Zavrieť

Porady

spoločné zariadenia bytového domu

Je elektrický vrátnik jednoznačne spoločným zariadením bytového domu?
Výmena klasickej tlačidlovej súpravy pre 8 bytov bola v schválenom pláne údržby a opráv na rok 2011. Uznesením zhromaždenia bol predseda SVB zaviazaný uzatvoriť dohodu s realizátorom. V mojom vyjadrení k uzneseniu som namietal, že vybraný realizátor nemá živnostenské oprávnenie (žiadne) a že zasahuje do elektroinštalácie domu (vyhradené zariadenenie), mimo zhromaždenia sa ostatní siedmi spoluvlastníci rozhodli takýmto partizánskym spôsobom o realizácii "mimo" spoločenstvo, bez akejkoľvek dohody, o platbe "keš" (poskladali sa na to ...) a ako trest ma jednoducho odmietli pripojiť. Samozrejme že konštrukčne kompaktný nový elektronický vrátnik je zabudovaný v pôvodnom mieste tlačidlovej súpravy a je pripojený na spoločný elektromer. To mi spôsobuje čoraz väčšie problémy resp. dokonca škody: doručovanie zásielok, návštevy a pod.
Napriek mojím protestom si nedajú vysvetliť že je to "spoločné zariadenie domu"; dokonca že sa tým dokonca porušujú príslušné zákony o BOZP (aktualizácia dokumentácie resp. revízia elektroinštalácie ...). Dokumentácia k elektroinštalácii domu (projekt) pritom vôbec neexistuje (postavený v roku 1975, užívacie povolenie od roku 1981) resp. doteraz nebola urobená ani jedna revízia elektroinštalácie.
Za vrchol inzitnosti pokladám ich písomnú informáciu, že oni jednoducho zrušili uvedenú položku v schválenom pláne opráv. Keďže to nebolo v rámci uznesenia zo zhromaždenia SVB, nemám možnosť obrátiť sa v zmysle Zákona o vlastníctve bytov a ... na súd.
Mám inú možnosť ako sa voči tomu právne brániť?
Naposledy upravil degeorgi : 14.01.12 at 10:39 Dôvod: podrobnejšie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    To čo je pred vchodom je spoločné signalizačné zariadenie, ktoré vlastník používa len v krajných prípadoch, má vlastný kľúč. Využívajú ho všetci, ktorí idú na navštevu. Môžu použiť všetky zvončeky, aby im bolo otvotrné vrátnikom, nevráti ich?

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    dali ste ho namontovať zo spoločných peňazí ? V každom prípade, je spoločný. Ak si však niekto namontoval len pre svoje účely a slúži len pre ten byt, nie je to spoločné zariadenie. Pre jeho montáž však potrebuje súhlas, lebo ho montoval na spoločnú stenu.

    Semetrika1 je offline (nepripojený) Semetrika1

    Semetrika1
    Môžeš sa obrátiť na súd, pretože sú porušené Tvoje práva. Predsa je to aj Tvoje vlastníctvo. Tým, že Ťa odmietli napojiť obmedzili Tvoje vlastnícke práva. To, že si nesúhlasil s namontovaním a oni sa na to poskladali je iný problém, ale to, že sa máš teraz obmedzené vlastnícke práva môže byť dôvod na podanie žaloby na súd. Keby Ťa boli prehlasovali a kúpilo sa zariadenie z fondu opráv, tak by si nemal žiadmu možnosť iba s tým súhlasiť. Vtedy by Ti vrátnika museli namontovať zo zákona.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    degeorgi Pozri príspevok
    Je elektrický vrátnik jednoznačne spoločným zariadením bytového domu?
    ...je...
    Výmena klasickej tlačidlovej súpravy pre 8 bytov bola v schválenom pláne údržby a opráv na rok 2011. Uznesením zhromaždenia bol predseda SVB zaviazaný uzatvoriť dohodu s realizátorom. V mojom vyjadrení k uzneseniu som namietal, že vybraný realizátor nemá živnostenské oprávnenie (žiadne) a že zasahuje do elektroinštalácie domu (vyhradené zariadenenie), mimo zhromaždenia sa ostatní siedmi spoluvlastníci rozhodli takýmto partizánskym spôsobom o realizácii "mimo" spoločenstvo, bez akejkoľvek dohody, o platbe "keš" (poskladali sa na to ...) a ako trest ma jednoducho odmietli pripojiť.
    ...neplatil si , nezapojený si ...
    ...nooo Bóóóóže ......šak si zavolaj ( ak sám nevieš ) fuškára a tie dva drôtiky si zapoj ..

    Samozrejme že konštrukčne kompaktný nový elektronický vrátnik je zabudovaný v pôvodnom mieste tlačidlovej súpravy a je pripojený na spoločný elektromer. To mi spôsobuje čoraz väčšie problémy resp. dokonca škody: doručovanie zásielok, návštevy a pod.
    Napriek mojím protestom si nedajú vysvetliť
    ...proti vetru sa onačiť nedá...
    Blbí lidi , taky lidi...

    že je to "spoločné zariadenie domu"; dokonca že sa tým dokonca porušujú príslušné zákony o BOZP (aktualizácia dokumentácie resp. revízia elektroinštalácie ...). Dokumentácia k elektroinštalácii domu (projekt) pritom vôbec neexistuje (postavený v roku 1975, užívacie povolenie od roku 1981) resp. doteraz nebola urobená ani jedna revízia elektroinštalácie.
    ...ono raz niekto príde ...potom to bude o niečom inom ...
    ...ešte aj na pokutu pôjde z Tvojho...

    Za vrchol inzitnosti pokladám ich písomnú informáciu, že oni jednoducho zrušili uvedenú položku v schválenom pláne opráv. Keďže to nebolo v rámci uznesenia zo zhromaždenia SVB, nemám možnosť obrátiť sa v zmysle Zákona o vlastníctve bytov a ... na súd.
    Mám inú možnosť ako sa voči tomu právne brániť?
    ...inak poviem ...

    Spoločné zariadenia sú aj zámky na vchodových dverách ....

    JA som sa rozhodol ....zdôrazňujem JA ...že vymením zámky - FAB vložky na vchodových dverách...jeden kľúč bude kompatibilný na dve vložky...
    ...a žiadne schôdzovanie , len som dal dotazník ( návratku ) každému do ruky , že koľko kľúčov si bude domácnosť priať ...platí každý cash , bez pardonu..
    Dôvod - predsa je nemysliteľné , že jedna domácnosť si objedné 2 kľúče a druhá 5 kľúčov....ešte radi môžu byť , že im to až domov donesiem , inak by každý dostal iba jeden kus a nech si už každý potom behá do brusičstva ...

    Tiež to nebolo v nejakom uznesení a ani schválené na schôdzi...


    ...a súdy ???...tie majú iné problémy , to radšej do Olcnavy na lampáreň zbehni...

    degeorgi je offline (nepripojený) degeorgi

    degeorgi
    OK
    Pointa je v tom, že ja som jednoznačne s uznesením o výbere realizátora a o podmienkach dodávky / montáže súhlasil ...
    Keďže som bol vyzvaný aby som vyjadril svoj názor, tak som to, keďže sa v problematike odborne vyznám, aj urobil. Takže nič nebránilo financovať to z fondu opráv, tak ako to píšeš ....

    Semetrika1 je offline (nepripojený) Semetrika1

    Semetrika1
    Myslím, že riešenie s jedným zamkom je výborné. My v bloku máme takto riešené vchody. Aj tak si myslím, že na požiadanie musia vlastníci zapojiť každý byt. Kontroly sú povinne predpísané, takže, ak bude niečo v nesúlade s bezpečnosťou, ťak to jednoducho odpoja.

    spoločné zariadenia bytového domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.