Zavrieť

Porady

vypoved-ochranna doba-marodka

potrebujem surne info...
21.9 som dostala vypoved z reorganizacnych dovodov tohto casu do 30.9 mi dal cerpat dovolenku a k 1.10 mam vypoved, do podpory mi chyba 63 dni, zacala som si patiti dobrovolne pripoistenie v nezamestnanosti zrobila som dobre?, ked sa v ochrannej dobre dam na PN len pocas tej doby co mi chybaj tych 63 dni mozem vyuzit marodku? potom sa dam vypisat a zaeviduje sa na urad prace a poziadam o podporu. ide mi o to ci v tom case zaciatku PN mi moze prist na kontrulu este zamestnavatel tych 10 dni? ako casto chodia kontroly zo soc. poistovne ci je PN opravnena? mam znameho co je PN 6 mesiacov a nemal ani jednu kontrolu. ci moze zamestnavatel este dodatocne poziadat soc.poistovnu o namatkou kontolu svojho zamestnanca alebo on s tym uz nema po uplynuti tych 10 dni nic spolocne? kolko dni plati zamestnavatel PN svoju zamestnacovi tych 10 dni? ten isty pripad ma moja exkolegyna s tym rozdielom ze ona uz ma narok na podporu, mozme teda vyuzit marodku este v tej ochrannej letote 7 dni?
este by som sa chcela info ze co sa deje v pripade ak pocas PN mi pride kontrola a nezastihne ma "lezat v posteli" v pripade zo strany zamestnavatela a dalej v pripade zo soc. poistovne
vdaka za info
Naposledy upravil Dav : 28.09.11 at 15:42
Usporiadat
janullikLE janullikLE

janullikLE je offline (nepripojený) janullikLE

prosim vas poradi mi niekto potrebujem to do nedele surne
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

janullikLE Pozri príspevok
potrebujem surne info...
21.9 som dostala vypoved z reorganizacnych dovodov tohto casu do 30.9 mi dal cerpat dovolenku a k 1.10 mam vypoved, do podpory mi chyba 63 dni, zacala som si patiti dobrovolne pripoistenie v nezamestnanosti zrobila som dobre? Ano je to dobré., ked sa v ochrannej dobre dam na PN len pocas tej doby co mi chybaj tych 63 dni mozem vyuzit marodku? Ak sa nezaeviduješ na UP hned po skončení PP ale si nemocná a pôjdeš na PN v ochrannej lehote 7 dní tak môžeš si tie chýbajúce dni 63 PvN platiť, a po skončení PN sa môžeš zaevidovať na UP.
potom sa dam vypisat a zaeviduje sa na urad prace a poziadam o podporu. ide mi o to ci v tom case zaciatku PN mi moze prist na kontrulu este zamestnavatel tych 10 dni? Nie, lebo počas PN v ochrannej lehote od prvého dňa platí SP, zamestnávateľ už neplatí nič . ako casto chodia kontroly zo soc. poistovne ci je PN opravnena? Samozrejme že môže prísť na kontrolu.
mam znameho co je PN 6 mesiacov a nemal ani jednu kontrolu.Šťastný to človek, ja som mala pri PN kontrolu už na druhý deň. ci moze zamestnavatel este dodatocne poziadat soc.poistovnu o namatkou kontolu svojho zamestnanca alebo on s tym uz nema po uplynuti tych 10 dni nic spolocne? V ochrannej lehote už nemá zamestnávateľ nič spoločné s marodkou svojho exzamestnanca. kolko dni plati zamestnavatel PN svoju zamestnacovi tych 10 dni? Už nič.
ten isty pripad ma moja exkolegyna s tym rozdielom ze ona uz ma narok na podporu, mozme teda vyuzit marodku este v tej ochrannej letote 7 dni? Ak máš zdravotné problémy, tak áno môžeš ísť aj kolegina v ochrannej lehote na PN.
este by som sa chcela info ze co sa deje v pripade ak pocas PN mi pride kontrola a nezastihne ma "lezat v posteli" v pripade zo strany zamestnavatela a dalej v pripade zo soc. poistovne Zastavia Ti vyplácanie nemocenských dávok na 30 dní. Počas PN máš ležať v posteli a dodržiavať liečebný režim.
vdaka za info
Technicky, po skončení PP sa nemusíš evidovať na UP. Môžeš byť dobrovolne nezamestnaná tých 63 dní a platiť si poistenie v nezamestnanosti. Po dostatočnom počte dní sa môžeš evidovať na UP a vznikne Ti nárok na podporu.
Ak by si bola dobrovolne nezamestnaná, musíš si sama platiť zdravotné poistenie do ZP vo výške 46,06 eur mesačne.
3 0
janullikLE janullikLE

janullikLE je offline (nepripojený) janullikLE

dakujem velmi pekne za info velmi mi pomohlo
mam este dotaz co je na tom pravdy,ked si teda platim to dobrovolne pripoistenie v nezamestnanosti aj zdravotne, ze pocas PN v OL budem od tychto poplatkov oslobodena?? mesacne mi to robi zhruba 80€, samozrejme bez toho zdrav. poistenia 46,06€?teda budem od toho oslobodena ale tie dni ktore mi chybaju sa mi budu do tej podpory zapocitavat?
taksom to dobre pochopila tak v pripade ze nebudem doma lezat v posteli a pride mi kontrola tak mi zastavi soc.poistovna vyplacanie davok, bez toho aby som ich potom vracala spatne, priklad ked mi bude za 1mesiac PN vyplatena marodka a v 2 mesiaci mi pride kontrola tak mi zastavia davku len v tom 2 mesiaci, alebo budem musela vratit aj tu ktora mi uz bola vyplatena za 1 mesiac?
tak teda v tom pripade ze mi bude nemocenske stopnute si budem musela zaplatit aj tych 46,06€ za vsetky mesiace ktore mi budu chybat?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Napíš presnejšie info.
Od kedy platíš DNP? Od kedy platíš poistenie v nezamestnanosti? Akú máš hrubú mzdu v zamestnaní. Z akých vymeriavacích základov platíš DNP a PvN.

Lebo DNP neplatíš za podmienky, ak z neho čerpáš teda ak je PN platená z tohto poistenia. PvN musíš platiť stále bezohladu na to či si na PN alebo nie si na PN. A pozor platiť včas aj jeden den oneskorenia znamená, že sa nezapočíta mesiac poistenia do tých dní čo chýbajú .

Ak Ti bude stopnutá výplata nemocenských dávok ale budeš stále na PN , tak podľa mňa by si mala byť stále poistencom štátu. Ale toto neviem.

A nie ak si na PN od 1.10.11 a kontrola ťa nenájde 25.10.11 v posteli ... tak Ti od toho dňa na 30 dní stopnú vyplácanie PN... teda v novembri ti zaplatia PN 25 dní za oktober .. v decembri ti zaplatia 5 dní za november ... a ver, že potom máš kontrolu každú chvílku.
0 0
janullikLE janullikLE

janullikLE je offline (nepripojený) janullikLE

[QUOTE=Xanti;1857738]Napíš presnejšie info.
Od kedy platíš DNP? myslim ze toto platim od 6.6 alebo 6.7.2011
Od kedy platíš poistenie v nezamestnanosti? toto si platim od 23.9 od kedy cerpam dovolenku
Akú máš hrubú mzdu v zamestnaní. v cistom my to vyjde 350 tak v hrubom to ma do 500 momentalne to neviem presne
Z akých vymeriavacích základov platíš DNP a PvN. to teraz tiez presne neviem ale robi mi to sumu DNP 15 eur, a v nezamestnanosti 52

Lebo DNP neplatíš za podmienky, ak z neho čerpáš teda ak je PN platená z tohto poistenia. PvN musíš platiť stále bezohladu na to či si na PN alebo nie si na PN. A pozor platiť včas aj jeden den oneskorenia znamená, že sa nezapočíta mesiac poistenia do tých dní čo chýbajú . cize na to si dat pozor aby to bolo uhradene do 8. v nasledujucom mesiaci, ano? mne sa zda ze pani sa soc. poistovni mi rozpravala ze ak budem na PN tak budem oslobodena aj od toho platenia v nezamestnanosti, to sa musim este u nej teda informovat ci som ju dobre rozumela

Ak Ti bude stopnutá výplata nemocenských dávok ale budeš stále na PN , tak podľa mňa by si mala byť stále poistencom štátu. Ale toto neviem.

A nie ak si na PN od 1.10.11 a kontrola ťa nenájde 25.10.11 v posteli ... tak Ti od toho dňa na 30 dní stopnú vyplácanie PN... teda v novembri ti zaplatia PN 25 dní za oktober .. v decembri ti zaplatia 5 dní za november ... a ver, že potom máš kontrolu každú chvílku. ked som bola na pn po operacii 4 mesiace tak veru som tiez nemala ani jednu kontrolu, skor som sa bala toho ze na kontrolu mi moze este prist zamestnavatet a v pripade ze ma nenajde doma tak budem mat este nejake sankcie, alebo ako to mam
nazvat


teda teraz musim odniest marodny list aj zamestnavatelovi aj do soc. poistovne?
cize potrebujem od lekara vypytat 2x marodny list?
priklad na PN sa dam vypisat v pondelok a marodne listy podam zamestnavatelovi aj do soc.poistovne v piatok? alebo to musi byt do 3 pracovnych dni?

vdaka
Naposledy upravil janullikLE : 28.09.11 at 05:10 Dôvod: uprava textu
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

[QUOTE=janullikLE;1857831]
Xanti Pozri príspevok
Napíš presnejšie info.
Od kedy platíš DNP? myslim ze toto platim od 6.6 alebo 6.7.2011
Od kedy platíš poistenie v nezamestnanosti? toto si platim od 23.9 od kedy cerpam dovolenku Najneskôr do 8.10. zaplať alikvotnu čiastku, toto si povinná platiť aj ked si na PN.
Akú máš hrubú mzdu v zamestnaní. v cistom my to vyjde 350 tak v hrubom to ma do 500 No v hrubom máš zrejme 420 eur. momentalne to neviem presne
Z akých vymeriavacích základov platíš DNP a PvN. to teraz tiez presne neviem ale robi mi to sumu DNP 15 eur, a v nezamestnanosti 52 Vidím, že tu platíš skoro z maxima.

Lebo DNP neplatíš za podmienky, ak z neho čerpáš teda ak je PN platená z tohto poistenia. PvN musíš platiť stále bezohladu na to či si na PN alebo nie si na PN. A pozor platiť včas aj jeden den oneskorenia znamená, že sa nezapočíta mesiac poistenia do tých dní čo chýbajú . cize na to si dat pozor aby to bolo uhradene do 8. v nasledujucom mesiaci, ano? Ano mne sa zda ze pani sa soc. poistovni mi rozpravala ze ak budem na PN tak budem oslobodena aj od toho platenia v nezamestnanosti, to sa musim este u nej teda informovat ci som ju dobre rozumela

Ak Ti bude stopnutá výplata nemocenských dávok ale budeš stále na PN , tak podľa mňa by si mala byť stále poistencom štátu. Ale toto neviem.

A nie ak si na PN od 1.10.11 a kontrola ťa nenájde 25.10.11 v posteli ... tak Ti od toho dňa na 30 dní stopnú vyplácanie PN... teda v novembri ti zaplatia PN 25 dní za oktober .. v decembri ti zaplatia 5 dní za november ... a ver, že potom máš kontrolu každú chvílku. ked som bola na pn po operacii 4 mesiace tak veru som tiez nemala ani jednu kontrolu, skor som sa bala toho ze na kontrolu mi moze este prist zamestnavatet a v pripade ze ma nenajde doma tak budem mat este nejake sankcie, alebo ako to mam
nazvat
Po skončení PP zamestnávateľ ťa nemá čo kontrolovať.

teda teraz musim odniest marodny list aj zamestnavatelovi aj do soc. poistovne? si na PN?
cize potrebujem od lekara vypytat 2x marodny list? Nie nepotrebuješ, budeš mať marodku platenú len zo zamestnania v ochrannej lehote cca 230 eur, alebo z DNP cca 180 eur. Z oboch nemáš nárok, lebo nemáš splnenú podmienku DNP 270 dní. Daj sa vypísať len z ochrannej lehoty výjde Ti vyššia PN.
priklad na PN sa dam vypisat v pondelok a marodne listy podam zamestnavatelovi aj do soc.poistovne v piatok? alebo to musi byt do 3 pracovnych dni? Musí do troch dní a zamestnávateľovi nič nenosíš, odnesieš to rovno na SP.

vdaka
v texte
0 0
janullikLE janullikLE

janullikLE je offline (nepripojený) janullikLE

Od kedy platíš DNP? myslim ze toto platim od 6.6 alebo 6.7.2011
Od kedy platíš poistenie v nezamestnanosti? toto si platim od 23.9 od kedy cerpam dovolenku Najneskôr do 8.10. zaplať alikvotnu čiastku, toto si povinná platiť aj ked si na PN.
Akú máš hrubú mzdu v zamestnaní. v cistom my to vyjde 350 tak v hrubom to ma do 500 No v hrubom máš zrejme 420 eur.momentalne to neviem presne ano je to cca 420€
Z akých vymeriavacích základov platíš DNP a PvN. to teraz tiez presne neviem ale robi mi to sumu DNP 15 eur, a v nezamestnanosti 52 Vidím, že tu platíš skoro z maxima. to v nezamestnanosti mam maximum, a zdravotne si zvysim po dobe 6 mesiacov na maximum

Lebo DNP neplatíš za podmienky, ak z neho čerpáš teda ak je PN platená z tohto poistenia. PvN musíš platiť stále bezohladu na to či si na PN alebo nie si na PN. A pozor platiť včas aj jeden den oneskorenia znamená, že sa nezapočíta mesiac poistenia do tých dní čo chýbajú . cize na to si dat pozor aby to bolo uhradene do 8. v nasledujucom mesiaci, ano? Ano
mne sa zda ze pani sa soc. poistovni mi rozpravala ze ak budem na PN tak budem oslobodena aj od toho platenia v nezamestnanosti, to sa musim este u nej teda informovat ci som ju dobre rozumela

Ak Ti bude stopnutá výplata nemocenských dávok ale budeš stále na PN , tak podľa mňa by si mala byť stále poistencom štátu. Ale toto neviem.

A nie ak si na PN od 1.10.11 a kontrola ťa nenájde 25.10.11 v posteli ... tak Ti od toho dňa na 30 dní stopnú vyplácanie PN... teda v novembri ti zaplatia PN 25 dní za oktober .. v decembri ti zaplatia 5 dní za november ... a ver, že potom máš kontrolu každú chvílku. ked som bola na pn po operacii 4 mesiace tak veru som tiez nemala ani jednu kontrolu, skor som sa bala toho ze na kontrolu mi moze este prist zamestnavatet a v pripade ze ma nenajde doma tak budem mat este nejake sankcie, alebo ako to mam
nazvat
Po skončení PP zamestnávateľ ťa nemá čo kontrolovať. dobre vediet

teda teraz musim odniest marodny list aj zamestnavatelovi aj do soc. poistovne? si na PN? este nie ale chcem isto pocas OL, buduci tyzden
cize potrebujem od lekara vypytat 2x marodny list? Nie nepotrebuješ, budeš mať marodku platenú len zo zamestnania v ochrannej lehote cca 230 eur, alebo z DNP cca 180 eur. Z oboch nemáš nárok, lebo nemáš splnenú podmienku DNP 270 dní. Daj sa vypísať len z ochrannej lehoty výjde Ti vyššia PN. cize marodny list si sama odnesiem do soc. poistovne nemusim ho davat uz ekonomke?
priklad na PN sa dam vypisat v pondelok a marodne listy podam zamestnavatelovi aj do soc.poistovne v piatok? alebo to musi byt do 3 pracovnych dni? Musí do troch dní a zamestnávateľovi nič nenosíš, odnesieš to rovno na SP.

d
akujem za ochotu, som o cosi mudrejsia
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No veru neviem,
či nabudúci rok si zvýšiš DNP nakoľko je návrh zákona na zmenu tj. nebudeš sa môcť dopoistiť.
Treba sledovať zmeny v zákonoch.
0 0
janullikLE janullikLE

janullikLE je offline (nepripojený) janullikLE

teda by bolo lepsie si to zvysit uz teraz do konca tohto roka? mozem si to zvysit na sumu 30€ maximum,
potom to mozem zrusit kedykolvek?
ked sa planuje zmena zakona, tak ty co sme uz pripoisteny mame potom stale narok na vyplatenie toho pripoistenia ze?
ja to mam hlavne kvoli tej materskej
Naposledy upravil janullikLE : 28.09.11 at 07:23 Dôvod: zmena textu
0 0
janullikLE janullikLE

janullikLE je offline (nepripojený) janullikLE

a ten marodny list uz ekonomke nemusim davat?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Janulik ... ja by som si na tvojom mieste vypýtala dve PNky (ak teda to bude v OL) ... pretože už budeš mať ukončené poistenie zamestnanca, ktoré ti môžu pripočítať k DNP. To je podľa výkladu SP. (myslím, že sa oplatí )
Jedna PNka bude zo zamestnania v OL (1) a jedna z DNP(3).
Ak tak urobíš, daj vedieť, ako si dopladla ...
Obidve PNky zanes do SP (prípadne pošli poštou) .. potvrdenie od zamestnávateľa si vyžiada SP
1 0
janullikLE janullikLE

janullikLE je offline (nepripojený) janullikLE

Katy a R Pozri príspevok
Janulik ... ja by som si na tvojom mieste vypýtala dve PNky (ak teda to bude v OL) ... pretože už budeš mať ukončené poistenie zamestnanca, ktoré ti môžu pripočítať k DNP. To je podľa výkladu SP. (myslím, že sa oplatí )
Jedna PNka bude zo zamestnania v OL (1) a jedna z DNP(3).
Ak tak urobíš, daj vedieť, ako si dopladla ...
Obidve PNky zanes do SP (prípadne pošli poštou) .. potvrdenie od zamestnávateľa si vyžiada SP
mne to tiez tak povedala pani na soc. poistovni ze si mam od lekara vypytat 2 marodne listy jeden dat do firmy a druhy sama zaniest do soc.poistovne, ze my budu vyratavat ktora mi vyjde lepsie a ta mi bude patrit


chces potom vediet z ktoreho poistenia mi priznali marodku?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Katy určite?
Nevezmú jej len PN z DNP, lebo je aktívne? Hm?
No neviem osobne by som neriskovala. Ale môžem sa mýliť.
0 0
janullikLE janullikLE

janullikLE je offline (nepripojený) janullikLE

Xanti Pozri príspevok
Katy určite?
Nevezmú jej len PN z DNP, lebo je aktívne? Hm?
No neviem osobne by som neriskovala. Ale môžem sa mýliť.
pojdem to este zistit na soc.poistovnu, ze z coho budu vypocitavat PN ci z DNP alebo zo zamestnania v OL dam vam potom vediet, posnasim sa este tento tyzden


teda by bolo lepsie si to zvysit uz teraz do konca tohto roka? mozem si to zvysit na sumu 30€ maximum,
potom to mozem zrusit kedykolvek?
ked sa planuje zmena zakona, tak ty co sme uz pripoisteny mame potom stale narok na vyplatenie toho pripoistenia ze?
ja to mam hlavne kvoli tej materskej
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No zvýšiť sa ti neoplatí, lebo nestihneš 26 týždňovú lehotu a zbytočne by si platila viac, nechaj to zatial tak.
Ja by som osobne na tvojom mieste zrušila DNP, momentálne to význam nemá. Ak tak založiť v prípade ochorenia a ísť na novú PN, ktorá bude rátaná z DNP. Aj to zatial platí do konca roka.
0 0
janullikLE janullikLE

janullikLE je offline (nepripojený) janullikLE

preco mam zrusit DNP? ved pocas PN budem oslobodena on jeho platenia, co mam tych 15€
po skonceni PN ktoru budem cerpat max 2 mesiace si to budem platit dalej ak nenastanu zmeny
a po skonceni PN sa zaevidujem na UP a budem poberat podporu
ci neuvazujem spravne???
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

janullikLE Pozri príspevok
preco mam zrusit DNP? ved pocas PN budem oslobodena on jeho platenia jedine v prípade, že PN bude vyplácaná z DNP, vtedy nemusíš platiť. Ak nebude vyplácaná z DNP tak aj počas PN si povinná platiť
, co mam tych 15€
po skonceni PN ktoru budem cerpat max 2 mesiace si to budem platit dalej ak nenastanu zmeny
a po skonceni PN sa zaevidujem na UP a budem poberat podporu ano po skončení PN aktak budeš čerpať podporu, o dva mesiace teda niekedy začiatkom decembra ak sa zaeviduješ na UP, kým si vybeháš všetko .. tak bude koniec decembra a kedy chceš využiť toto DNP lebo ak schvália zákon tak ako je návrh, tak k 31.12.2011 Ti DNP povinne zanikne. Takže technicky budeš platiť 3 mesiace DNP v podstate zbytočne.

Ak by si teraz zrušila DNP, šla na PN a v decembri na UP a náhodou by si v decembri ochorela tak pred návštevou lekára by som si znova založila DNP a šla na platenú PN.

ci neuvazujem spravne???
v texte.
0 0
janullikLE janullikLE

janullikLE je offline (nepripojený) janullikLE

preco mam zrusit DNP? ved pocas PN budem oslobodena on jeho platenia,co mam tych 15€
jedine v prípade, že PN bude vyplácaná z DNP, vtedy nemusíš platiť. Ak nebude vyplácaná z DNP tak aj počas PN si povinná platiť
toto este do piatku zistim z coho bude PN vyplacana ci z DNP alebo nie a dam vediet aby ste boli aj vy informovany

po skonceni PN ktoru budem cerpat max 2 mesiace si to budem platit dalej ak nenastanu zmeny
a po skonceni PN sa zaevidujem na UP a budem poberat podporu
ano po skončení PN aktak budeš čerpať podporu, o dva mesiace teda niekedy začiatkom decembra ak sa zaeviduješ na UP, kým si vybeháš všetko .. tak bude koniec decembra a kedy chceš využiť toto DNP lebo ak schvália zákon tak ako je návrh, tak k 31.12.2011 Ti DNP povinne zanikne. Takže technicky budeš platiť 3 mesiace DNP v podstate zbytočne.
DNP som si zacala platit kvoli materskej aby som mala lepsiu,cize planovala som ju vyuzit ked otehotnejem, no zatial sa nedari zrejme kvoli zdenskym zdrav.problemom a stitnej zlaze...a viem ze narok na jeho vyplatenie budem mat az po uplynuti doby 270 dni, preto som si to zacala platit zavcasu, lebo ak vraj zacnes platit uz pocas tehotenstva nestihnes tu dobu 270 dni a nebudem mat na to narok
takze ak schvalia ten zakon 31.12 tak mi to zanikne a uz mi to ani nebude vyplatene? cize pridem o tie peniaze a v podstate si to platim zbytocne??


Ak by si teraz zrušila DNP, šla na PN a v decembri na UP a náhodou by si v decembri ochorela tak pred návštevou lekára by som si znova založila DNP a šla na platenú PN.
ci neuvazujem spravne???
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ano ako píšeš, ak to schvália tak Ti to DNP čo teraz platíš k vyššej materskej nepomôže.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

janullikLE Pozri príspevok
pojdem to este zistit na soc.poistovnu, ze z coho budu vypocitavat PN ci z DNP alebo zo zamestnania v OL dam vam potom vediet, posnasim sa este tento tyzden

..
keď už chceš zisťovať ... hneď teraz mailom napíš dotaz na SP ... ja by som na pobočku určite nechodila! Odskúšané je pravda, že do piatku asi odpoveď nebude ... ale možno do stredy áno - neviem ? (dovtedy máš čas). aspoň mne odpovedali celkom rýchlo ..
0 0
Načítať ďalšie