Zavrieť

Porady

Koniec PP a nevyčerpaná dovolenka

Ahojte, prosím Vás, robím mzdy zamestnancovi, ktorý ku 31.08.2013 ukončil pracovný pomer, ale od 1.9.2013 má novú zmluvu u toho istého zamestnávateľa. Z predošlého prac. pomeru má 16 dní nevyčerp. dovolenky. Čo s ňou? Viem, že by ju zamestnávateľ mal preplatiť, ale ma zaujíma, že ak od septembra pokračuje u toho istého zamestnávateľa, či ju nemôžem nejak "presunúť". Alebo musím normálne ukončiť PP a od 1.9. nanovo s novou dovolenkou? Pracujem v olympe, vďaka.
Naposledy upravil mondes : 10.09.13 at 15:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nárok mu ostáva.
    mondes
    Takže nemusím mu preplácať? Neviem, čo je správne. Alebo mu preplatiť tie 16 dní a od 1.9, bude mať úplne nanovo, alebo mu ju presunúť. Dá sa to
    Nenapísala som jasne? Veď si ju určite bude chcieť vyčerpať aj s novým nárokom, tak prečo by si ju mala preplatiť.
    mondes (Dnes 18:27) A ešte sa opýtam, ako je to zo ZP a SP? MUusím 31.8. odhlásiť a od 1.9. prihlásiť?
    Áno, jeden PP končí, takže odhláška, druhý začína, prihláška.
    Naposledy upravil Tweety : 10.09.13 at 15:30
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Takže nemusím mu preplácať? Neviem, čo je správne. Alebo mu preplatiť tie 16 dní a od 1.9, bude mať úplne nanovo, alebo mu ju presunúť. Dá sa to?
    veronikasad Z akého dôvodu ste s ním skončili a znovuuzatvorili nový pracovný pomer ? Nestačila dohoda o zmene pracovnej zmluvy ?
    mondes Veronika, ten zamestnanec je ZŤP, máme naňho vytvorenú chránenú dielňu, pracuje u nás 3 roky, najprv to bolo na dohodu a od 1.9.2010 u nás pracuje na HPP a každý rok sme mu predlžovali. A teraz, keďže už nemôžme zmluvu predlžiť, tak musíme uzatvoriť novú zmluvu na dobu neurčitú. Teda dúfam, že je to tak. Správne? Vďaka.
    veronikasad Správne, dovolenku z predch.prac.pomeru mu však nemusíš preplatiť. Platí § 110 odst. 2 ZP

    § 110
    Spoločné ustanovenia o dovolenke
    Na začiatok

    (1) Týždňom dovolenky je sedem po sebe nasledujúcich dní.

    (2) Za nepretržité trvanie pracovného pomeru sa považuje aj skončenie doterajšieho pracovného pomeru a bezprostredne nadväzujúci vznik nového pracovného pomeru zamestnanca k tomu istému zamestnávateľovi.
    mondes Vďaka Veronika, ešte ťa poprosím, zamestnanec mal starej dovolenky 5,5 dňa + nová 25 dni, a v r. 2013 zatiaľ vybral len 6 dní, takže k 31.8.2013 nemá len 16 dní zvyšnej dovolenky, ale až 24,5 dni. Prosím ťa, ak to do konca roka nevyčerpá, tak celá prechádza do r. 2014? Nebude to veľa?
    mondes A ešte sa opýtam, ako je to zo ZP a SP? MUusím 31.8. odhlásiť a od 1.9. prihlásiť?
    mondes Tweety, určite je to tak, že som mala dať odhlášku a prihlášku? Teda ja som to tak aj urobila, ale som si obtelefonovala poisťovne a vraj to nebolo nutné (nie žeby to bolo zlé). Ale keď ostáva u toho istého zam-eľa, tak vraj to nebolo potrebné. Ale ak som tak urobila, tak aj ELDP je potrbný, však? A ak má 24,5 dňa nevyčerp. dovolenky, tak tú mu pripočítam k novému nároku? Vďaka.
    Tweety Celé to nebolo dobré, ak PP pokračoval, nebolo potrebné končiť a nový začínať. Dovolenku budeš počítať tak, akokeby nemal PP skončený, Ale máš v tom akýsi zmätok píšeš, že 16 potom 24,5.
    mondes Takže, dnes som opäť telefonovala do SP a bolo správne, že som podala odhlášky a zároveň prihlášky, aj keď je to ten istý zamestnávateľ, ale ide o novú zmluvu na neurčito. Takže to nie je všetko zlé. Aj ELDP je lepšie odovzdať. Áno, dni dovolenky som si pomýlila, je to 24,5 dní.
      zbaliť

    Koniec PP a nevyčerpaná dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.