Zavrieť

Porady

Materska dovolenka

konci mi rodicovsky prispevok v praci davam vypoved a nastupim na podporu ,da sa po skonceni podpori ziadat o predlzenu MD do 6r dietata?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nemýlľ si pojmy, nie je to MD ale RD. Žiadať môžeš len o predlženú RD aj to len v súlade so zákonom.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Petra Straková myslela som to tak po skonceni podpori.....ziadat o starostlivost dietata do 6r......predlzena MD do 6r.dietata neplatenu
    Tweety veď som napísala, že nie MD.
    Petra Straková predlzenu rodicovsku dovolenku neplatenu po skonceni pol rocnej podpori
    Petra Straková D ale RD o predlzenie nevyznam aa ako co kedy sa nazyva
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ale ak už nebudeš mať zamestnanie, nemusíš žiadať o dovolenku. jednoducho budeš s dieťaťom do 6 rokov.
    Nie je povinnosť byť v evidencii na UPSVaR.
    samozrejme, kým budeš poberať dávku v nezamestnanosti - táto povinnosť je!
    kuk sem - dopĺňam zákon o RP: http://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-571
    Naposledy upravil Katy a R : 11.01.14 at 11:44
    Petra Straková no ide o to,ze dostanem dobru podporu....tym padom by som ju chcela vycerpat pol roka a potom ziadat o starostlivost predlzenu RD do 6rokov.....a skusila by som aj zo zdravot.dvovodou na kolko mame problem ked sa to ovsem nezlepsi rozumiete mi?
    Katy a R o starostlivosť nemusíš žiadať - to je tvoja povinnosť Ak by boli na to zdravotné dôvody - dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav - samozrejme by si mohla potom dostávať aj rodičovský príspevok (pripla som zákon) .

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    materska dovolenka s tym nema nic spolocne

    o rodicovsku aj matersku dovolenku ziadas zamestnavatela - ak nebudes mat zamestnavatela nemas koho poziadat

    ina vec je rodicovsky prispevok do 6r. dietata - tam ale musi byt splnena podmienka dlhodobo nepriazniveho zdravotneho stavu dietata - info ti daju na UPSVaR


    ak ti ale ide o to aby si si nemusela platit zdravotne poistenie po skonceni poberania davok v nezamestnanosti a budes bez prace - musis sa vo svojej ZP prihlasit ako osoba, ktora sa osobne celodenne a riadne stara o dieta vo veku do šiestich rokov (§ 11 ods. 7 pism. j)
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Petra Straková ano ano to viem schvalia ok ano mame problem uz rok apol.....neschvalia tak budem na predlzenej neplatenej da sa to ci?
    avalik doplnila som odpoved
    Petra Straková ano starostlivost je moja povinost nemyslela som to tak ale o starosstlivost Rodic.dovolenku do 6r.....Katy a R
    Katy a R ale veď viem ako si myslela - však uvidíš, ako bude so zdravím, pol roka vydrž v evidencii - a ku koncu môžete vybavovať u lekárov - bude treba doložiť (pozri si)
    Petra Straková ano dakujem Avalik ...lebo raz mi povedali da sa potom ,ze nie...atd......nebola som si ista....tak sa da tak dik
    Petra Straková ano jasne......uz nedufam ,ze lepsie je horsie nie lepsie.....no niekomu by sa zdal smiesny problem,ale v skutocnosti placeme aj ja aj Samko.....a neviem si s nim rady lekari mi v tomto poradit nevedie
    Petra Straková samozrejme,ze dufame......ze sa stane konečne zázrak
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.