Zavrieť

Porady

Skonto, účtovanie, DPH, KV

Prosím Vás, nikdy som sa stým nestretla a potrebujem poradiť. Prepravná a špedičná firma nám priviezla tovar, zaplatila za nás colný dlh 1037,94€ a vyúčtovala si ho vo faktúre. K tomu nám účtovala manipulačnú províziu 51,90€+DPH 10,38€. Vo faktúre je napísané: V prípade úhrady v dobe splatnosti máte automaticky nárok na 5% skonto, ktoré sa rovná výške manipulačnej provízie vrátane DPH. V liste ktorý poslali s faktúrou je ešte napísané: Zákazník v takomto prípade účtuje a hradí na účet len výšku colného dlhu. Zaplatili sme v dobe splatnosti len sumu colného dlhu. Ako účtovať províziu, skonto, DPH a ako vysporiadať DPH a čo uviesť v KV? Poradíte prosím?
Naposledy upravil misa : 19.03.14 at 19:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Robil som to niekedy dávnejšie tak, že :
    - účtuje sa celá faktúra tak, ako prišla
    - ku dňu úhrady sa vyhotoví dobropis v mene dodávateľa - ako svoj interný doklad
    - do KV po novom uvedieš dobropis ako opravu základu dane - mínusom s odvolávkou na pôvodnú faktúru v časti C.2 pod IČ DPH dodávateľa. Namiesto čísla dobropisu dáš číslo tej zmluvy, ktorá ťa oprávňuje uplatniť skonto
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misa Ďakujem veľmi pekne za reakciu a_je_to, aj ja si myslím že to má byť takto. Preštudovala som kadečo, no všade sa rieši skonto bez DPH. Zmluvu s nimi máme, ale o skonte tam nie je nič písané, len priamo na tej faktúre a v tom liste čo poslali spolu s faktúrou. Ale myslím že aj tak by som do KV dala to číslo zmluvy.
    a_je_to no ... je to trochu problém, že opísaná fakturácia okrem tej provízie neobsahuje žiadnu pridanú hodnotu a aj tej sa formou skonta zrieka. Takže za čo tá firma vlastne uhradila colný dlh, z čoho žije ? Ale podľa zadania sa dá odpovedať iba to, čo som napísal. Lebo ... možno tam bola aj iná faktúra ... za špedičné služby a za dopravu, bez skonta ... a na tej mohli slušne zarobiť ... asi tak.
    misa Presne tak, mame este dalsiu nemalu fakturu za prepravu, colne prejednanie, pristavne poplatky atd... Dakujem este raz.
      zbaliť

    Skonto, účtovanie, DPH, KV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.