Zavrieť

Porady

Smrť zamestnanca a nevyčerpaná dovolenka

Chcela by som si upresniť či aj teraz platí, že nevyčerpanú dovolenku mám preplatiť v poslednej mzde zomrelého. Mám taký problém, že zamestnanec dal výpoveď už niekedy v júni tak aby mu pracovný pomer skončil k 30.9. Vypočítali sme mu pomernú časť dovolenky + zostatok starej z roku 2012 a tak ju začal čerpať, tak aby ukončil PP k tomu 30.9.2013. ALE ! on počas toho obdobia zomrel a ja teraz neviem koľko tej dovolenky mu mám jemu resp., pozostalým preplatiť, či zostatok z tej alikvotnej časti do výpovede alebo ako keby ani nedal výpoveď a teda do konca roku2013 ? Prosím poradí mi niekto ?

Ďakujem veľmi pekne a ešte podotázočka : musím to vyplatiť hneď alebo môžem počkať na výplatný termín všetkých zamestnancov t.j. posledná mzda + dovolenka za 09/2013 bude vyplatená v 10/2013 alebo mu to vypočítam všetko a vyplatím pozostalým hneď ? Ďakujem
Naposledy upravil KlaudiaKK : 09.09.13 at 07:55
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Najprv vypočítaš nárok za rok 2013 ku dňu smrti, k tomu pripočítaš nevyčerpanú starú dovolenku a máš konečný počet, ktorý treba preplatiť..
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    KlaudiaKK Ďakujem veľmi pekne a ešte podotázočka : musím to vyplatiť hneď alebo môžem počkať na výplatný termín všetkých zamestnancov t.j. posledná mzda + dovolenka za 09/2013 bude vyplatená v 10/2013 alebo mu to vypočítam všetko a vyplatím pozostalým hneď ? Ďakujem .
    ivka70 Vyplatis to v najblizsom vyplatnom termine. ak zomrel v septembri, vyplatis spolu s ostatnymi mzdami vo vyplatnom termine za september, teda v oktobri.
    Zaroven pripravis pozostalym aj potvrdenie k danovemu priznaniu, ktore musia podat za zomreleho najneskor do 3 mesiacov odo dna umrtia.

    Samozrejme, mozes im vyplatit aj zalohu na tu poslednu mzdu, ale na to by som si ziadala nejaky podklad (napr. ich ziadost a suhlas vedenia spolocnosti k tejto ziadosti).
    KlaudiaKK Ďakujem pekne
      zbaliť

    Smrť zamestnanca a nevyčerpaná dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.