Zavrieť

Porady

UPLATNENIE ZNÍŽENIA ZÁKLADU DANE NA MANŽELKU.

Manželka prve tri mesiace poberala rodičovský príspevok,do augusta bola na 5 ročnej materskej( bez príspevku), v auguste robila na dohodu a potom začala pracovať na zmluvu.Od októbra je na PN-ke.Ktoré prijmy mám v písať do daň. priznania,ak si chcem na ňu uplatniť zniženie základu dane?Píše sa tam aj PN-ka?A ke doklady budem potrebovať?
Naposledy upravil Lenras : 26.01.14 at 20:02
6 komentárov     zbaliť
veronikasad Po dovršení 3 rokov veku dieťaťa poberala rod.príspevok z dôvodu nepriaznivého zdr.stavu dieťaťa ?
Lenras Po dovršeni 3 rokov dieťaťa bola na 5 ročnej materskej,ale už nedostávala žiadny príspevok.Nebolo to z dôvodu zdravotného.
veronikasad doplň dátum, dokedy dostávala rod.príspevok
Lenras posledný príspevok bol za mesiac marec
veronikasad Kedy malo dieťa 3 roky ?
Lenras začiatkom marca
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vlastným príjmom manželky je hrubá mzda z dohody + zamestnania, znížená o zaplatené poistné + vyyplatené nemocenské .

    Má nárok na 3/12 ročnej NČZD, zníženej o vlastný príjem manželky.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lenras PN-ka sa tiež počíta ako vlastný príjem?
    veronikasad PN-ke nie je nemocenské ? (o ktorom píšem v predch.odpovedi)
    Lenras nie je
    ivka70 PN je praceneschopnost, pocas nej je (obcas) narok na nemocenske davky ...
      zbaliť

    command je offline (nepripojený) command

    command
    Zdravím nechcem zakladat novú tému ale potreboval by som poradit minulý rok som pracoval prvých 7 mesiacov ujedného zamestnávatela(na zmluvu) a potom dalsích 4 mesiace na dohodu u ineho zamestnavatela. mám nárok na nezdanitelnu cast na danovnika za 11 mesiacov alebo iba za tých prvých 7?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    balunka nezdaniteľnú časť si uplatňuješ celú 3735,94 a podávaš tlačivo A
    command Ten som proste nemal ani dohodu a bol som len na urade prace a ozaj aj tie 4 mesiace co som mal dohodu som bol na urade prace a poberal podporu
    jamis ako Ti napísala balunka.....máš nárok na celú nezdaniteľnú čiastku a podávaš daňové priznanie typ A
    veronikasad Doplň výšku príjmu, možno ti vznikol nárok aj na zamestnaneckú prémiu.
    command prijmi zo zamestnania 6805,11 z toho 600 dohody. A ak by som mohol chcem si uplatnit aj na manzelku ale ta medzi zamestnanim prvych 7 mesiacov bola urcitu dobu PN bola jej priznan nemocenska davka a od 7 mesiaca cca 26.7.2013 je na materskej mozem si aj na nu odpocitat za cely rok cize tých 3735,94 - prijmy zo zamestnania 1136€ - materská? Potrebujem nejaky doklad od socialnej ze mala taku a taku matersku? lebo hladam vo vypisoch kolko jej vyplatili a vobec to nevychadza ma mat matersku 34tyzdnov * 7,87 co ma narok by malo byt za cely cas okolo 1873€ ale prislo len 1135 tak ci mi daju v soc. nejaky vypis k tomu.
      zbaliť

    UPLATNENIE ZNÍŽENIA ZÁKLADU DANE NA MANŽELKU.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.