Zavrieť

Porady

Refakturácia príjmov

Dobrý deň, prosím Vás je možné aby skupina piatich živnostníkov pracujúcich v stavebníctve vystavovala faktúry za odvedenú prácu každý mesiac na toho istého živnostníka, a ten túto prijatú sumu následne každý mesiac refakturoval svojim štyrom kolegom? Potrebujem zistiť, ak sa takto môžu refakturovať príjmy z podnikania, je potrebné strážiť si hranicu zárobku 50000 € aby sa daný živnostník nestal platiteľom DPH alebo sa mu využitím refakturácie príjmy kolegov odpočítajú a do daňového priznania uvádza len zvyšný príjem napr. 15000 €. Ďakujem.
Usporiadat
wensdy2 wensdy2

wensdy2 je offline (nepripojený) wensdy2

Už ma nechytajte na detailoch, ja nie som účtovník. Nepresiahli sme 49 790 €. A postup mal byť B faktúroval A za C,D,E,F a následne mal B refaktúrovať C,D,E,F. Vraj on mal byť ten kto tie refaktúry pre C,D,E,F vystaví nie ich prijímať. Ale zrejme sme mali chybné informácie.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

wensdy2 Pozri príspevok
Už ma nechytajte na detailoch, ja nie som účtovník. Nepresiahli sme 49 790 €. A postup mal byť B faktúroval A za C,D,E,F a následne mal B refaktúrovať C,D,E,F. Vraj on mal byť ten kto tie refaktúry pre C,D,E,F vystaví nie ich prijímať. Ale zrejme sme mali chybné informácie.
zrejme????
myslím si , že na betón určite
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

wensdy2 Pozri príspevok
Už ma nechytajte na detailoch, ja nie som účtovník. Nepresiahli sme 49 790 €. A postup mal byť B faktúroval A za C,D,E,F a následne mal B refaktúrovať C,D,E,F. Vraj on mal byť ten kto tie refaktúry pre C,D,E,F vystaví nie ich prijímať. Ale zrejme sme mali chybné informácie.
A ako ich mal refaktúrovať_? Čo by tam napísal?

Lebo napríklad uvediem príklad na pochopenie. Osoba A má budovu, prenajíma ju osobe B. A elektrárne E faktúrujú osobe A elektriku xx € ... osoba A túto elektriku refakturuje osobe B za xx € .. teda len posunie faktúru ako keby dalej.

To čo ste robili teda alebo sa pokúšate urobiť vy je totálny blud... osoby CDEF musia vystaviť faktúry osobe B ..
A osoba B
bude mať odoslané FA firme A ... 50000 e
a prijaté FA od CDEF ... 36000 e
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
wensdy2 Pozri príspevok
Už ma nechytajte na detailoch, ja nie som účtovník. Nepresiahli sme 49 790 €. A postup mal byť B faktúroval A za C,D,E,F a následne mal B refaktúrovať C,D,E,F. Vraj on mal byť ten kto tie refaktúry pre C,D,E,F vystaví nie ich prijímať. Ale zrejme sme mali chybné informácie.
To sa nesleduje za kalendárny rok, ale za posledných 12 mesiacov. A každý mesiac. Teda mohol si to prekročiť napríklad aj v októbri. Teda od 1.10.2011 do 30.9.2012.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Xanti Pozri príspevok
A ako ich mal refaktúrovať_? Čo by tam napísal?
No predpokladám, že oni nevedia písať, tak tie faktúry vystavil v ich mene na seba.
0 0
wensdy2 wensdy2

wensdy2 je offline (nepripojený) wensdy2

Takže účtovníci, vysmievate sa niečomu čo nemáte overené. Už druhá kontrolórka práve potvrdila, že takýto postup je možný, pokiaľ je v zmluve uvedené, že sa na práci podieľajú spoločne a prijaté peniaze si následne navzájom refakturujú. Ale aj tak Vám všetkým ďakujem, že ste mojej otázke venovali čas a svoje vedomosti. Ďakujem.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

wensdy2 Pozri príspevok
Takže účtovníci, vysmievate sa niečomu čo nemáte overené. Už druhá kontrolórka práve potvrdila, že takýto postup je možný, pokiaľ je v zmluve uvedené, že sa na práci podieľajú spoločne a prijaté peniaze si následne navzájom refakturujú. Ale aj tak Vám všetkým ďakujem, že ste mojej otázke venovali čas a svoje vedomosti. Ďakujem.
Dám Ti otázku, čo napíše szčo B, do refaktúry CDEF ... čo napíše aké znenie? Nemôže nič ... lebo faktúry musia vystaviť na práce CDEF na szčo B

A prilep vyjadrenie kontrolorky tu na poradu aby sme sa poučili, a hlavne ma zaujíma čo napíše do znenia tej faktúry.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
wensdy2 Pozri príspevok
Takže účtovníci, vysmievate sa niečomu čo nemáte overené. Už druhá kontrolórka práve potvrdila, že takýto postup je možný, pokiaľ je v zmluve uvedené, že sa na práci podieľajú spoločne a prijaté peniaze si následne navzájom refakturujú. Ale aj tak Vám všetkým ďakujem, že ste mojej otázke venovali čas a svoje vedomosti. Ďakujem.
A o ktorom roku hovoríš? 2012?
Veď to si ešte nemohol mať kontrolu.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No kočka, prešli pomaly dva týždne ako to je s tou refundáciou. Čo ti povedala tá kontrolorka? Som zvedavá, na to znenie faktúry .. ako to napíše živnostník B , živnostníkom CDEF ...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať