Zavrieť

Porady

Dohoda o skončení pracovného pomeru a PN

Potrebovala by som pomoc ohľadne Dohody o skončení prac. pomeru.
Dňa 25.10.2013 podpísal zamestnávateľ so zamestnancom dohodu o skončení prac. pomeru k 30.10.2013. Ostala nevyčerpaná dovolenka 4,5 dňa. Zamestnanec od piatka 25.10.2013 už nepracoval, takže mu chcel dať vyčerpať tú dovolenku. Lenže dnes zamestnávateľ dostal od zamestnanca PN, teda hneď poobede po podpísaní dohody sa dal vypísať.
Viete mi prosím poradiť, ako ukončiť tohto zamestnanca? Má jeho PN nejaký vplyv na ukončenie, keď už sa dohodli na výpovedi k 30.10.2013?
Čo s nevyčerpanou dovolenkou, keďže nakoniec kvôli PN sa nevyčerpá?
Vopred ďakujem krásne za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    PP končí dohodou k 31.10. Ten čas na DPN mu preplatíte ako náhradu počas DPN. Nevyčerpanú dovolenku mu preplatíte.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    beata.b Len si chcem ešte overiť, nevzťahuje sa to nejaký zákaz výpovede alebo niečo? Mne len ide o to, že najskôr sa dohodli doobedu a následne poobede už zamestnanec nepracoval a išiel sa dať na PN. Len nech mám istotu, že je všetko v poriadku.
    Tweety Aký zákaz? Ten platí len pri výpovedi od zamestnáv..
    Jana103 ak máš podpísanú dohodu od zamestnanca o skončení, platí dátum na dohode bez ohľadu na to, že išiel na PN
    kolja12345 ...
    kopretinka kolja nerob tu mrdník ! nepýtaj sa v cudzej téme,veď ti bolo odpovedanév téme,ktorú si založil/a !
      zbaliť

    Dohoda o skončení pracovného pomeru a PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.