Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru z EU a DPh neviem si rady

Dobry den prajem, dnes som volal na danovy urad Kosice a dal som im jednu otazku. Som Szco. Neplatca DPH. Kupil som v UK tovar z veľkoobchodu cez kreditnu kartu na firmu v hodnote 150 euro tovar mi dosiel no na fakture je v kolonke dph suma 0%. Mam dph odviest alebo nie ak ano ako a za aky cas. Na druhej strane ticho, Neviem. Prepojim Vas. Cakam. Prepojili ma asi 7x. Nikto mi neporadil. Skusil som iny urad poradil som podobne. Este ked pises prikladam podotazku. Ako neplatca pokial kupim tovar v polsku mam ho kupovat v polsku z dph alebo bez dph???

Za hocjaku odoved velmi pekne dakujem

Franco
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    franco24 Pozri príspevok
    Dobry den prajem, dnes som volal na danovy urad Kosice a dal som im jednu otazku. Som Szco. Neplatca DPH. Kupil som v UK tovar z veľkoobchodu cez kreditnu kartu na firmu v hodnote 150 euro tovar mi dosiel no na fakture je v kolonke dph suma 0%. Mam dph odviest alebo nie ak ano ako a za aky cas. Na druhej strane ticho, Neviem. Prepojim Vas. Cakam. Prepojili ma asi 7x. Nikto mi neporadil. Skusil som iny urad poradil som podobne. Este ked pises prikladam podotazku. Ako neplatca pokial kupim tovar v polsku mam ho kupovat v polsku z dph alebo bez dph???

    Za hocjaku odoved velmi pekne dakujem

    Franco
    pre začiatok "volaj číslo" 222-2004-7 (222 zákon o dph - z roku 2004 - § 7)

    Dovoz tovaru z EU a DPh neviem si rady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.