Zavrieť

Porady

dan z nehnutelnosti po kolaudacii

dobry den,poprosim vas o radu,ako postupovat v mojej situacii.
4.11.2011 sme skolaudovali dom,kolaudacne rozhodnutie bolo pravoplatne 28.11.2011,pricom supisne cislo nam bolo pridelene s pravoplatnostou od 02,12,2011 a kataster tuto skutocnost zapisal dna 7.2.2012.
31.1.2012 som podavala dan.priznanie na dan z nehnutelnosti za rok 2011, pricom s ohladom na to,ze v katastri este udaje o dome neboli zapisane, dom som do priznania neuvadzala (vychadzala som z toho,ze pre vyplnenie dan.priznania sa vychadza z udajov v katastri). do priznania som vsak neuviedla ani stavbu, nakolko tato bola uvedena v dan.priznani za rok2010.uviedla som tam len novopostavenu garaz (teda to,co sa oproti poslednemu danovemu priznaniu zmenilo a zaroven to bolo aj zapisane v katastri).momentalne ma obec vyzvala k naprave s tym,ze je nutne do priznania uviest aj skolaudovany dom(nie teda stavbu), aj napriek tomu,ze k 31.12.2012 dom v katastri ako rodinny dom so supis.cislom este nebol zapisany. z coho mam teda vychadzat pri vyplnenidan.priznania? z pravoplatnych dokumentov alebo zo stavu v katastri? v pouceni k danovemu priznaniu je uvedene, ze "na uvedenie vymery, druhu alokalizacie pozemku je smerodajny udaj v katastri nehnutelnosti" , obec je vsak ineho nazoru.. dakujem za rady a odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    dan z nehnutelnosti po kolaudacii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.