Zavrieť

Porady

Ako označiť zaúčtovanie, účty, na ktoré sa účtovný prípad účtuje v prípade došlej (dodávateľskej) elektronickej faktúry?

Klient odmieta tlačiť elektronické faktúry a teda mám niektoré v papierovej forme a niektoré pošle mailom. Vzniká problém, ako mám označiť na doklad predkontáciu, podpis účtovníka, interné poradové číslo fa, ak mám faktúru len v elektronickej forme, čo teda zákon umožňuje, ale zároveň nerieši ako mám dostať ako externý účtovník svoju predkontáciu a podpis "zaúčtoval" na elektronické faktúry. či už sú mojim klientom vystavené alebo prijaté. Alebo mi niečo v zákone uniká... A tiež si myslím, že potom aj archivovanie účtovných dokladov je jeden chaos, niečo na CD, niečo v papierovej forme - nie zrozumiteľné vedenie účtovníctva. Ako to riešite? ďakujem za každý názor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    logo
    TriviTax,s.r.o.
    všetko tlačím.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Všetko vytlačiť a nezabudnúť na to, že elektronicky doručené faktúry treba archivovať aj v elektronickej forme (CD, kľúč)

    Andrej13 je offline (nepripojený) Andrej13

    Andrej13
    mám vytlačené všetky doklady. jednoduché, viem, že ide o šetrenie, ale pre prípad kontroly to všetko vytlačím, hodím do šanóna, nechám tam potrebné obdobie.
    Možeš faktúry ale aj bankové výpisy zálohavať / dať na CD/ a vytlačiť zoznam faktúr, banku s predkontáciu a na to dať svoj podpis aj podpis dátum dátum.

    Ako označiť zaúčtovanie, účty, na ktoré sa účtovný prípad účtuje v prípade došlej (dodávateľskej) elektronickej faktúry?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.