Zavrieť

Porady

Ukoncenie pracovneho pomeru po RD

Vie mi niekto poradit s mojou situaciou?
V septembri mi konci rodicovska dovolenka, uz teraz viem, ze sa do prace nevratim, pretoze firma je zaujmove zdruzenie a sef v juni odchadza do predcasneho dochodku. Preto potrebujem vyriesit situaciu teraz, kym este mam s kym.
Zistila som si, ze podpora v nezamestnanosti by bola cca 375 eur. Pravdepodobne mi to ratali z predokladaneho prijmu, z ktoreho mi ratali aj matersku. Vraj existuje sposob, ako moze byt vyssia-ze treba nastupit aspon na jeden den s vyssim VZ? neviete mi niekto v tomto poradit?
Ako a kedy mam ukoncit pracovny pomer? Mozem ho ukoncit uz v juni? Mam narok aj na odstupne...neovplyvni mi odstupne podporu v nezamestnanosti?
10 komentárov     zbaliť
veronikasad Zostala ti nejaká nevyčerpaná dovolenka ?
hodmon asi nie, vycerpala som si vsetko vopred - prednastupom na MD
veronikasad Napíš obdobie materskej a rod.dovolenky.
hodmon posledna MD bola 30.8.2011-23.4.2012
rodicovska 24.4.2012 do dnes . syn bude mat 3 roky 29.9.
medzi predchadzajucou RD a touto Md som pracovala cca 2 mesiace, MD sa mi ratala z predpokladaneho prijmu.
vo firme pracujem od jula 2005, ale pri nastupe na prvu matersku v roku 2008 som koli maximalnej materskej urobila vystup-nastup...co mi zrejem ovplyvni vysku odpstupneho, ze?
veronikasad Vznikol ti nárok na dovolenku aj za rok 2012. Túto si si zrejme pred nástupom na MD nečerpala. Veľmi by ti pomohla pri zvýšení VZ na dávku v nezamestnanosti.
hodmon volala som uctovnicke...tak nevie presne ale urcite tam nejake dni su
veronikasad Spočítaj si pracovné dni RD (vrátane sviatkov) za rok 2012. Krátenie bude za prvých 100 prac.dní o 1/12 ročného nároku, za každých celých 21 prac.dní (vrátane sviatkov) o ďalšiu 1/12 ročného nároku.
hodmon vyslo mi , ze pocet pracovnych dni RD 2012 je 180 , tym padom kratenie je pri 20 dnovom naroku rocne 6,6 dna....ale co s tym casovym intervalom , ked som bola na MD?
veronikasad MD sa pri posudzovaní nároku na dovolenku považuje za odpracovanú dobu. Trvala v roku 2012 viac ako 60 prac.dní, preto ti vznikol nárok na dovolenku za kal.rok, ktorá bude krátená z titulu rod.dovolenky - tak ako som napísala v predch.príspevku.
hodmon tak potom tam mam tu dovolenku za rok 2012 13 dni...pomoze to nejako tej podpore?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Požiadaj zamestnávatela o čerpanie jedného dňa dovolenky po skončení RD a týmto dňom treba ukončiť pracovný pomer. (nie dňom skončenia RD). Ostatnú dovolenku nech ti zamestnávatel preplatí. Výrazne ti to ovplyvní výšku dávky v nezamestnanosti.

    V SP sa ale musíš na tento jeden deň odhlásiť z dôch.poistenia plateného štátom za osoby starajúce sa o dieťa do 6 rokov veku. Zisti si v SP, či počas evidencie na UP môžeš byť znovu prihlásená.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hodmon a odstupne nema vplyv na podporu? moze byt vyplatene normalne, oficialne? nepokazi sa tym nic_?
    veronikasad Ak budeš mať dovolenku tak ako som písala - nepokazí. Ak by ti však celú dovolenku preplatili, vymeriavací základ na poistenie v nez.ti neovplyvní (nenavýši)
    doncamillo mal by som dodatocnu otazku: ovplyvnuje vypocet vysky davky v nezamestnanosti fakt, ze by nezamestnana manzelka (tiez po RD) oficialne prenajimala byt (mala by DIC)? Je potrebne to priznat SP pri registracii alebo neskor pocas poberania DvN? dakujem za odpoved
      zbaliť

    Ukoncenie pracovneho pomeru po RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.