Zavrieť

Porady

podpora v nezamestnananosti

Dobrý večer chcem sa pýtat či mám nárok na podporu ak som po materskej a chcem dat vypoved pretože mi práca nevyhovuje
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Máš nárok na dávku v nezamestnanosti, počas RD trvá poistenie v nezamestnanosti, ak trvá prac. pomer.
    Ak ti zostala nevyčerpaná dovolenka, požiadaj o jeden deň čerpania a ostatnú dovolenku nech ti zamestnávatel preplatí. Výrazne ti to ovplyvní výšku dávky v nezamestnanosti.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Andrea 30 starú dovolenku som už vyčerpala do dnešneho dna mala som 7 dni teraz mi chcu dat novu 9 dni a potom ma preradit na ine stredisko lenže premna je to daleko a som sama s 3ročným synom ktorého nemám kde dat preto neviem či sa mam ist na PN vypist alebo dat vypoved a ist na urad a požiadat o podporu len neviem či mám nárok
    veronikasad Uveď presné obdobie trvania materskej dovolenky. Ak si pozorne čítala odpoveď, máš nárok na dávku v nezamestnanosti.
    Andrea 30 od 30.04. 2010 do 31.5.3013 potom som mala 7 dni starej dovolenky ktora mi dnes skončila
    veronikasad Andrejka, bohužial, po doplnení údajov od avalik ti nárok na dávku v nezamestnanosti nevzniká. Spoločník sa pre účely zákona o službách zamestnanosti považuje za SZČO - na UP ťa nezaevidujú.
    Andrea 30 bože.... ako sa mam toho zbavit
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    http://www.porada.sk/t218324-narok-n...ml#post2366753

    kedze ale v tejto otazke uvadzas, ze si spolocnik v sro na UP ta nezaeviduju a tym padom nemas narok na davku v nezamestnanosti
    Naposledy upravil avalik : 11.06.13 at 19:52
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Andrea 30 či mi daju pol roka podporu ak dam vypoved v práci a pojdem na úrad
    Mila123 ako dlho si zamestnaná?
    Andrea 30 bola som zamestnana od roku2006 do 2010 a potom 3roky materska
    avalik doplnila som odpoved
    Andrea 30 dakujem velmi pekne za odpoved... ani na žiaden iný prispevok vobec ma nezaaeviduju a ni socialku mi nedaju ? takže radšej nech sa idem dat vypisat kým si niečo ine nenajdem? neviete mi poradit ako sa mam zbavit toho aby som nebola spoločníkom v tej firme?
    avalik prevod obchodneho podielu na niekoho ineho ... je tu na porade vela tem ako sa to riesi
    Andrea 30 ako sa mam zbaviť toho aby som nebola spoločníkom vo firme
    avalik ved som ti odpovedala - previest svoj obchodny podiel na niekoho ineho
    Andrea 30 ked konatelka spoločnosti je v base a neviem ako dlho tam bude ako sa ja mam zbavit toho aby som nebola spoločníčka v tej firme
    avalik zaloz novu otazku k tejto veci - tu sa riesi podpora
    Andrea 30 kto si zoberie ten podiel ak konatelka je v base a ja neviem ako sa mam toho zbavit aby som stim mala pokoj len ako sa mam odhlasit s poistovne da sa to
    avalik zbytocne tu budes vypisovat veci mimo temy ... upresnuj bud vcerajsiu otazku, alebo to dopln do teraz zalozenej k skonceniu spolocnika v sro ... tuto otazku s podporou v nezamestnanosti sme ti uz zodpovedali - prestuduj si etiketu porady
    Andrea 30 dakujem za upozornenie....ale jedno na druhe súvisí už som zadala novu otazku
      zbaliť

    podpora v nezamestnananosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.