Zavrieť

Porady

vypoved-ochranna doba-marodka

potrebujem surne info...
21.9 som dostala vypoved z reorganizacnych dovodov tohto casu do 30.9 mi dal cerpat dovolenku a k 1.10 mam vypoved, do podpory mi chyba 63 dni, zacala som si patiti dobrovolne pripoistenie v nezamestnanosti zrobila som dobre?, ked sa v ochrannej dobre dam na PN len pocas tej doby co mi chybaj tych 63 dni mozem vyuzit marodku? potom sa dam vypisat a zaeviduje sa na urad prace a poziadam o podporu. ide mi o to ci v tom case zaciatku PN mi moze prist na kontrulu este zamestnavatel tych 10 dni? ako casto chodia kontroly zo soc. poistovne ci je PN opravnena? mam znameho co je PN 6 mesiacov a nemal ani jednu kontrolu. ci moze zamestnavatel este dodatocne poziadat soc.poistovnu o namatkou kontolu svojho zamestnanca alebo on s tym uz nema po uplynuti tych 10 dni nic spolocne? kolko dni plati zamestnavatel PN svoju zamestnacovi tych 10 dni? ten isty pripad ma moja exkolegyna s tym rozdielom ze ona uz ma narok na podporu, mozme teda vyuzit marodku este v tej ochrannej letote 7 dni?
este by som sa chcela info ze co sa deje v pripade ak pocas PN mi pride kontrola a nezastihne ma "lezat v posteli" v pripade zo strany zamestnavatela a dalej v pripade zo soc. poistovne
vdaka za info
Naposledy upravil Dav : 28.09.11 at 15:42
Usporiadat
gypsynka gypsynka

gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac
A keď sa stihnem zaregistrovať a zároveň aj vypísať 1.12? Práve kvôli úprave výšky podpory by som sa chcela zaevidovať ešte tohto roku.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

gypsynka Pozri príspevok
A keď sa stihnem zaregistrovať a zároveň aj vypísať 1.12? Práve kvôli úprave výšky podpory by som sa chcela zaevidovať ešte tohto roku.
Nedá sa v jeden deň. Na začiatok PN-ky máš 7 KD. Podstatné je kedy si sa zaevidovala na UP - nie kedy ti začnú dávku v nezamestnanosti vyplácať.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Gypsinka, odkedy ti začala plynúť výpovedná doba ?
0 0
gypsynka gypsynka

gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac
Nemám výpovednú dobu, výpoveď je dohodou z organizačných dôvodov k 30.11. s trojmesačným odstupným.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

gypsynka Pozri príspevok
Nemám výpovednú dobu, výpoveď je dohodou z organizačných dôvodov k 30.11. s trojmesačným odstupným.
Myslela som, že ak bola výpoveď doručená po 1.9., mohla si skončiť k 30.9. (s nárokom na odstupné) a isť sa liečiť skôr.
0 0
gypsynka gypsynka

gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac
Takže to môžem urobiť tak, že 1.12 sa zaevidujem a 2.12. sa dám vypísať? Chcela som len vedieť,či sa mi posunie doba poberania podpory, keď už som zaevidovaná na ÚP, alebo sa to posúva len vtedy, keď sa dám vypísať ešte v pracovnom pomere.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Tak ako píšeš je to dobre, podpora sa ti bude potom rátať podla pravidiel platných v roku 2011.

Teda zaevidovať na UP a potom ísť na PN do 7 dní od skončenia PP.
0 0
gypsynka gypsynka

gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac
Ďakujem vám veľmi pekne za odpovede.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

gypsynka Pozri príspevok
Takže to môžem urobiť tak, že 1.12 sa zaevidujem a 2.12. sa dám vypísať? Chcela som len vedieť,či sa mi posunie doba poberania podpory, keď už som zaevidovaná na ÚP, alebo sa to posúva len vtedy, keď sa dám vypísať ešte v pracovnom pomere.
ano, posunie.
0 0
gypsynka gypsynka

gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac
Samozrejme, najradšej po maródke by som hneď išla znovu do práce a ÚP celkom obišla, ale tu na východe neviem, kedy nájdem niečo nové.
0 0
gypsynka gypsynka

gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac
Chcem sa ešte opýtať jednu vec. Ak sa nezaevidujem na ÚP, ale dám sa v rámci 7-dňovej ochrannej lehoty vypísať a až po maródke sa pôjdem evidovať na ÚP, vyplývajú z toho pre mňa nejaké povinnosti, čo sa týka platieb? Počula som, že si v takom prípade budem musieť sama platiť tých 47 eur ZP. A koho píše lekár na potvrdenie o PN, keď už nemám zamestnávateľa?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

bývalého ZĽ ti napíše lekár, veď si v ochr. dobe.....
áno, musíš si doplatiť ZP, ale to sa počíta tých za celý mesiac, .....nie za pár dní.....
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Mila123 Pozri príspevok
bývalého ZĽ ti napíše lekár, veď si v ochr. dobe.....
áno, musíš si doplatiť ZP, ale to sa počíta tých za celý mesiac, .....nie za pár dní.....
Nesuhlasim.
Ak sa nezaeviduje na UP ale pojde na PN v ochrannej lehote 7 dni a tuto skutocnost nahlasi v ZP, je pocas PN platitelom ZP stat a ona dopati len tych par dni od ukoncenia PP do zaciatku PN. Na tie sa musi prihlasit v ZP ako dobrovolne poistena osoba. Kolko zaplati sa pocita pomerne k poctu dni v mesiaci, teda nebude platit celych 47 EUR, ale napr za 2 dni 47/3*2
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ivka70 Pozri príspevok
Nesuhlasim.
Ak sa nezaeviduje na UP ale pojde na PN v ochrannej lehote 7 dni a tuto skutocnost nahlasi v ZP, je pocas PN platitelom ZP stat a ona dopati len tych par dni od ukoncenia PP do zaciatku PN. Na tie sa musi prihlasit v ZP ako dobrovolne poistena osoba. Kolko zaplati sa pocita pomerne k poctu dni v mesiaci, teda nebude platit celych 47 EUR, ale napr za 2 dni 47/3*2
Ivi, ja s tebou súhlasím, myslela som doplatok za tých pár dní, keď sa nenahlási na UP.....
ja som odpovedala na jej otázku....
0 0
gypsynka gypsynka

gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac
Čiže ak mi pracovný pomer skončil dnes a od zajtra by som sa dala vypísať, nemusím nič doplácať?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

áno, budeš bez doplatku voči ZP.....
0 0
gypsynka gypsynka

gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac
Tak nakoniec som sa ani nedoliečila a už 9. januára som znovu nastúpila do práce, síce len za 444 eur hrubé, ale aj to je niečo. Ešte raz vám ďakujem za rady.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

gypsynka Pozri príspevok
Tak nakoniec som sa ani nedoliečila a už 9. januára som znovu nastúpila do práce, síce len za 444 eur hrubé, ale aj to je niečo. Ešte raz vám ďakujem za rady.
Super
0 0
gypsynka gypsynka

gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac
A už som tu zas dievčatá. K 12.3. mám zase výpoveď, lebo sa predčasne vrátila pani z materskej. Ale teraz mám ten problém, že neviem, či pri zmluve na zastupovanie (čo ma tiež obabrali, pretože bolo povedané, že nastupujem na stále miesto) platí tiež ochranná doba. 1. príklad, keby som sa dala vypísať napríklad 1.3. tak si myslím, že aj tak mi môžu dať výpoveď, lebo vlastne som ešte v rámci 3-mesačnej skúšobnej doby. 2. príklad - keď sa dám vypísať 13.3. vzťahuje sa na mňa 7-dňová ochranná lehota? To znamená, bude za mňa odvody do zdravotnej poisťovne platiť štát, alebo si ich budem musieť hradiť sama? Ďakujem za rýchle odpovede.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ako máš stanovenú prac. zmluvu? na dobu určitú?
0 0
Načítať ďalšie