Zavrieť

Porady

Pracovná zmluva - Daň.

Chcem sa opýtať, manželke končí v marci pracovná zmluva na dobu určitu po roku odpracovania v zamestnaní, od augusta je tehotná a aj od toho dňa na PN. Končí mi v marci prac. zmluva automaticky?, alebo musím podýsať výpoveď? alebo...?

Mám sšte jednu otazočku. Manželka je na čiastočnom invalidnom dochodku bez prevkazu Ťzp, ja som zamestaní /žiadna hmotná núdza/ vlasníme dom /na hypotéku/. ,máme nárok na dáke daňové úľavy, či sa už jedná o psíka, daň z nehnutelností, TV ,alebo......?
Ďakujeme za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dobjan Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, manželke končí v marci pracovná zmluva na dobu určitu po roku odpracovania v zamestnaní, od augusta je tehotná a aj od toho dňa na PN. Končí mi v marci prac. zmluva automaticky?, alebo musím podýsať výpoveď? alebo...?

    Mám sšte jednu otazočku. Manželka je na čiastočnom invalidnom dochodku bez prevkazu Ťzp, ja som zamestaní /žiadna hmotná núdza/ vlasníme dom /na hypotéku/. ,máme nárok na dáke daňové úľavy, či sa už jedná o psíka, daň z nehnutelností, TV ,alebo......?
    Ďakujeme za rady.
    A prečo by mala končiť tebe? Ak má ona zmluvu na dobu určitú, táto končí dátumom doby určitej. Ak ju zamestnáv. nepredlží tak skončí marcom.

    dobjan je offline (nepripojený) dobjan

    dobjan
    [QUOTE=Tweety;2221405]A prečo by mala končiť tebe?
    Píšem za manželku, pomýlil som sa

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dobjan Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, manželke končí v marci pracovná zmluva na dobu určitu po roku odpracovania v zamestnaní, od augusta je tehotná a aj od toho dňa na PN. Končí mi v marci prac. zmluva automaticky?, alebo musím podýsať výpoveď? alebo...?

    Mám sšte jednu otazočku. Manželka je na čiastočnom invalidnom dochodku bez prevkazu Ťzp, ja som zamestaní /žiadna hmotná núdza/ vlasníme dom /na hypotéku/. ,máme nárok na dáke daňové úľavy, či sa už jedná o psíka, daň z nehnutelností, TV ,alebo......?
    Ďakujeme za rady.
    Pracovný pomer na dobu určitú končí dohodnutým dňom bez ohľadu na to, že je tehotná. Pn-ka jej trvá ďalej až do nástupu na materskú, vznikne jej aj nárok na materské, nakoľko sa na ňu vzťahuje 8-mesačná ochranná doba. Ak si nestihla vyčerpať dovolenku za rok 2012 (ak jej na ňu vznikol nárok), zamestnávatel jej ju preplatí pri skončení pracovného pomeru.

    Pracovná zmluva - Daň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.