Zavrieť

Porady

vypoved-ochranna doba-marodka

potrebujem surne info...
21.9 som dostala vypoved z reorganizacnych dovodov tohto casu do 30.9 mi dal cerpat dovolenku a k 1.10 mam vypoved, do podpory mi chyba 63 dni, zacala som si patiti dobrovolne pripoistenie v nezamestnanosti zrobila som dobre?, ked sa v ochrannej dobre dam na PN len pocas tej doby co mi chybaj tych 63 dni mozem vyuzit marodku? potom sa dam vypisat a zaeviduje sa na urad prace a poziadam o podporu. ide mi o to ci v tom case zaciatku PN mi moze prist na kontrulu este zamestnavatel tych 10 dni? ako casto chodia kontroly zo soc. poistovne ci je PN opravnena? mam znameho co je PN 6 mesiacov a nemal ani jednu kontrolu. ci moze zamestnavatel este dodatocne poziadat soc.poistovnu o namatkou kontolu svojho zamestnanca alebo on s tym uz nema po uplynuti tych 10 dni nic spolocne? kolko dni plati zamestnavatel PN svoju zamestnacovi tych 10 dni? ten isty pripad ma moja exkolegyna s tym rozdielom ze ona uz ma narok na podporu, mozme teda vyuzit marodku este v tej ochrannej letote 7 dni?
este by som sa chcela info ze co sa deje v pripade ak pocas PN mi pride kontrola a nezastihne ma "lezat v posteli" v pripade zo strany zamestnavatela a dalej v pripade zo soc. poistovne
vdaka za info
Naposledy upravil Dav : 28.09.11 at 15:42
Usporiadat
gypsynka gypsynka

gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac
Som v štátnej správe a v zmluve je to formulované približne tak, že pracovný pomer je na dobu určitú, najneskôr do obsadenia štátnozamestnaneckého miesta, najviac do 8.7.2012. Takže predpokladám, že tá pani sa mala vrátiť z materskej 8.7., ale vracia sa 12.3. Takže mám tú smolu, že som na dobu určitú a ešte aj v skúšobnej dobe.
0 0