Zavrieť

Porady

ako správne schudnúť?

taký normálny chalan
Čaute.

Za 3 roky sa mi podarilo dosiahnuť "krásnych svinkských" 121 kg (výška 186cm) a to z 85 kg . Spolu s manželkou sme úplne zmenili životný štýl z bežného jem 2x denne a jak zmyslov zbavený, na delím poctivo stravu, jem menšie dávky jedla, častejšie. Za relatívne krátku dobu sa nám podarilo zhodiť pekných pár kilogramov. Začali sme začiatkom apríla 2012 a k dnešnému dňu mám 112 kilogramov a manželka chudne rovnakým tempom. Cítime sa lepšie a chceme žiť zdravo, máme určené ciele hmotnostné aj čisto subjektívne osobné. Chcel by som sa tu poradiť, porozprávať či si len vymeniť skúsenosti s podobne "postihnutými" kamošmi ... Chcem povedať, že som šťastný s týmto novým životným štýlom a rád pokecám aj s inými.
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

je tu množstvo tém s touto problematikou....tak asi si nemusel zakladať novú...treba dať do poraďáckeho vyhľadávača čo hľadáš....
napr.http://www.porada.sk/t175849-nezerem.html a xy iných.....
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
9 KILOGRAMOV !!!!! za 21 dní ??? Neverím !!!!!
0 0
MIRCO1972 MIRCO1972

MIRCO1972 je offline (nepripojený) MIRCO1972

som jeden MIRCO
Tak toto je téma ako ušitá pre mňa a moju ženu. Práve včera sme si povedali že začneme niečo so sebou robiť. Tiež sa motám okolo 120 kg a je to strašné. Manželka je na tom o niečo lepšie ako ja no nič slávne. Objednal som dve knihy od Kataríny Skybovej, hádam nám pomôžu v začiatkoch. Dnes sme skúšali prvé raňajky a obed z tej knihy. V pekárničke som si upiekol celozrnný chlebík.

Držím prsty Markus Quo aby ste v tom vytrvali.


MIRCO1972
1 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Markus Quo,
tento úbytok váhy sa Ti podaril len úpravou stravy, alebo aj nejaký pohyb si pridal?
9kg za 21 dní... klobúk dole, len vydrž a pokračuj !
A koľko zišla manželka? Ženský metabolizmus je predsa len iný, ako ten mužský...
0 0
Markus Quo Markus Quo

Markus Quo je offline (nepripojený) Markus Quo

taký normálny chalan
ja sa ospraveďlňujem ... opravím na úplne presné údaje ... s delenou stravou sme začali spolu s manželkou 3.4. ja som mal vtedy 118 a žena 108 ... k 14.4. som mal 115,2 a manželka 105,1 ... posledné váženie bolo včera 20.4. ja 112,4 a manželka 102,1 ... takže je to 6 kg za 17 dní.
0 0
Markus Quo Markus Quo

Markus Quo je offline (nepripojený) Markus Quo

taký normálny chalan
MIRCO1972 Pozri príspevok
Tak toto je téma ako ušitá pre mňa a moju ženu. Práve včera sme si povedali že začneme niečo so sebou robiť. Tiež sa motám okolo 120 kg a je to strašné. Manželka je na tom o niečo lepšie ako ja no nič slávne. Objednal som dve knihy od Kataríny Skybovej, hádam nám pomôžu v začiatkoch. Dnes sme skúšali prvé raňajky a obed z tej knihy. V pekárničke som si upiekol celozrnný chlebík.

Držím prsty Markus Quo aby ste v tom vytrvali.


MIRCO1972
MIRCO ... paráda. Aj ja Vám držím palce. Predtým ako sme sa dali s manželkou na tento štýl som bol rozhodnutý, čakal som len na moju polovičku ako sa rozhodne. Pred 2 mesiacmi sa nám narodila dcérka a robíme to hlavne pre ňu a jej zdravie. Zníženie váhy u nás nie je iba estetickou záležitosťou, ale hlavne praktickou. Keď bude malá chcieť bicyklovať, bude neskoro na znižovanie telesnej hmotnosti ... Kúpil som el. gril, parný hrniec a domácu pekárničku ... tiež si pečieme celozrnný chlebík, pretože zohnať ho je veľmi zložité ... Teším sa s Vami a veľmi Vám držíme palce ... dajte vedieť ako pokrokujete a keď budete chcieť, môžeme aj dáke recepty pomeniť
0 0
Markus Quo Markus Quo

Markus Quo je offline (nepripojený) Markus Quo

taký normálny chalan
danushka Pozri príspevok
Markus Quo,
tento úbytok váhy sa Ti podaril len úpravou stravy, alebo aj nejaký pohyb si pridal?
9kg za 21 dní... klobúk dole, len vydrž a pokračuj !
A koľko zišla manželka? Ženský metabolizmus je predsa len iný, ako ten mužský...
Máme malé mimčo a veľa chodíme na prechádzky ... ale zatiaľ som ešte nepridal inú pohybovú aktivitu. Doteraz sme so ženou "kysli" iba doma ... manželka prekročila 100 počas tehotenstva. Teraz som nebol úplne fit a do práce som jazdil autom, od mája (musím si ísť kúpiť kvalitnejšiu obuv) začínam chodiť do práce peši, mám to 3 1/2 km, takže denne 7 km + 10 hodín v práci na nohách jeden týždeň 5 dní, druhý 2 dni a počas voľna prechádzky s malou a veľké nákupy s 20kg batohom na chrbte ... niekedy som chodil všade peši, pred 3 rokmi sme si kúpili auto a tam som sa stratil ... išiel som aj 1 km autom ... zmenil som celý svoj život, od doby kedy sa mala narodiť moja dcérka ... Ďakujem za podporu ... a ešte odpoveď na poslednú otázku, s manželkou zatiaľ váha klesá úplne narovnako. /vyššie sa ospravedlňujem za chybný údaj/ začiatočná váha bola 118 kg (121 som mal v polovici marca) takže sme za 17 dní schudli obaja 6 kg ... vážime sa iba raz týždenne, kvôli motivácii (niečo ako "štedrovečerný efekt" pre malé deti)
2 0
Markus Quo Markus Quo

Markus Quo je offline (nepripojený) Markus Quo

taký normálny chalan
kto vie, aké sú ideálne hodnoty pomerov obsahu tuku, svalovej hmoty a vody v tele? Mám váhu ktorá to vie odmerať, aj si tie hodnoty zapisujem pri váženiach, ale nerozumiem im. Má to niečo spoločné s biometrickým indexom /BMI/?

K rýchlosti úbytku hmotnosti iba na základe zmeny stravovania sa. Čítal som, že rýchly úbytok telesnej hmotnosti je sprievodný jav pri delenej strave, vraj sa strata hmotnosti spomalí po schudnutí cca 10 kg ... budem priebežne dopĺňať údaje z váženia a dám vedieť, či je to mýtus alebo fakt.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ja potrebujem rýchlo zhodiť do 5 mája. Mám veľmi dôležité stretnutie v BA . Takže už tretí deň žerem iba kapustovú polievku a som taká nervózna, že som sa včera vykašľala aj na DPH a išla som spať, lebo by som bola išla aj klince pohltať. Dnes som porušila sušenými brusnicami, ale naozaj mi už od hladu "haprtili" všetky nervy. Ja strašne rada jem.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Melnick Pozri príspevok
Ja potrebujem rýchlo zhodiť do 5 mája. Mám veľmi dôležité stretnutie v BA . Takže už tretí deň žerem iba kapustovú polievku a som taká nervózna, že som sa včera vykašľala aj na DPH a išla som spať, lebo by som bola išla aj klince pohltať. Dnes som porušila sušenými brusnicami, ale naozaj mi už od hladu "haprtili" všetky nervy. Ja strašne rada jem.
aj ja ale nemôžem si to dovoliť.... tak jem čo môžem.... občas "uletím".... vieš, že kapustová nič nerieši.... je to len chvíľkové zníženie kalorickej dennej hodnoty....
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Melnick Pozri príspevok
Ja strašne rada jem.
Majočka, úplne Ti rozumiem!!!

Ja potrebujem zhodiť 15kg, hoci ma žiadne vážne stretnutie nečaká. Jediné vážne stretnutia, sú moje stretnutia s váhou a tam mi ,,haprtia" všetky nervy nielen pred spaním...
3 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Dani, ja keď sa stretnem v zrkadle, tak "haprtím" tiež celá.

Lujza: rieši to úbytok cca 6 kg a to znamená aspoň jeden zapnutý gombík na saku, za predpokladu, že sa nebudem príliš nadychovať.
1 0
Markus Quo Markus Quo

Markus Quo je offline (nepripojený) Markus Quo

taký normálny chalan
Melnick Pozri príspevok
Ja potrebujem rýchlo zhodiť do 5 mája. Mám veľmi dôležité stretnutie v BA . Takže už tretí deň žerem iba kapustovú polievku a som taká nervózna, že som sa včera vykašľala aj na DPH a išla som spať, lebo by som bola išla aj klince pohltať. Dnes som porušila sušenými brusnicami, ale naozaj mi už od hladu "haprtili" všetky nervy. Ja strašne rada jem.
dôležité je vedieť koľko chceš zhodiť. Moja manželka asi do minulého roka zastávala krédo ŽIJEM ABY SOM JEDLA, a nie JEM ABY SOM ŽILA. Ja po zhodení 6 kg vyzerám o čosi lepšie (musel som si na opasku urobiť 2 nové dierky), hlavu už nemá guľatú ako škrečok a vidno mi aj lícne kosti trošku avšak na manželke to ešte vidieť nie je. Vy ženy máte troška inú stavbu tela a tak aj tuk sa ukladá do iných partií.

S manželkou Ti veľmi držíme palce, možno Ti pomôže toto všetko. Obaja sme boli tuhí dlhoroční fajčiari, prestali sme vo februári 2011 a do dnes sme si nezapálili jedinú cigaretu /absťáky sme prekonali do mesiaca/, taktiež sme boli vášnivý jedlíci a zistili sme, že pri delenej strave sa vôbec ale vôbec nemusíš obmedzovať, dokonca sme ešte šťastnejší, pretože sme spoznali nové a nové recepty a každý deň prichádzame na nové a nové nápady. Takže žiadne kapustové polievky a na večeru iba chrúmať kaleráb nemusíš. Delená strava PRÍSNE zakazuje kávu, pili sme ju denne. Teraz sme bez nej a sme v pohode. Takže sa drž, pevnú vôľu ti želám a na začiatok skús http://www.delena-strava.sk/
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Markus Quo Pozri príspevok
dôležité je vedieť koľko chceš zhodiť. Moja manželka asi do minulého roka zastávala krédo ŽIJEM ABY SOM JEDLA, a nie JEM ABY SOM ŽILA. Ja po zhodení 6 kg vyzerám o čosi lepšie (musel som si na opasku urobiť 2 nové dierky), hlavu už nemá guľatú ako škrečok a vidno mi aj lícne kosti trošku avšak na manželke to ešte vidieť nie je. Vy ženy máte troška inú stavbu tela a tak aj tuk sa ukladá do iných partií.

S manželkou Ti veľmi držíme palce, možno Ti pomôže toto všetko. Obaja sme boli tuhí dlhoroční fajčiari, prestali sme vo februári 2011 a do dnes sme si nezapálili jedinú cigaretu /absťáky sme prekonali do mesiaca/, taktiež sme boli vášnivý jedlíci a zistili sme, že pri delenej strave sa vôbec ale vôbec nemusíš obmedzovať, dokonca sme ešte šťastnejší, pretože sme spoznali nové a nové recepty a každý deň prichádzame na nové a nové nápady. Takže žiadne kapustové polievky a na večeru iba chrúmať kaleráb nemusíš. Delená strava PRÍSNE zakazuje kávu, pili sme ju denne. Teraz sme bez nej a sme v pohode. Takže sa drž, pevnú vôľu ti želám a na začiatok skús http://www.delena-strava.sk/
http://www.porada.sk/t5847-delena-strava.html
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Marcus - delená strava ? Niekoľkoročná priateľka a vlastne: spýtaj sa ma akú dietu som nedržala . Držala som VŠETKY Môj lekár mi povedal, že taký rozhasený metabolizmus ako mám ja sa tak často nevidí.
Ani som nevedela, že metabolizmus sa dá vidieť
Môj problém začal po treťom dieťati - nedala som dole ani kg a tým, že som prestala fajčiť ( niekedy som vyhúlila aj 30 denne ) som išla rapídne s váhou hore.
Nefajčím cca od r. 1985.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Markus Quo Pozri príspevok
dôležité je vedieť koľko chceš zhodiť. Moja manželka asi do minulého roka zastávala krédo ŽIJEM ABY SOM JEDLA, a nie JEM ABY SOM ŽILA. Ja po zhodení 6 kg vyzerám o čosi lepšie (musel som si na opasku urobiť 2 nové dierky), hlavu už nemá guľatú ako škrečok a vidno mi aj lícne kosti trošku avšak na manželke to ešte vidieť nie je. Vy ženy máte troška inú stavbu tela a tak aj tuk sa ukladá do iných partií.

S manželkou Ti veľmi držíme palce, možno Ti pomôže toto všetko. Obaja sme boli tuhí dlhoroční fajčiari, prestali sme vo februári 2011 a do dnes sme si nezapálili jedinú cigaretu /absťáky sme prekonali do mesiaca/, taktiež sme boli vášnivý jedlíci a zistili sme, že pri delenej strave sa vôbec ale vôbec nemusíš obmedzovať, dokonca sme ešte šťastnejší, pretože sme spoznali nové a nové recepty a každý deň prichádzame na nové a nové nápady. Takže žiadne kapustové polievky a na večeru iba chrúmať kaleráb nemusíš. Delená strava PRÍSNE zakazuje kávu, pili sme ju denne. Teraz sme bez nej a sme v pohode. Takže sa drž, pevnú vôľu ti želám a na začiatok skús http://www.delena-strava.sk/
ešte to by mi tak chýbalo, aby som bola bez kávy.... ja som na glykemickej strave, už 5-ty rok...
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Markus Quo Pozri príspevok
dôležité je vedieť koľko chceš zhodiť. Moja manželka asi do minulého roka zastávala krédo ŽIJEM ABY SOM JEDLA, a nie JEM ABY SOM ŽILA. Ja po zhodení 6 kg vyzerám o čosi lepšie (musel som si na opasku urobiť 2 nové dierky), hlavu už nemá guľatú ako škrečok a vidno mi aj lícne kosti trošku avšak na manželke to ešte vidieť nie je. Vy ženy máte troška inú stavbu tela a tak aj tuk sa ukladá do iných partií.

S manželkou Ti veľmi držíme palce, možno Ti pomôže toto všetko. Obaja sme boli tuhí dlhoroční fajčiari, prestali sme vo februári 2011 a do dnes sme si nezapálili jedinú cigaretu /absťáky sme prekonali do mesiaca/, taktiež sme boli vášnivý jedlíci a zistili sme, že pri delenej strave sa vôbec ale vôbec nemusíš obmedzovať, dokonca sme ešte šťastnejší, pretože sme spoznali nové a nové recepty a každý deň prichádzame na nové a nové nápady. Takže žiadne kapustové polievky a na večeru iba chrúmať kaleráb nemusíš. Delená strava PRÍSNE zakazuje kávu, pili sme ju denne. Teraz sme bez nej a sme v pohode. Takže sa drž, pevnú vôľu ti želám a na začiatok skús http://www.delena-strava.sk/
...každý má ten svoj názor ......ale s niektorými myšlienkami nesúhlasím ...

...a delená strava ????

...šak vyprážaný rezeň v jednej miestnosti , zemiaky v tej druhej a príloha nejaká v tej tretej ...
...he , že jak sa ešte pri tom jeden nabehá , aby jedlo bolo ešte teplé konzumované ....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

danushka Pozri príspevok
Majočka, úplne Ti rozumiem!!!

Ja potrebujem zhodiť 15kg, hoci ma žiadne vážne stretnutie nečaká. Jediné vážne stretnutia, sú moje stretnutia s váhou a tam mi ,,haprtia" všetky nervy nielen pred spaním...
danuš veľmi jednoducho zrozumiteľne popísané ako sa stravovať....je to princíp mojeho stravovania....
http://www.kucharky.sk/knihy/dalsie-...FYIu3wodPn1m8w
1 0
Markus Quo Markus Quo

Markus Quo je offline (nepripojený) Markus Quo

taký normálny chalan
Melnick Pozri príspevok
spýtaj sa ma akú dietu som nedržala . Držala som VŠETKY
Moja svokra je presne taký prípad ako si aj Ty. Celý život samé diéty, s manželkou sme spolu práve 4 roky ... len za túto dobu svokra držala delenú stravu, rapídne diéty /názvy si nepamätám/, mierne diéty, pár mesiacov vyváženú stravu /ktorá je dobrá ale náročná finančne, časovo aj psychicky/. Medzitým všetkým bolo, ale však svadba, veľká noc, vianoce, ten má narodeniny, tá má to a tak ďalej, a presviedčanie sa o tom, že nemusí predsa stále tak trpieť u nej spôsobilo, že má pre mňa fakt neuveriteľnú hmotnosť a skutek utek ... je to smutné, ale je to tak. Ja keď mám cieľ, tak idem za ním a idem za ním naplno, keď sa rozhodnem ísť na túru tak sa nevrátim na pol ceste, keď sa idem korčuľovať tak sa neotočím na schodisku s myšlienkou že kašlem na to. Všetko ide, keď sa chce. Ja keď som zbadal na váhe číslo 121 kg tak sa vo mne spustil poplach. Ten poplach sa skončí, keď dosiahnem môj cieľ, ako vo všetkom.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Markus Quo Pozri príspevok
kto vie, aké sú ideálne hodnoty pomerov obsahu tuku, svalovej hmoty a vody v tele? Mám váhu ktorá to vie odmerať, aj si tie hodnoty zapisujem pri váženiach, ale nerozumiem im. Má to niečo spoločné s biometrickým indexom /BMI/?

K rýchlosti úbytku hmotnosti iba na základe zmeny stravovania sa. Čítal som, že rýchly úbytok telesnej hmotnosti je sprievodný jav pri delenej strave, vraj sa strata hmotnosti spomalí po schudnutí cca 10 kg ... budem priebežne dopĺňať údaje z váženia a dám vedieť, či je to mýtus alebo fakt.
......aj zastaví..... šport aký?prvé kilá idú vždy rýchlo......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať