Zavrieť

Porady

evidencia na UPSVR vs.predĺžená RD

potrebujem poradiť čo by bolo výhodnejšie .Skončila mi RD ,k 31.8 som dostala výpoveď,momentálne si čerpám 4 dni dovolenku,zvyšok mi bude preplatený aj spolu s odstupným.Uvažujem o predlžení RD do 6 rokv bez naroku na rodičovský príspevok.Ak by som sa teraz zaevidovala na UPSVR,môžem požiadať o predĺženie RD po skončení poberania podpory v nezamestnanosti.?Zamestnaná som bola 7 rokov ,za minimalnu mzdu ,akú asi dostanem podporu v nezamestnanosti?Mám nárok na nejaky príspevok ,na externé študium na VŠ?
Monika Kováčová Kedy presne skončila RD?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak ti pracovný pomer skončí 31.8. - tak už potom neskôr nemôžeme hovoriť o rodičovskej dovolenke. Kľudne sa zaeviduj na UPSVaR - myslím, že tou dovolenkou sa ti vylepší VZ pre dávku v nezamestnanosti (chcelo by to presnejšie údaje) .. No a v SP môžeš byť stále vedená ako osoba starajúca sa o dieťa do 6tich rokov. V ZP môžeš doložiť rozhodnutie o evidencii ..
    K štúdiu - možo nejaké štipendium - ale to sa treba na škole informovať.
    Ak už nebudeš mať príjem - tak popozeraj tu: http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=226 - o príspevkoch v hmotnej núdzi - a pozri aj aktivačný príspevok, či by neprichádzal do úvahy (štúdium)
    jarmila0206 Ďakujem,už som bola na UPSVR,idem sa evidovať buduci týždeň.V SP mi dali tlačivo na registráciu pre osobu starajúcu sa o dieťa do 6tich rokov,a do ZP mám priniesť rozhodnutie o evidencii na urade
    Katy a R šikulka

    evidencia na UPSVR vs.predĺžená RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.