Zavrieť

Porady

Nástup do práce po materskej, nemám prístup do firmy ani výpoveď

Prosíííím, vie mi niekto poradiť??? Do včera som bola na rodičovskej dovolenke. Bola som dohodnutá s majiteľom firmy, že v pondelok prídem do práce, vypíšem si dovolenku až do konca mesiaca a podpíšeme výpoveď s platnosťou od nasledujúceho mesiaca. Lenže dnes mi volala jeho manželka, že šéf musel odcestovať do zahraničia, bude tam do štvrtku a že do firmy mám teda prísť v piatok. Mám obavy... Dovolenku mi nemá kto podpísať, do firmy sa nemám ako dostať, keďže všetkých zamestnancov okrem mňa už prepustili a šéfovci pracujú v poslednej dobe väčšinou z domu, takže nemám žiadnych svedkov. Obávam sa, či na mňa nemôžu našiť porušenie pracovnej disciplíny, že som svojvolne nenastúpila do práce aby mi nemuseli vyplatiť odstupné ani nič :-( Dá sa v tomto niečo urobiť alebo len čakať do piatku, či hovorili pravdu???
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Oznámila si zamestnávatelovi (písomne, mesiac vopred), ukončenie rodičovskej dovolenky ?
LenkaDa áno, poslala som mu to doporučenou poštou
LenkaDa dnes som volala šéfovej manželke (je spoločníčka firmy), či mi podpíše dovolenku, povedala, že nič podpisovať nebude. To oznámenie, že mi končí RD som posielala 2 mesiace vopred.
veronikasad Dostala si písomnú odpoveď ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Nemyslím si, že by to bol nejaký podvod. I tak máš nárok ihneď po skončení materskej /+ rodičovskej ?/ dovolenky si čerpať dovolenku. Budeš vidieť v piatok, či dodržia to, čo sľúbili. Potom sa ozvi, aby sme vedeli, ako si dopadla.

    Nástup do práce po materskej, nemám prístup do firmy ani výpoveď

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.