Zavrieť

Porady

Registračná pokladňa-klzisko

V období Vianoc budeme mať v prevádzke klzisko v meste, budeme vyberať vstupné, sme platcemi DPH, teda vstupné bude s DPH.Vie mi niekto poradiť, či vstupné musí ísť cez registračnú pokladňu, ak ju máme , ale služba prevádz.šport.podujatí sa týka len kúpalísk?Teda by tam stačili len lístky-vstupenky s uvedenou cenou a potom si to zaúčtujem cez príjem do pokladne-príjmový pokladničný doklad?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    § 72 Osoby povinné vyhotoviť faktúru
    (1) Platiteľ je povinný vyhotoviť faktúru podľa tohto zákona pri
    a) dodaní tovaru alebo služby s miestom dodania v tuzemsku inej zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou,

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ako platca DPH si povinná vystavovať faktúru v zmysle § 74. Zjednodušenou faktúrou je aj doklad vyhotovený erp. Na vstupenkách by si asi nemala uvedené všetky náležitosti, ktoré máš mať zo zákona, či?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuzana Ale ak nie je v prílohe k zákonu uvedená daná činnosť, sa domnievam, že to nemusí ísť cez registračnú pokladňu, ale chcem si to overiť tu na Porade.A k tej faktúre, hádam nie je potrebné na vstupné vo výške 1€ vystavovať každému účastníkovi faktúru??nestačia vstupenky so sumou s DPH a potom si to ja celé príjmem cez PPD do pokladne a rozpočítam si DPH?Ide o bežných občanov, nie o podnikateľské subjekty.
    tictac7 prečo polemizuješ? Zákon o DPH Ti ukladá povinnosť vystavovať faktúru, nie ja. A erp máš jednoduchšie riešenie. V opačnom prípade by si si musela dať nechať natlačiť vstupenky, ktoré by obsahovali údaje v zmysle zákona o DPH.
    marjankaj No podľa toho komu. Každému nemusí vystaviť faktúru.
    zuzana Budú to FO-občania , a tým sa faktúra musí vystaviť?No mne by tá pokladňa aj vyhovovala, ale keď si predstvím, že tam bude zamestnaný nejaký dôchodca a má vydávať bločky cez pokladňu, aj keď to nie je povinnosť, keďže táto služba nie je v zákone o reg.pokladniach.Napr.aj na špúortové podujatia som tiež ešte nevidela, aby mi niekto vystavil faktúru za vstupné, alebo dal doklad s DPH, veď ja si tú DPH v konečnom dôsledku odvediem.Ja nepolemizujem, ja si len chcem overiť ako to má byť správne.
    marjankaj A moju odpoveď si nečítala?
    zuzana Takže nemusí, ďakujem.
      zbaliť

    Registračná pokladňa-klzisko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.