Zavrieť

Porady

Refakturácia príjmov

Dobrý deň, prosím Vás je možné aby skupina piatich živnostníkov pracujúcich v stavebníctve vystavovala faktúry za odvedenú prácu každý mesiac na toho istého živnostníka, a ten túto prijatú sumu následne každý mesiac refakturoval svojim štyrom kolegom? Potrebujem zistiť, ak sa takto môžu refakturovať príjmy z podnikania, je potrebné strážiť si hranicu zárobku 50000 € aby sa daný živnostník nestal platiteľom DPH alebo sa mu využitím refakturácie príjmy kolegov odpočítajú a do daňového priznania uvádza len zvyšný príjem napr. 15000 €. Ďakujem.
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

prečo je tá následná refakturácia?
0 0
wensdy2 wensdy2

wensdy2 je offline (nepripojený) wensdy2

Aby nemal príjmy v daňovom priznaní 50000 len tých skutočných asi 14 ktorých zarobil.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

wensdy2 Pozri príspevok
Aby nemal príjmy v daňovom priznaní 50000 len tých skutočných asi 14 ktorých zarobil.
ako teraz nechápem, keď mám raz príjem 50 000 € ako sa ho zbavím? tým, že ho refakturujem????

nechápem.....
1 0
wensdy2 wensdy2

wensdy2 je offline (nepripojený) wensdy2

Lenže to nie je len jeho príjem ale príjem celej skupiny - piatich ľudí. Takýto postup poradila mojej účtovníčke pani z daňového úradu - vraj aby majiteľ pre ktorého pracujú nemusel každý mesiac vystavovať množstvo faktúr, len jednu a ten dotyčný živnostník prijatú sumu refakturuje svojim štyrom kolegom a takto áno, by sa mal zbaviť príjmu.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

A to ich nenapadlo sa striedať každý mesiac? To furt jednému vystavovali fa? Strašné.
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

wensdy2 Pozri príspevok
Lenže to nie je len jeho príjem ale príjem celej skupiny - piatich ľudí. Takýto postup poradila mojej účtovníčke pani z daňového úradu - vraj aby majiteľ pre ktorého pracujú nemusel každý mesiac vystavovať množstvo faktúr, len jednu a ten dotyčný živnostník prijatú sumu refakturuje svojim štyrom kolegom a takto áno, by sa mal zbaviť príjmu.
tí chlapi tvoria združenie FO????
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Mila123 Pozri príspevok
tí chlapi tvoria združenie FO????
Pochybujem,
ale je bežná prax, že faktúruje len jeden odberateľovi za všetkých, a tí ostatní potom faktúrujú jemu koľko mali vyrobené ... ale fakt sa mali striedať, v tom faktúrovaní odberateľovi aj ked podla mna mali každý svoje faktúrovať rovno.
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

wensdy2 Pozri príspevok
Aby nemal príjmy v daňovom priznaní 50000 len tých skutočných asi 14 ktorých zarobil.
No bohužial ale príjmy v DP bude mať stále 50000 eur ... na strane príjmov .. a na strane výdavkov budú tie faktúry od kolegov 36000 eur ... to nijak neponížiš ...
1 0
wensdy2 wensdy2

wensdy2 je offline (nepripojený) wensdy2

Neviem čo je združenie FO ale majú medzi sebou uzatvorené zmluvy kde je uvedené, že sa bude takýmto spôsobom každý mesiac fakturovať. Nikto tento spôsob nepozná len tá účtovníčka a pani z daň. úradu. Tak pre istotu skúšam overiť aj tu, či už o takomto postupe niekto počul. Ďakujem Vám za odpovede.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

a stal sa platiteľom DPH.....
tá účtovníčka si našla oporu v zákone???? pochybujem.....
raz keď vystavil faktúry a dostal zaplatené je to príjem.......a následne ním zaplatení ostatní chlapi sú jeho výdavkom......nejedná sa o závislú činnosť ????
Naposledy upravil Mila123 : 29.01.13 at 18:26 Dôvod: hrúbka.......
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Mila123 Pozri príspevok
ako teraz nechápem, keď mám raz príjem 50 000 € ako sa ho zbavím? tým, že ho refakturujem????

nechápem.....
Aj ja som si myslel, že refakturovať možno iba výdavky. Asi by som sa mal ísť doškoliť.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

marjankaj Pozri príspevok
Aj ja som si myslel, že refakturovať možno iba výdavky. Asi by som sa mal ísť doškoliť.
nič sa nedá robiť....ja tu vidím medzery......
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
wensdy2 Pozri príspevok
Lenže to nie je len jeho príjem ale príjem celej skupiny - piatich ľudí. Takýto postup poradila mojej účtovníčke pani z daňového úradu - vraj aby majiteľ pre ktorého pracujú nemusel každý mesiac vystavovať množstvo faktúr, len jednu a ten dotyčný živnostník prijatú sumu refakturuje svojim štyrom kolegom a takto áno, by sa mal zbaviť príjmu.
No tá pani z daňového úradu je zrejme vyškolená.
Veď ten majiteľ nemusí vystavovať žiadnu faktúru.
Teraz nech mu poradí, aby zrušil živnosť. Inak bude platiteľom DPH. A asi už dávno mal byť.
To je teda "materiál" na tých daňových úradoch.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No Janko,
kto tomu nerozumie lahko sa popletie tam namiesto vystavovať .. malo byť prijímať zrejme ... ale fakt niekde sú ozajstný "odborníci" hehe
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Mila123 Pozri príspevok
tí chlapi tvoria združenie FO????
Už len to by chýbalo. Všetci by sa museli zaregistrovať ako platitelia DPH.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

marjankaj Pozri príspevok
Už len to by chýbalo. Všetci by sa museli zaregistrovať ako platitelia DPH.
to áno....ale ak by sa dohodli, iba jeden by podával DP k DPH
1 0
wensdy2 wensdy2

wensdy2 je offline (nepripojený) wensdy2

Nedosiahol presne 50000, platcom DPH sa nestane. Len zbieram informácie aby sme postupovali správne.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

wensdy2 Pozri príspevok
Nedosiahol presne 50000, platcom DPH sa nestane. Len zbieram informácie aby sme postupovali správne.
No dúfam že ste postupovali .. odberateľ A,
tvoj živnostník B ,
ostatný živnostníci , C, D, E, F

Živnostník B, vystavil fa ... A ... v tej fa sú všetky práce všetkých SZCO.
živnostníci C, D, E, F vystavili fa za práce živnostníkovi B.

Dúfam, že takto to robili celý rok, a žiadna refakturácia sa nekonala, lebo to si ani technicky ani zákonne refakturáciu neviem predstaviť
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

wensdy2 Pozri príspevok
Nedosiahol presne 50000, platcom DPH sa nestane. Len zbieram informácie aby sme postupovali správne.
nemusíš 50 000 € iba 49 790 eur
podľa § 4 zákona č. 222/2004 v pl. znení
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
wensdy2 Pozri príspevok
Nedosiahol presne 50000, platcom DPH sa nestane. Len zbieram informácie aby sme postupovali správne.
No 14000 krát 5 je 70000.
A nemusí to byť 50000 na platiteľa DPH stačí 49790.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať