Zavrieť

Porady

Nedoplatok z RZZP za rok 2011 - ako ho vysporiadat v danovom priznani

Dobry den, chcela by som poprosit o radu. V roku 2011 som dostala v praci vypoved a v poslednom mesiaci odstupne, na zaklade ktoreho mi vznikol vo vyuctovani RZZP za rok 2011 dost vysoky nedoplatok. Nedoplatok som zaplatila v roku 2012. V roku 2012 som bola takmer cely rok dobrovolne nezamestnana, sama som platila povinne odvody do zdravotnej poistovne. Na konci roka som mala necely mesiac prijmy zo zahranicia a este pracu na dohodu na Slovensku.

Chcela by som sa opytat ako by som mohla teraz vysporiadat nedoplatok zaplateny za rok 2011. Ak ho uvediem do danoveho priznania v roku 2012, nic nevyriesim, nakolko mam take male prijmy, ze dan platit nemusim. Je mozne este podat dodatocne danove priznanie za rok 2011 a ziadat o vratenie aspon casti zo zaplatenej dane, ktora bola vdaka odstupnemu dost vysoka?

Velmi pekne dakujem za radu.

Katarina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ano, môžeš podať dodatočné DP za rok 2011. Vrátia ti 19% zo sumy zaplateného nedoplatku z RZZP.
    Ak ti robil za rok 2011 zamestnávatel RZD, priložíš k DDP jeho kopiu + kopiu RZZP+doklad o úhrade nedoplatku
    katkka dakujem pekne za radu.je nejaky termin,do ktoreho mozem podat DDP?Este by som sa chcela opytat,aky doklad je potrebne prilozit k danovemu priznaniu ako potvrdenie o zaplateni mesacnych odvodov do zdravotnej poistovne, kedze som tento rok samoplatitel?

    Nedoplatok z RZZP za rok 2011 - ako ho vysporiadat v danovom priznani

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.