Zavrieť

Porady

Daňové priznanie

Dobrý deň od 4.7.2012 som zamestnaná ale súčasne celý rok poberám aj rodičovský príspevok, chcem sa opýtať či rodičovský patrí do príjmu, ale len príjem zo zamestnania? U zamestnanca mi bol vyplácaný daňový bonus na dieťa zamestnaná so bola 6 mesiacov ale odpracovala som len 5 mes. , lebo jeden som bola na PN teraz mi vychádza že mám nedoplatok na daňovom bonuse, trebo ho vracať?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    rodičovský príspevok nie je zdanitelný príjem. Akú hrubú mzdu (r-01 z potvrdenia) si dosiahla u zamestnávatela ?

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    maca78 Pozri príspevok
    Dobrý deň od 4.7.2012 som zamestnaná ale súčasne celý rok poberám aj rodičovský príspevok, chcem sa opýtať či rodičovský patrí do príjmu, ale len príjem zo zamestnania? U zamestnanca mi bol vyplácaný daňový bonus na dieťa zamestnaná so bola 6 mesiacov ale odpracovala som len 5 mes. , lebo jeden som bola na PN teraz mi vychádza že mám nedoplatok na daňovom bonuse, trebo ho vracať?
    Dakujem
    Ak ti zamestnávateľ vyplatil DB mesačne, lebo si splnila mesačný nárok na DB, tak nemusíš nič vracať. No ako uvádzaš, že si bola 1 mesiac na PN, a nemala si príjem, tak zamestnávateľ spravil chybu, že ti bonus vyplatil.

    Ešte som sa nestretla s takýmto prípadom, podľa mňa neoprávnene vyplatený DB treba vrátiť.

    Aký si mala celkový hrubý príjem za tých 6 mesiacov zamestnania?
    Naposledy upravil kn-alka : 18.03.13 at 09:24

    maca78 je offline (nepripojený) maca78

    maca78
    Hrubú mesačnú mzdu mám 342,-Eur a spolu za tie mesiace to bolo 1795,03, ale za ten mesiac čo som bola na PN tak nemám vyplatený daňový bonus.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    maca78 Pozri príspevok
    Hrubú mesačnú mzdu mám 342,-Eur a spolu za tie mesiace to bolo 1795,03, ale za ten mesiac čo som bola na PN tak nemám vyplatený daňový bonus.
    a a ni ho nedostaneš, pretože si nedosiahla mzdu aspoň 1/2 nčzd

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    maca78 Pozri príspevok
    Hrubú mesačnú mzdu mám 342,-Eur a spolu za tie mesiace to bolo 1795,03, ale za ten mesiac čo som bola na PN tak nemám vyplatený daňový bonus.
    Nesplňaš podmienky na doplatenie DB za celý kal.rok. Vyplatený DB nie si povinná vrátiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.