Zavrieť

Porady

ERP - nezaregistrované žiadne vklady ani výbery ..

Dobrý deň prosím chcel by som sa uistiť či tomu rozumiem správne - je tu veľa debát o ERP,tak mám veľa informácií naraz a zdatný guláš :-(
Obchod-živnostník , "odignoroval" zadávanie cez ERP vklad do pokladne a úhradu faktúr a drobných výdajov-ale tomu rozumiem tak že to nie je povinnosť
ale ani vklad do pokladne nezadával - ale v tomto prípade ked nerobil ani výdaj z pokladne tak je pokladnica stále v pluse
Samozrejme že sme v účtovníctve používali aj "osobný vklad podnikateľa" - a čítam ze to je už nesprávne musí to sediet s vkladom do ERP?
Viete nám prosím pomôcť ako sa z tohto vymotať - jednoducho bude príliš vysoký naakumuloaný stav v pokladni,ktorý nesúhlasi so skutočným stavom-a to by malo suhlasiť presne?
akým výberom môzeme peniaze z pokladnice dat von
Treba aj prijate platby cez terminál nahodiť do ERP?
ja pri účtovaní platby cez ERP účtujem práveže výdaj z priebežnej položky - výdaj z pokladne do banky,a banka je potom príjem mínus bank.poplatky
Veľa problémov naraz tu rozoberám..:/
Budeme veľmi v´dační za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    ERP - nezaregistrované žiadne vklady ani výbery ..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.