem, už vidím, že som starý, obohratý a čím ďalej viem niekomu čo dať čoraz ťažšie a tak je to so všetkými poraďákmi-donekonečna tu nebude nikto a som rád,že sú tu nejakí nasledovníci...
10 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ja vnímam zmeny na porade ako jej prirodzený vyvoj a rast a tomu sa neda zabraniť.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Je ale pravda, že sú tu určití poraďáci, ja ich volám mega hviezdy a legendy, ktorých by bolo teoreticky ťažko nahradiť- si myslím, že napr. za veronikasad, chobotom , mariou 27 a ešte zopár poraďákov by ostalo veľmi prázdne miesto...-ale to sú legendy, niečo ako Beatles...
4 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Stanislav, ale ten môj príspevok bol asi skutočne pridlhý a nemal si trpezlivosť prečítať ho pozorne.

Ani len náznakom som sa nevyjadrila k tomu, či stará Porada bola lepšia alebo nie. Ja som len napísala, že názory rôznych poraďákov sú rôzne. Nič viac, nič menej.
Snažím sa o zmenu časti toho, čo mne prekáža na súčasnej Porade. Dúfam, že sa Veronika nebude hnevať, že som v mojom príspevku použila aj jej názor. Myslím, že ak niekto roky nezištne odovzdáva svoje vedomosti v tak dynamickej oblasti, v ktorej Veronika pôsobí, tak určite by sa jeho názor mal nejakým spôsobom rešpektovať. A snažiť sa o vytvorenie mu takých podmienok, aby mala chuť radiť aj naďalej. Pretože ona, ale aj ďalší, nie sú podenkovými radcami, ale pravidelnými a spoľahlivými. Ak som nespomenula ďalších, tak nech mi je to odpustené, ale takých, na ktorých rady sa možno spoľahnúť, je čoraz menej.
1 1
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Citacie by som nerusila, ale tiez si myslim, ze par slovami sa da vyjadrit presnejsie a jasnejsie ako siahodlhymi "clankami". Niekde je to snad potrebne, ale vo vacsine pripadov by som uvitala kratske prispevky.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ja zaverom len tolko- preboha, mat tak tieto problemy.....
3 1
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Alaya, pre Boha, tak sa staraj o tie svoje, a tieto prenechaj tým, ktorí s tým niečo chcú urobiť. Áno?
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať