Zavrieť

Porady

Ako správne napísať výdavkový pokladničný doklad.

Poraďte mi, ako Vy vypisujete svoj výdavkový PD:
na doklade o zaplatení v kase sú napísané dve adresy:
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s., Mamateyova 17, P.O.BOX 41, 85005 Bratislava 55,
Pobočka: Hlavná činnosť 1 - Ružomberok.
Môže byť vypísaný VPD,
Vyplatené(komu): Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s., Pobočka: Hlavná činnosť 1 - Ružomberok,
platila som na pobočke v Ružomberku, je to správne?
A nemôžu byť napísané ani skratky firmy ani mesta, napriklad Všeob. zdrav poisť, a.s. ..... Ružomb. ?
Ďakujem ELYS.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Dotiahnem to už celkom do konca. Aspoň si overím svoje uvažovanie.

    Účtovný doklad na základe ktorého začneš účtovať je blok z Tesca. Tam máš všetky údaje o dodávateľovi. Výdaj peňazí z pokladne urobíš na základe VPD a tam napíšeš všetky údaje o sebe. Za protistranu už nemusíš prepisovať žiadne údaje z bloku. Stačí napísať napr. viď doklad, podľa dokladu, podľa súpisky, viď zmluva atď.

    V prípade, že nemáš prvotný účtovný doklad, tak si ho musíš vyrobiť. Bude to interný doklad a vtedy v ňom musíš presne uviesť údaje o obidvoch stranách.

    Predpokladám podľa reakcií, že takéto VPD, PPD v praxi normálne prechádzajú daňovou kontrolou, takže tak.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Myslis VPD tlačivo? Ak ano tak vyplatene komu piseme my napr. aj meno zamestnanca alebo konatela. Aj tak to moze byt.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Napíš tam podľa dokladov. Veď na tom doklade je všetko uvedené. Teda malo by byť.

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Ja to pre istotu ešte presne usmerním. marjankaj to myslel tak, že nepíšeš adresu obchodu, ale dáš tam napr. viď doklad, alebo podľa dokladu a priložíš doklad s ERP, alebo čo máš.

    Elys je offline (nepripojený) Elys

    Elys
    Nie. Mam napriklad blok z ERP z tesca: TESCO STORES SR a.s, ul, Nova 4 Bratislava,
    prevadzka: HM Tesco, Mytna 4, Ružomberok. Ja vypisujem všetko, ale myslis, že staci len adresa Prevadzka: ......Ružomberok, ked som tam nakupila?
    Diky Elys.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Elys Pozri príspevok
    Nie. Mam napriklad blok z ERP z tesca: TESCO STORES SR a.s, ul, Nova 4 Bratislava,
    prevadzka: HM Tesco, Mytna 4, Ružomberok. Ja vypisujem všetko, ale myslis, že staci len adresa Prevadzka: ......Ružomberok, ked som tam nakupila?
    Diky Elys.
    Ja už nevládzem
    Áno máš to správne.
    To si chcela počuť?

    Ako správne napísať výdavkový pokladničný doklad.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.