Zavrieť

Porady

Dovolenka za odpracované dni

Chcem sa uistiť či správne počítam.
Zamestnanec je u nás zamestnaný od roku 2002. V roku 2004 odpracoval celý január a 4 dni z februára. Potom ostal PN až do 10.8.2004. Týmto dňom sa dohodol so zamestnávateľom že skončí PP.
Dovolenka za rok 2004 podľa § 105 Zákonníka práce:
Nárok 25 dní za rok, neodpracoval 60 dní v kal.roku, odpracoval len 24 dní, patrí mu 1/12, t.j. 2 dni.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ale z dôvodu dlhodobej PN mu to môžeš skrátiť na 0

    elenka je offline (nepripojený) elenka

    elenka
    Áno aj ja by somto takto počítala - teda aj takto počítam, keď mám podobný prípad, že zamesnancovi vzniká dovolenka len za odpacované dni.
    Pekný deň.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    § 109 - krátenie dovolenky, ale teraz pozerám, že ak tvoj zamestnanec neodpracoval 60 dní, tak asi krátenie nemôžeš použiť

    mp5 je offline (nepripojený) mp5

    mp5
    Dobrý deň!
    Zamestnankyňa, ktorá nastúpila do práce 7.9.2011 a končí PP 22.12.2011 - neodpracovala ani v jednom mesiaci 21 pracovných dní. Ale spolu je to 70 dní. Vzniká jej nárok na dovolenku za každých 21 dní 1/12 alebo za 60 pracovných dní?
    Ak viete poraďte. Ďakujem

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    mp5 Pozri príspevok
    Dobrý deň!
    Zamestnankyňa, ktorá nastúpila do práce 7.9.2011 a končí PP 22.12.2011 - neodpracovala ani v jednom mesiaci 21 pracovných dní. Ale spolu je to 70 dní. Vzniká jej nárok na dovolenku za každých 21 dní 1/12 alebo za 60 pracovných dní?
    Ak viete poraďte. Ďakujem
    Nemusí tých 21 dní odpracovať v jednom mesiaci, ale počas trvania PP. Takže alebo odpracovala 60 dní počas trvania PP a má nárok na pomernú časť D, alebo neodpracovala 60 dní a potom sa spočítajú odpracované dni a vznikne nárok 1/12 za každých 21 dní D.
    Ona 60 dní odpracovala, takže má nárok na pomernú časť D za každý celý kalendárny mesiac. Podľa zákona by teda mala mať nárok na D za mesiace 10 a 11/2011, pretože ani 9/2011 ani 12/2011 netrval PP celý mesiac. Takže alebo sa môžete držať zákona a dať jej len za celé odpracované mesiace, takže 2/12, alebo si to spočítate, a vlastne zo septembra aj z decembra odpracovala väčšiu časť mesiaca a teda by som jej tam ešte priznala D aj za toto obdobie, ešte aspoň 1/12. Ale ako som už písala, to nemusíte.

    Dovolenka za odpracované dni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.