Zavrieť

Porady

Nekonečné citácie, nekonečné príspevky - niečo s tým treba robiť!!!

Som tu dosť dlho na to, aby som si mohla vytvoriť názor na účelnosť niektorých "nástrojov" Porady.

Nebudem sa vyjadrovať k systému hodnotenia príspevkov, pretože takmer každý, kto investoval čas a prečítal príspevok v ktorejkoľvek téme, vie si vyhodnotiť, či čas investoval účelne.

Skôr sa chcem vyjadriť k prehľadnosti a efektivite príspevkov.
Jednotlivé témy sú zahlcované všetkým možným, som skeptik, preto neverím, že sa to tá zmeniť. Ale, čo by sa zmeniť dalo, to je sprehľadnenie Porady odstránením napr. citácií. To nekonečné citovanie príspevkov, aj na celú stranu, je "morom" tém, v ktorom sa strácajú jednotlivé príspevky. Podľa mňa by sa tiež mala obmedziť dĺžka príspevkov tak, ako v miniporadách, medzi 1000 až 2000 znakmi. Určite by to prispelo k tomu, že užívatelia Porady by boli nútení vyjadrovať sa stručne a jasne, nepoužívať tisíc bodiek a tisíc smajlov, ktorými sú príspevky zahltené. Tiež za úplne zbytočné považujem citovanie iných textov do príspekov, hoci by oni mohli byť v prílohe. No a tiež by bolo treba zvážiť koľko farieb písma by bolo účelné ponechať. Niektoré príspevky farebne pripomínajú skôr papagája, než by vyjadrovali niečo rozumné. Podľa mňa je čas, niečo s tým urobiť.

Keďže Porada sa neustále mení, tak tie zmeny, o ktorých som písala, by mali u mňa veľké pochopenie a podporu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

marjankaj Pozri príspevok
No všetko ti nemusím zavesiť na nos. A keď o ňom nič nevieš, tak ako ho môžeš hodnotiť? Čo si vyštudoval investigatívnu žurnalistiku? To ti ide. Všetko ti je dopredu jasné.
Ani nič nevešaj, ciho tam. Je to dobré tak, ako to je, už to lepšie ani nemôže byť.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Stanislav 1975 Pozri príspevok
ako pozerám,tak pozerám- nevidím nejaké výsledky po tom nicku ktorý si ty tak zastávaš...-nič svetoborného... Postav sem Pikošku do stredu a ja ho( ju) svojou kvalitou zlomím v polke.-čísla nepustia...
Stano.

Raz by ti telefonovala (taká najeduvaná ako vtedy mne) - by si pustil (niekam ).
0 0
misstka misstka

misstka je offline (nepripojený) misstka

danushka Pozri príspevok
Ale akáže neprehľadnosť porady?
Ten, kto s poradou vie narábať, nájde si všetko.
A prečo bola táto téma opäť otvorená? No preto, lebo jej znovutvorenie je možné úplne jednoduchým spôsobom.

A čo na tom, že sa tu ľudia stretli a riešia niečo?
Niekedy to bývalo tak, že okamžite prišla cenzúra a dala sa klatka. Ostali veci nevypovedané a pokračovalo sa ďalej v inej téme.

A čo si misstka vlastne k téme povedala Ty týmto príspevkom, veď je tiež mimo témy.
Ty sa cítiš byť obťažovaná týmto čítaním? No tak to nečítaj bože...

Sú tu také obdobia, striedajú sa. Ľudia si povedia čo chcú. Niektorí si pospájajú skorejšie súvislosti a dokonca sa poriešia aj staré otlaky a zas porada funguje akoby sa nič nedialo.

To je ako doma. Nie vždy je všetko také sladké, medové. Ľudia si povedia svoje, aj sa povadia a potom zas všetko normálne funguje.


Chlapi, buďte teda k ženám galantní na Porade, aj dievčatá k chlapcom slušné, aj dievčatá medzi sebou sa veľmi nehašterte, len trošku a ide sa ďalej.

A k tým , čo ste tu tak poniektorí rozdávali...
V tejto téme sakramentsky všetko so všetkým súvisí...kdyby něco
Viem, že ten môj druhý príspevok je tiež trochu mimo témy, aj ked okrajovo sa témy týkal, vyjadrila som v ňom to, čo podľa mňa robí poradu neprehľadnou.
A aj tak ja určite nie som tá, ktorá tú tému zvrtla, v prvom príspevku som jasne reagovala na otázku a veľmi rada by som si prečítala aj názory dalších na Petinu otázku, lebo bola podľa mňa zaujímavá a rada vy som si prečítala aj postoje iných.Ale bohužiaľ väčšina príspevkov je úplne o niečom inom...

A k hádkam a nedorozumeniam, samozrejme že vznikajú všade, patrí to k životu, ale aj tak neviem čo má z toho väčšina užívateľov, ak v nejakej téme na seba natrafia ľudia čo sa moc nemusia a začnú sa hádať o niečom čo sa témy netýka a takto premenia často aj zaujímavú tému na hádku dvoch ľudí ktorá okrem ich dvoch nikoho nezaujíma.
Keby sme všetci po tom čo tu zbadáme v nejakej téme niekoho koho nemusíme alebo naopak máme radi začali s tým užívateľom viesť v téme súkromnú konverzáciu netýkajúcu sa témy ako by to tu asi vyzeralo?
Na to podľa mňa slúžia súkromné správy, prípadne témy napríklad v poradáckej kaviarni, ale nie témy, ktoré niekto založí za úplne iným účelom.

Ešte na záver, je to LEN môj názor a nechcem sa ním pasovať za najmúdrejšiu alebo nejakú odborníčku na diskusie, ale myslím, že nie som sama s takým názorom. A tiež viem, že tento príspevok je trochu , ale táto téma už dávno je o všetkom možnom, len nie o tom o čom mala byť...
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

evina Pozri príspevok
Každá akcia má za následok reakciu... tak ma to tuším učili na fyzike, a v tejto téme je to krásne vidieť, aj to kto pri kom sedí na stoličke,alebo popíja kávičku sám, čo som si doteraz vôbec nevšímala, ale tu sa to jednoducho nedá.
Dojdi do NR, tam to býva realita - a kávička spolu
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Naopak, táto téma je o riadne konkrétnych veciach .
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Stanislav 1975 Pozri príspevok
na teba ja nebudem reagovať- neviem kto si, čo si- nevidím u teba že by si niečo Porade dal( a )...nevidím u teba nejaké výsledky- si moc dole aby si si o mňa obtieral ( a )ústa a ja to bral vážne...-proste nič Porade poriadne nedal(a), takže kritizovať možeš tak sám seba...- si iba slimák a ja raketa...
teda Stano,až tak hlboko si klesol? A KTO SI TY?
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Petra Nová Pozri príspevok
Som tu dosť dlho na to, aby som si mohla vytvoriť názor na účelnosť niektorých "nástrojov" Porady.

Nebudem sa vyjadrovať k systému hodnotenia príspevkov, pretože takmer každý, kto investoval čas a prečítal príspevok v ktorejkoľvek téme, vie si vyhodnotiť, či čas investoval účelne.

Skôr sa chcem vyjadriť k prehľadnosti a efektivite príspevkov.
Jednotlivé témy sú zahlcované všetkým možným, som skeptik, preto neverím, že sa to tá zmeniť. Ale, čo by sa zmeniť dalo, to je sprehľadnenie Porady odstránením napr. citácií. To nekonečné citovanie príspevkov, aj na celú stranu, je "morom" tém, v ktorom sa strácajú jednotlivé príspevky. Podľa mňa by sa tiež mala obmedziť dĺžka príspevkov tak, ako v miniporadách, medzi 1000 až 2000 znakmi. Určite by to prispelo k tomu, že užívatelia Porady by boli nútení vyjadrovať sa stručne a jasne, nepoužívať tisíc bodiek a tisíc smajlov, ktorými sú príspevky zahltené. Tiež za úplne zbytočné považujem citovanie iných textov do príspekov, hoci by oni mohli byť v prílohe. No a tiež by bolo treba zvážiť koľko farieb písma by bolo účelné ponechať. Niektoré príspevky farebne pripomínajú skôr papagája, než by vyjadrovali niečo rozumné. Podľa mňa je čas, niečo s tým urobiť.

Keďže Porada sa neustále mení, tak tie zmeny, o ktorých som písala, by mali u mňa veľké pochopenie a podporu.
misstka Pozri príspevok
A aj tak ja určite nie som tá, ktorá tú tému zvrtla, v prvom príspevku som jasne reagovala na otázku a veľmi rada by som si prečítala aj názory dalších na Petinu otázku, lebo bola podľa mňa zaujímavá a rada vy som si prečítala aj postoje iných.
Ja budem asi mať niečo s očami :

Nie a nie nájsť otázku v "5" zadaní
0 1
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Gina Er Pozri príspevok
teda Stano,až tak hlboko si klesol? A KTO SI TY?
no to je predsa náš Stano...
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

danushka Pozri príspevok
Naopak, táto téma je o riadne konkrétnych veciach .
Nekhaj thak.

Nerozumie iným
nerozumie tajom.

Ako by mohla rozumieť inotajom ?
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Gina Er Pozri príspevok
teda Stano,až tak hlboko si klesol? A KTO SI TY?
Neklesol.
Nivó stabil .
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Danuš,presne som to čakal- tvoja ochranka, eskadra zauradovala...-pozri sa, ja nepotrebujem žiadnu ochranku a aj tak si svoje obhájim aj sám...-presne tieto nicky som čakal- a 2 kusy ešte prídu...- jeden zo stredu a jeden z východu...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

rudopp Pozri príspevok
Dojdi do NR, tam to býva realita - a kávička spolu
Ja kávičku dám rada /veľmi ju obľubujem/ s každým, .... otázne je , či to so mnou alebo ja s nimi vydržíme do konca

Ja som sa na POrade / a vlastne aj v živote/ vždy snažila reagovať na príspevok bez ohľadu na nick . Snažím sa nereagovať na osobu len preto, že mu nemôžem niečo zabudnúť alebo mi je nesympatický - okrem jednej osoby v mojom živote, ale tá sem nechodí, ktorá ma veľmi sklamala, a tak nereagujem vôbec, aj keby ma ako provokovala /je to jedna žena....-aby ste nepátrali / ....
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Danuš,presne som to čakal- tvoja ochranka, eskadra zauradovala...-pozri sa, ja nepotrebujem žiadnu ochranku a aj tak si svoje obhájim aj sám...-presne tieto nicky som čakal- a 2 kusy ešte prídu...- jeden zo stredu a jeden z východu...
aj mňa si čakal?lebo ja s nikým na kávičku nechodím.......
1 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Danuš,presne som to čakal- tvoja ochranka, eskadra zauradovala...-pozri sa, ja nepotrebujem žiadnu ochranku a aj tak si svoje obhájim aj sám...-presne tieto nicky som čakal- a 2 kusy ešte prídu...- jeden zo stredu a jeden z východu...


Ta čo ty si si niečo dal?
Odkedy ja potrebujem ochranku?
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Danuš,presne som to čakal- tvoja ochranka, eskadra zauradovala...-pozri sa, ja nepotrebujem žiadnu ochranku a aj tak si svoje obhájim aj sám...-presne tieto nicky som čakal- a 2 kusy ešte prídu...- jeden zo stredu a jeden z východu...
že NEVIEŠ, kto je pikoška : neobhájiš = vylúčený do konca zápasu pre slabé pátracie schopnosti
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
misstka Pozri príspevok
Viem, že ten môj druhý príspevok je tiež trochu mimo témy, aj ked okrajovo sa témy týkal, vyjadrila som v ňom to, čo podľa mňa robí poradu neprehľadnou.
A aj tak ja určite nie som tá, ktorá tú tému zvrtla, v prvom príspevku som jasne reagovala na otázku a veľmi rada by som si prečítala aj názory dalších na Petinu otázku, lebo bola podľa mňa zaujímavá a rada vy som si prečítala aj postoje iných.Ale bohužiaľ väčšina príspevkov je úplne o niečom inom...


Ešte na záver, je to LEN môj názor a nechcem sa ním pasovať za najmúdrejšiu alebo nejakú odborníčku na diskusie, ale myslím, že nie som sama s takým názorom. A tiež viem, že tento príspevok je trochu , ale táto téma už dávno je o všetkom možnom, len nie o tom o čom mala byť...
No Petra tu vyjadrila svoj názor a mnohom sa dá s ňou súhlasiť. Niekedy je tých citácií naozaj priveľa. Na druhej strane bez nich by sa zase stratil prehľad čo k čomu alebo komu patrí. Takže citácie sú na uvážení každého prispievateľa. Ani mne sa nepáči ak sem niekdo opíše skoro celú knihu v úvodnom príspevku a potom musím rolovať a rolovať.
Keby sa tu nezapojil Kamil, tak by sa to tak nezvrtlo. Ale tak to tu už chodí.
Ako bude stránka vyzerať je v kompetencii admina. Nepredpokladám, že by si dal predpisovať od nás kedy ako a čo má so stránkou urobiť.
Takže sme si tu trochu pokecali. A je to.
Naposledy upravil marjankaj : 21.08.11 at 17:44
0 0
misstka misstka

misstka je offline (nepripojený) misstka

rudopp Pozri príspevok
Ja budem asi mať niečo s očami :

Nie a nie nájsť otázku v "5" zadaní
ok,možno otázka nie je celkom presné vyjadrenie, ale myslela som reakcie na jej návrh, ktoré by s ňou súhlasili alebo nie, prípadne priniesli iný pohľad na to čo treba zmeniť.
kedže to nenapísala len adminom, ale do diskusie, tak predpokladám, že to bolo kvôli tomu, aby sa k tomu vyjadrili aj ostatní...
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

evina Pozri príspevok
Ja kávičku dám rada /veľmi ju obľubujem/ s každým, .... otázne je , či to so mnou alebo ja s nimi vydržíme do konca
šak daj

http://www.porada.sk/t9750-p298-nitra.html
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

misstka Pozri príspevok
ok,možno otázka nie je celkom presné vyjadrenie, ale myslela som reakcie na jej návrh, ktoré by s ňou súhlasili alebo nie, prípadne priniesli iný pohľad na to čo treba zmeniť.
kedže to nenapísala len adminom, ale do diskusie, tak predpokladám, že to bolo kvôli tomu, aby sa k tomu vyjadrili aj ostatní...
Veď sa tuším vyjadrili (asi 150 príspevkov = 20x viac ako bolo potrebných)
(a niektorí dali aj "vyhýbavé odpovede" )
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

No tú tému som si ani nevšimla... Možno nás viacerých z Bratislavy presvedší tá káviačka - pokonzultujem. Myslím, že podaktorí už v NItre na stretku boli aj z Bratislavy, ja vtedy nie ....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať