Zavrieť

Porady

Aké daňové priznanie

Dobrý deň, prosím o radu, aký typ DP mám vypísať, ak priateľka mala príjmy zo závislej činnosti ale zároveň si otvorila živnosť. Zo živnosti nemá žiaden príjem,lebo ochorela a nestihla rozbehnúť podnikanie. Keďže má pridelené IČO a DIČ mám aj napriek nulovým príjmom vypísať DP typ B, alebo stačí len "A". A ešte jedna otázka: Na podnikanie dostala dotáciu z UP vo výške 4000,-€. Túto podľa nej nemá dávať do DP, lebo z nej ešte nestihla čerpať. Nechcem niečo zaúčtovať zle.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    maria58 Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o radu, aký typ DP mám vypísať, ak priateľka mala príjmy zo závislej činnosti ale zároveň si otvorila živnosť. Zo živnosti nemá žiaden príjem,lebo ochorela a nestihla rozbehnúť podnikanie. Keďže má pridelené IČO a DIČ mám aj napriek nulovým príjmom vypísať DP typ B, alebo stačí len "A". A ešte jedna otázka: Na podnikanie dostala dotáciu z UP vo výške 4000,-€. Túto podľa nej nemá dávať do DP, lebo z nej ešte nestihla čerpať. Nechcem niečo zaúčtovať zle.
    Ďakujem.
    Žiadne výdavky nemala ? A čo preddavky na zdr.poistenie ?

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    ak nemala žiadne príjmy z podnikania, podá DP typ A.. na dú pošle list, že nemala žiadne príjmy..
    dotáciu nebude dávať do príjmu za 2011..

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ewita888 Pozri príspevok
    ak nemala žiadne príjmy z podnikania, podá DP typ A.. na dú pošle list, že nemala žiadne príjmy..
    dotáciu nebude dávať do príjmu za 2011..
    Evi, v takom to prípade by som podala DP typu B - už len kvoli výkazu o majetku. Dotáciu a hotovosť (na účte alebo v pokladni), treba niekde zaevidovať ...Ako jej budú sedieť záväzky a hotovosť vo VoMaZ v nasl. kal.roku ?

    maria58 je offline (nepripojený) maria58

    maria58
    Ďakujem pekne za rýchlu odpoveď, už môžem vypísať DP. Preddavky na ZP neplatila,lebo platila z príjmu zo hzáv.činnosti a následne je na PN.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    maria58 Pozri príspevok
    Ďakujem pekne za rýchlu odpoveď, už môžem vypísať DP. Preddavky na ZP neplatila,lebo platila z príjmu zo hzáv.činnosti a následne je na PN.
    Bol počas PN-ky súbeh podnikania aj zamestnania ?

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    veronikasad Pozri príspevok
    Evi, v takom to prípade by som podala DP typu B - už len kvoli výkazu o majetku. Dotáciu a hotovosť (na účte alebo v pokladni), treba niekde zaevidovať ...Ako jej budú sedieť záväzky a hotovosť vo VoMaZ v nasl. kal.roku ?
    Veronika, načo?? a keby robila paušál? /myslím keby nebrala dotáciu a bol by takýto prípad../

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ewita888 Pozri príspevok
    Veronika, načo?? a keby robila paušál? /myslím keby nebrala dotáciu a bol by takýto prípad../
    Keby nebrala dotáciu, súhlasím. Ak si neuplatní paušál, čím by dotáciu zdanila, mala by viesť účtovníctvo, aj keď nemala zdanitelné príjmy.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    veronikasad Pozri príspevok
    Keby nebrala dotáciu, súhlasím. Ak si neuplatní paušál, čím by dotáciu zdanila, mala by viesť účtovníctvo, aj keď nemala zdanitelné príjmy.
    veď účto áno, ale podať DP sa mi zdá zbytočné..

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ewita888 Pozri príspevok
    veď účto áno, ale podať DP sa mi zdá zbytočné..
    A s výkazom o majetku čo urobíš ? Ako ti bude nadväzovať budúci rok ?

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    veronikasad Pozri príspevok
    A s výkazom o majetku čo urobíš ? Ako ti bude nadväzovať budúci rok ?
    ja neviem, ale nedá sa tak,ako pri prechode z paušálu? /len uvažujem../

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ewita888 Pozri príspevok
    ja neviem, ale nedá sa tak,ako pri prechode z paušálu? /len uvažujem../
    Možno dá, ale ja si nikdy nekomplikujem život, keď nemusím. Písať listy na DU, do ZP a na UP sa mi naozaj nechce.

    kaba je offline (nepripojený) kaba

    kaba
    Dobrý deň, aké daňové priznanie podať za rok 2011, keď celý rok bola pozastavená živnosť, bol len príjem z pracovného pomeru. Pozastavená živnosť je od roku 2009. Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.