Zavrieť

Porady

Nekonečné citácie, nekonečné príspevky - niečo s tým treba robiť!!!

Som tu dosť dlho na to, aby som si mohla vytvoriť názor na účelnosť niektorých "nástrojov" Porady.

Nebudem sa vyjadrovať k systému hodnotenia príspevkov, pretože takmer každý, kto investoval čas a prečítal príspevok v ktorejkoľvek téme, vie si vyhodnotiť, či čas investoval účelne.

Skôr sa chcem vyjadriť k prehľadnosti a efektivite príspevkov.
Jednotlivé témy sú zahlcované všetkým možným, som skeptik, preto neverím, že sa to tá zmeniť. Ale, čo by sa zmeniť dalo, to je sprehľadnenie Porady odstránením napr. citácií. To nekonečné citovanie príspevkov, aj na celú stranu, je "morom" tém, v ktorom sa strácajú jednotlivé príspevky. Podľa mňa by sa tiež mala obmedziť dĺžka príspevkov tak, ako v miniporadách, medzi 1000 až 2000 znakmi. Určite by to prispelo k tomu, že užívatelia Porady by boli nútení vyjadrovať sa stručne a jasne, nepoužívať tisíc bodiek a tisíc smajlov, ktorými sú príspevky zahltené. Tiež za úplne zbytočné považujem citovanie iných textov do príspekov, hoci by oni mohli byť v prílohe. No a tiež by bolo treba zvážiť koľko farieb písma by bolo účelné ponechať. Niektoré príspevky farebne pripomínajú skôr papagája, než by vyjadrovali niečo rozumné. Podľa mňa je čas, niečo s tým urobiť.

Keďže Porada sa neustále mení, tak tie zmeny, o ktorých som písala, by mali u mňa veľké pochopenie a podporu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

ja som za ponechanie citácií príspevku, na ktorý sa odpovedá.

a kedže niekedy je potrebné v odpovedi citovať §§, tak skracovanie príspevkov na nejakých 1000-2000 znakov by bolo v takýchto prípadoch tiež na škodu...
musel by sa jeden príspevok rozdeliť na viac menších, ak náhodou niekto v tom čase tiež prispieva do témy, tak by sa ten rozdelený nemusel nachádzať za sebou ale poprehadzovane s tými inými práve v tom čase pridanými príspevkami - a to by bol ešte väčší chaos ako je teraz....
8 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

a ešte by som chcela podotknúť, že napr. v témach, v ktorých sa radí ohľadom rozhodnutia v nejakých ťažkých živ. situáciách - tam je tiež ťažko radiť stručne a párslovne...
a ešte sú poraďáci, ktorých príspevky si rada prečítam, aj ked sú dlhšie, pretože je v nich veľa ľudskosti, pravdy a ponaučenia aj medzi riadkami - takže ak je aj tých riadkov viac - oplatí sa to prečítať
Naposledy upravil Heni : 21.08.11 at 08:38
6 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tu je typický príklad otázky, ktorú sa mi nechce čítať, a teda ani na ňu odpovedať

http://www.porada.sk/t174998-tajana12.html

Peťka zadala trošku nešťastný názov témy. Napriek tomu ma mrzí, že namiesto hľadania riešení, ako si uľahčiť prácu na Porade - znovu píšem ide o odborné témy - téma sa "zvrhla" na vzájomné osočovanie ...(aj od poraďákov, ktorí svoji radami v odborných témach neprispievajú a túto tému uzatvorili).
Naposledy upravil veronikasad : 21.08.11 at 09:02
2 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Podľa mňa by sa táto téma mala uzavrieť, myslím, že sme si povedali, čo sme chceli k tomuto príspevku, a osočovanie nie je na mieste.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Petra Nová Pozri príspevok
Som tu dosť dlho na to, aby som si mohla vytvoriť názor na účelnosť niektorých "nástrojov" Porady.
Nebudem sa vyjadrovať k systému hodnotenia príspevkov, pretože takmer každý, kto investoval čas a prečítal príspevok v ktorejkoľvek téme, vie si vyhodnotiť, či čas investoval účelne.

Skôr sa chcem vyjadriť k prehľadnosti a efektivite príspevkov.
Jednotlivé témy sú zahlcované všetkým možným, som skeptik, preto neverím, že sa to tá zmeniť. Ale, čo by sa zmeniť dalo, to je sprehľadnenie Porady odstránením napr. citácií. To nekonečné citovanie príspevkov, aj na celú stranu, je "morom" tém, v ktorom sa strácajú jednotlivé príspevky. Podľa mňa by sa tiež mala obmedziť dĺžka príspevkov tak, ako v miniporadách, medzi 1000 až 2000 znakmi. Určite by to prispelo k tomu, že užívatelia Porady by boli nútení vyjadrovať sa stručne a jasne, nepoužívať tisíc bodiek a tisíc smajlov, ktorými sú príspevky zahltené. Tiež za úplne zbytočné považujem citovanie iných textov do príspekov, hoci by oni mohli byť v prílohe. No a tiež by bolo treba zvážiť koľko farieb písma by bolo účelné ponechať. Niektoré príspevky farebne pripomínajú skôr papagája, než by vyjadrovali niečo rozumné. Podľa mňa je čas, niečo s tým urobiť.
alebo takto:

Keďže Porada sa neustále mení, tak tie zmeny, o ktorých som písala, by mali u mňa veľké pochopenie a podporu.
Petra Nová Pozri príspevok
Som tu dosť dlho na to, aby som si mohla vytvoriť názor na účelnosť niektorých "nástrojov" Porady.
aj takto sa dá: /čítaj pomaly a vyskúšaj /

1. zvýrazním text a stlačím ikonu wrap......selected text - to je všetko! /vyzerá ako list aje v druhom riadku pod druhou modrou šípkou/

2. zvýrazním text a stlačím ikonu wrap......selected text, potom vymažem text, ktorý tam nechcem, pozor len text, zátvorky nechávam - to je všetko!

mala som motto: . . . Vieš radu, daj na Poradu. . .
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kukučka, kde nájdem tú ikonu wrap......selected text?

(už som ju našla)
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Ak som si prezrela všetky príspevky dobre, tak doteraz dal ako jediný administrátor súhlas k príspevku č. 4.
http://www.porada.sk/1829557-post4.html
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

katalóg Pozri príspevok
Ak som si prezrela všetky príspevky dobre, tak doteraz dal ako jediný administrátor súhlas k príspevku č. 4.
http://www.porada.sk/1829557-post4.html
Katalog, súhlasím s tebou. V prísp. č. 7 som dala návrh, ako sú citácie vyriešené na inej web stránke
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Zitulda Pozri príspevok
Akosi neviem sa k slovám dostať Petka čo sa s Tebou deje? prečo máš na svet zlosť? a akúsi bojovú náladu. A pepsi už napísala to správne, dokonca aj zábavne!
Nesúhlasím s tým aby sa citácie nedávali, lebo nie je potom prehľadné k čomu niekto dáva pripomienku, čo vyjadruje svoj názor!
Áno, príspevok sa dá skrátiť, ale ak chceš povedať viac, je nutné písať aj dve-tri odpovede. Potom bude príspevok krátky! Či až veľmi stručne písať?
Dá sa, ale pointa je potom kde? Skúsim raz, možno, ak budem mať náladu. Teraz nie - je mi z toho smutno.
No a nakoniec želám kedé už spíte krásne sny a ráno radšej úsmev a nie bojovú náladu.
A just nedám smailíka,aj keby sa hodil !
A ste mi nechceli veriť, že "5" je už vyše 2 roky zlostná (väčšinou sa vybúrila na mne - ale vyzerá, že už jej nestačím ).
0 1
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Zitulda Pozri príspevok
Peťka, prečo si to myslíš? aj jedno, aj druhé! Ak ty ako zadávateľka si myslíš, že nevhodne som pridala príspevok, požiadaj, alebo nahlás -hnevať sa nebudem a ospravedlňujem sa ti v žiadnom prípade nechcem Ti nasmerovať tému do kúta, či na inú koľaj, aby sa zvrtla debata o tom čo chceš meniť.
O tom,metri - si môžeme (žiaľ iba popísať) a vysvetliť ale prosím ťa nie tu v tejto téme. Napíš mi ss-ku a mnohé sa dá vysvetliť, prípadne ma môžeš nakopať!. (vidíš Peti moja, ak j tu by som s dala smailíka, ale nedám!)
Iba toľko Ti poviem...áno, podľa môjho vedomia a svedomia mám !
Niečo som napísala - čiže vyjadrila, že to nie je najlepšie, ak necituješ. V mnohých citáciách s poniektorí poradáci hneď dávajú aj odpoveď inou farbou a priamo na vetu, ktorú chcú komentovať. Ak sa z príspevku okopíruje iba niečo, čo môže byť aj 5 -6 viet, nebude to dávať zmysel! Nemám pravdu?
Vyšla v téme na svetlo = musí strpieť reakcie, ktoré vyvolala.
0 1
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Petra Nová Pozri príspevok
Zitka, ako si si nerozumieme. Keď som túto tému zakladala, nič viac som si nepriala, aby ten kto chce, sa vyjadril. Samozrejme, že som oceňovala vecný prístup väčšiny, čo normálne debatovali, až naraz sa objavili príspevky o obšívaní vechťov a o " príspevkoch, ktoré by bodli". Mám rada vtip v príspevkoch, ak ty tie príspevky považuješ za vtipné, prosím, možno nerozumiem humoru z iných poschodí. Preto tam nechodím a ani po takom humore netúžim.

Zitka, už žiadne SS nepíšem, lebo nechcem sa opäť dožiť, aby ktokoľvek prekrúcal ich zmysel.

Nemám nič proti príspevkom, ktoré nesúhlasia s mojim názorom, ani som nepredpokladala, že každý bude súhlasiť. Ale ak si čítala, tak viacerým prekáža neprehľadnosť tém, práve v dôsledku nekonečných citácií a siahodlhých príspevkov. Ak to iným vyhovuje, v poriadku, je to ich názor. Je to je taký problém napísať to normálnym spôsobom? Nakoniec vždy to zostane na Richardovi, či si z témy niečo vezme pre zmeny na Porade, alebo nie. Ak sa nič nezmení, svet sa preto nezrúti. Ale ani ja nebudem ticho, ak nejaký video1983 mi tu začne rokazovať, čo mám robiť a čo nie. To sa kde doteraz "pregrcával a trtošil", keď sa cíti byť kompetentným do všetkého hovoriť? A skús sa pozrieť na moje príspevky v tejto téme. Sú do jedného označkované ako "neužitočné". To je tá nová norma správania sa , komunikácie a kultúry prejavu? To tým kritériom budú príspevky nejakého trtoša, ktorý celý deň drísta o tom, čo sa mu stalo a čo ho neminulo? Ktorý okrem obhrublých vtipov nič rozumné na Porade nenapísal? To je to posilnenie Porady "novou kvalitou" o ktorej písal Stanislav? To potom nech Boh ochraňuje Poradu.
Konečne si aj iným ukázala svoju """dámsku " slovnú zásobu.
1 1
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

alaya1 Pozri príspevok
Pozri sa, napisala som svoj nazor k danej teme. ze by som rada mala len taketo problemy. je to moj pohlad na tuto temu, neviem, preco som dostala, ze je to mimo temy, ked som sa vyjadrila k meritu temy.
Myslim si, ze porada, ako teraz vyzera splna vsetko, co splnat mala.
Tak ti zelam vela zdaru pri rekonstrukcnych pracach a mas pravdu, budem sa starat o svoje problemy.

Petra, v poslednom case zasnem nad tvojimi akatmi na druhych.Vid prispevok nad tymto mojim....nechapem.

Chcela by si vidieť, aký má slovník, keď sa odviaže ??
(skoro 88% Danilinho )
0 1
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

VieraPopluharova Pozri príspevok
Peťka,
si tu už dosť dlho, prečo práve teraz a takýmto spôsobom? Čakala by som od Teba iný spôsob ako sa vyjadriť proti dlhým citáciam.
Včely jej uleteli .
0 1
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Zitulda Pozri príspevok
Akosi neviem sa k slovám dostať Petka čo sa s Tebou deje? prečo máš na svet zlosť? a akúsi bojovú náladu. A pepsi už napísala to správne, dokonca aj zábavne!
Nesúhlasím s tým aby sa citácie nedávali, lebo nie je potom prehľadné k čomu niekto dáva pripomienku, čo vyjadruje svoj názor!
Áno, príspevok sa dá skrátiť, ale ak chceš povedať viac, je nutné písať aj dve-tri odpovede. Potom bude príspevok krátky! Či až veľmi stručne písať?
Dá sa, ale pointa je potom kde? Skúsim raz, možno, ak budem mať náladu. Teraz nie - je mi z toho smutno.
No a nakoniec želám kedé už spíte krásne sny a ráno radšej úsmev a nie bojovú náladu.
A just nedám smailíka,aj keby sa hodil !
Milá Zitka, hovoríš mi z duše. V noci som niečo chcela napísať, ale vyhodila ma pripomienka o uzatvorenej téme. Táto téma je totiž jasným dôkazom nerešpektovania iného názoru. Nevhodné a neužitočné sa tu hemžia len preto, že nie sme jednofarební. Démonizovanie Porady tiež nie je namieste, svet internetu pokročil a kde kliknem tam rovnako nájdem prepracované rady z oblasti ekonómie, účtovníctva, ba dokonca už viac vpredu ako tu na Porade. Od minimálnej mzdy cez tú Mihálovu superhrubú až po šliapanie na päty živnostníkom. Osobne oceňujem viac právne rady ako tie ekonomikcé, lebo predsa len právnici si skôr nechajú vŕtať do kolena. A delenie poraďákov na starých a nových je len falošná stopa, lebo aj Hana Hegerová odchádza a svet za ňou poplače viac, ako za celebritami z jej veku jednopätinovými. Všetci sme nahraditeľní, ale rovnako slobodní vyjadriť svoj vlastný názor. A to je kameň úrazu Porady. Dôkaz prilepím onedlho, lebo bez argumentov sú to len drísty.
6 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

rudopp Pozri príspevok
V boji o prehľadnú a stručnú Poradu .
Kamil iba poukázala na tú skutočnosť, keď sa voda káže a víno pije......Ale už je onálepkovaný, takže je nevhodný a neužitočný zároveň? Mne keď pije krv, tak ho obídem. A keď píše múdro, prečítam.

P.S. Takže dúfam stačí jeden dôkaz za všetky!!!
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

rudopp Pozri príspevok
Chcela by si vidieť, aký má slovník, keď sa odviaže ??
(skoro 88% Danilinho )
Dakujem, nemam zaujem, ja tu nie som ani stara poradacka,ani nova, mala som rada toto forum, pripadalo mi na inej urovni, ako ostatne anonymne fora, kym som sa nedocitala, ze som podobna Hitlerovi, potom, ze mam byt ticho, ked mam iny nazor. Ale aj tak tu najdem vela dobrych ludi a mudrych hlav.
3 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Pikoška Pozri príspevok
Kamil iba poukázala na tú skutočnosť, keď sa voda káže a víno pije......Ale už je onálepkovaný, takže je nevhodný a neužitočný zároveň? Mne keď pije krv, tak ho obídem. A keď píše múdro, prečítam.

P.S. Takže dúfam stačí jeden dôkaz za všetky!!!
Máš to popletené :
- bojuje za stručnú Poradu
- sama musí začať stručne (nie ešte redundantnú infovetu na konci : Ale som sa rozpísala = to ona slope to víno )
- ja som jej odpovedal stručne (ako vzor do budúcnosti ).

1, logicky ako by vôbec nevhodný mohol byť užitočný ?

2, (iba pre spestrenie) držím sa porekadla : Malá kopa pýta viac

Do toho sa ťažko rýpe .
0 1
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

video1983 Pozri príspevok
no mam dost! vyhodia ta dverami , prides oknom! som si myslel ze si trosku na inej urovni , aj podla komentov ake mas ale asi som sa mylil.
co je na tom tazke pochopit ze tema je vyriesena, takze uzamknuta?

sa musis riadne doma nudit teda, , pomaly zacinam chapat toho rudoppa !

nuz, ale raz som to uz napisal, bez chlapa sa kazda zena nudi a robi blbosti ;-)
Fúha, ja v princípe nemám čo k podstate témy povedať, lebo neriešim už dávno čo a ako na Porade funguje, či nefunguje, ale toto, čo citujem je riadne silná káva video!
Čo tu riešiš, či je niekto single?
Čo tu riešiš Kamila versus Petra?
Ty Kamil, čo neustále prúdiš do Petry? To nevieš zabuchnúť dvere a nevšímať si jej príspevky? Si jeden hašterivý tvor!

Och Peťuš, sama vidíš, že sa toto fórum ubralo iným smerom, než bol jeho pôvodný zámer.
Tomuto fóru je jedno, či sa tu ľudia vadia, alebo si radia. Už keď sa veľmi vadí, moderátori témy zamknú,resp.niekto schytá ban. Tomuto fóru je jedno, či odišli a odídu odborníci, prídu iní.
Hlavne, že keď si otvoríš Poradu, z každej strany na návštevníka číha agresívna reklama a virtuálne vzťahy a obsah stránky už nie sú dôležité.
No, čo už tu človek narieši...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

rudopp Pozri príspevok
Chcela by si vidieť, aký má slovník, keď sa odviaže ??
(skoro 88% Danilinho )
Danilu nechaj na pokoji, Danila precikala 99,99 % všetkých členov Porady a má rozum, aký má málokto.
80 % tých, čo robili Poradu odbornou tu už nie je a ani nepríde.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

danushka Pozri príspevok
Fúha, ja v princípe nemám čo k podstate témy povedať, lebo neriešim už dávno čo a ako na Porade funguje, či nefunguje, ale toto, čo citujem je riadne silná káva video!
Čo tu riešiš, či je niekto single?
Čo tu riešiš Kamila versus Petra?
Ty Kamil, čo neustále prúdiš do Petry? To nevieš zabuchnúť dvere a nevšímať si jej príspevky? Si jeden hašterivý tvor!

Och Peťuš, sama vidíš, že sa toto fórum ubralo iným smerom, než bol jeho pôvodný zámer.
Tomuto fóru je jedno, či sa tu ľudia vadia, alebo si radia. Už keď sa veľmi vadí, moderátori témy zamknú,resp.niekto schytá ban. Tomuto fóru je jedno, či odišli a odídu odborníci, prídu iní.
Hlavne, že keď si otvoríš Poradu, z každej strany na návštevníka číha agresívna reklama a virtuálne vzťahy a obsah stránky už nie sú dôležité.
No, čo už tu človek narieši...
Navrhol som jej pred pár mesiacmi zakopať sekerku .

Odmietla . Drží ju to voči mne (bez príčiny voči nej ) také 3 roky.

Mne je to jedno = kus ako kus.
Napíše hovadinu - rýpnem.
Bude drzá / samoľúba - - skomentujem.

Ako hocikomu. Prečo by som jej mal dávať výnimku ?????????????

PS
Lenže si láskavo všimni (ako zopár iných) :
- nie je to tá normálna "5" spred troch rokov
- iných chce dirigovať na verejnom fóre - - čo môžu a čo nie
- na protinázory je príliš "výbušná"
- je farizejka : vodu káže / víno pije.
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať